• Головна
  • Заповнені поля фільтрації та забудова довкола Луцька – причини смороду у місті
15:36, 10 травня 2018 р.

Заповнені поля фільтрації та забудова довкола Луцька – причини смороду у місті

У Ковелі під час семінару «Управління природними ресурсами» говорили про те, звідки «аромати» у Луцьку і як поводитися із сміттям в ОТГ.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Семінар став другим у серії зустрічі із представниками волинських об’єднаних територіальних громад щодо поводження із природними ресурсами, зокрема, водою, землею, лісом, надрами та об’єктами природно-заповідного фонду. На нього прибули представники волинських ОТГ, переважно землевпорядники.

Заповнені поля фільтрації та забудова довкола Луцька – причини смороду у місті, фото-1

Директор ЦРМС Анатолій Пархом’юк наголосив, що у Центрі подібні навчання проводяться системно, а тому дуже важливим є зворотній зв’язок від представників об’єднаних територіальних громад. «Подібні зустрічі мають давати ефективний результат. Разом ми роботи цю реформу, щоб вирішити наболілі питання та зміни життя у громадах», - зауважив Пархом’юк.

Перший заступник голови Державної екологічної інспекції у Волинській області Сергій Шеремета розповів присутнім представникам об’єднаних територіальних громад про поводження із твердими побутовими відходами, зокрема, про роздільний збір сміття та виробництво біогазу. Також він поділився польським досвідом щодо поводженням із рідними побутовими відходами та екологічний збір.

Шеремета під час свого виступу висловив припущення, чому в обласному центрі Волині так неприємно пахне. Він зауважив, що поля фільтрації під Луцьком та так звані мулові карти заповнені на 100 %. Не покращує ситуацію і забудова довкола Луцька, виробництво на цукровому заводі та ковбасного виробництва, адже відходи можуть потрапити до звичайної каналізації, де вони вступають у хімічну реакцію, що разом із переповненими муловими полями і породжує неприємний запах. Тому потрібно потурбуватися про земельну ділянку для нових полів фільтрації і покращення екологічної свідомості громадян.

Заповнені поля фільтрації та забудова довкола Луцька – причини смороду у місті, фото-2

Юрист Андрій Погорілий зауважив, що деякі питання у сфері поводження із побутовими відходами допоможе вирішити міжмуніципальне співробітництво. Наприклад, Іваничівська і Павлівська ОТГ, що у Іваничівському районі Волинської області, мізкують над міжмуніципальним співробітництвом у цій сфері. Він нагадав про досвід Полтавщини, де укладено близько десятка таких угод. У своєму виступі юрист торкнувся і питань кримінальної, адміністративної та майнової відповідальності у сфері поводження із природніми ресурсами.

Також Шеремета наголосив на можливостях державно-приватного партнерства та важливості внесення природоохоронних заходів до програми соціально-економічного розвитку ОТГ.

Про використання водних ресурсів розповів начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Волинського обласного управління водних ресурсів Сергій Остромухов. Так, за його словами, водні ресурси Волині лежать у басейні двох великих річок - Прип’яті та Західного Бугу. На території області є 137 річок, 1098 ставків, 268 озер та 11 водосховищ. В оренді перебуває 608 водних об’єктів. Він зазначив, що оренда - це не приватна власність, тому в ОТГ варто розробити порядок надання в оренду водних ресурсів та правил загального користування.

Під час семінару представники ОТГ зацікавилися можливостями санітарного очищення громад, наданням водних об’єктів в оренду, рекрацією та рибальством.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сморід #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...