• Головна
  • У Луцьку збирають підписи за порянунок садиби, у якій мешкав другий президент Луцька
12:32, 9 травня 2018 р.
Надійне джерело

У Луцьку збирають підписи за порянунок садиби, у якій мешкав другий президент Луцька

Луцькі активісти хочуть врятувати садибу, що по вулиці Ярощука, 12 та просять надати їй статусу пам'ятки місцевого значення.

Про це йдеться у зверненні, яке вчора зареєструвала журналістка Олена Лівіцька на сайті Єдиної системи електронних петиціій.

У Луцьку збирають підписи за порянунок садиби, у якій мешкав другий президент Луцька, фото-1

"Будинок на вул. Ярощука, 12 у Луцьку – еталонний зразок житлового будівництва 20-х років ХХ століття, в якому були втілені передові технології будівництва та облаштування, - пише авторка петиції.

Автор книги «Архітектура і містобудування Західної Волині 1921-1939 років» Ольга Михайлишин включила будівлю до свої праці як унікальний зразок індивідуальної житлової забудови, приклад «садибного» стилю, який увібрав давні традиції будівництва на теренах Волині та Речі Посполитої, зокрема місцеве бароко та ренесанс.

"За інформацією краєзнавця Вальдемара Пясецького, будували його відомі луцькі підприємці кінця ХІХ – початку ХХ століття Кронштейни", - йдеться у петиції.

У будинку мешкав лучанин Ян Сушинський – другий президент Луцька, який став співзасновником Волинського музею (нині Волинський краєзнавчий музей), прислужився до розбудови міста після Першої світової війни. Також будинок був у власності архітектора Казимира Яніцького, який реалізував на Волині низку проектів, найвідомішим із яких є споруда Окружного Земельного Управління, нині тут знаходиться Волинський краєзнавчий музей. За часів радянської влади приміщення використовували як житло для перших осіб області.

До порятунку будинку закликають відомі лучани, зокрема лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський, журналісти.

Небайдужі мешканці міста просять міську владу надати будівлі статус пам’ятки місцевого значення. А також - виготовити облікову документацію і звернутися до управління культури Волинської облдержадміністрації з проханням внести цю будівлю в Перелік щойно виявлених об'єктів культурної спадщини. А ще - з’ясувати, на яких підставах будівля була передана з комунальної (чи державної) власності у приватні руки та вирішити спірні питання з власником таким чином, аби унікальна садиба була збережена.

Щоб петицію розглянули у Луцькій міській раді - потрібно зібрати 300 голосів. Підписати її можна за посиланням.

Нагадаємо, у 2001-му році міська рада продала маєток приватній фірмі. Та, судячи з усього, власник маєтком не переймається. Нині садиба, яка могла б стати окрасою міста, у вкрай занедбаному стані – місце облюбували безхатьки. Врятувати будинок можна, внісши його до об’єктів культурної спадщини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#петиція #Ярощука #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...