
14:20, 10 травня 2018 р.
"9 травня - анахронізм радянсько-сталінської системи", - історик про День перемоги (ВІДЕО)
Коли українцям варто святкувати День перемоги? Що символізують такі дати як 8 та 9 травня 1945 року? Яка з цих дат пов’язана з перемогою?
Про це журналісти «12 каналу» розпитали у програмі «Тема дня» відомого волинського історика Миколу Кучерепу.
Гість програми повідомив, що історично Днем перемоги є 8 травня, а не 9, бо саме в цей день Німеччина підписала акт про капітуляцію. Хоча це не була остаточна капітуляція, бо тривали ще локальні бої, однак Німеччина визнала свою поразку, а вже 9 травня 1945 року був підкорений Берлін. За задумом Сталіна, акт капітуляції повинен бути підписаним у Берліні, тому СССР вважає 9 травня Днем перемоги, коли було повалено столицю нацизму.
«9 травня – анахронізм радянсько-сталінської системи. Цивілізований світ святкує 8 травня День пам’яті і примирення. Українцям потрібно подумати, перемогу над ким ми святкуємо і чому трапилося так, що переможені живуть краще ніж переможці. Тому 8 травня потрібно святкувати День примирення, але без гучних виступів, лозунгів. Просто пам’ятати про тих, хто віддав своє життя. Лише не менше 10 мільйонів українців тоді загинуло», - повідомив історик.
Наголосив, що для українців війна розпочалася не 22 червня, а 1 вересня 1939 року і невідомо коли закінчилася, бо війська УПП до середини 50 років вели бої з військами НКВД. Для українців початок та закінчення війни – значно ширше поняття.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:28
7 травня
09:30
6 травня
Чому проєкти МАСЦО часто залишаються лише на папері
Новини компаній
09:00
5 травня
live comments feed...