• Головна
  • Субсидії 2018: враховують дохід проживаючих, а не зареєстрованих
14:22, 16 травня 2018 р.

Субсидії 2018: враховують дохід проживаючих, а не зареєстрованих

Субсидії 2018: враховують дохід проживаючих, а не зареєстрованих

Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб - збереглося.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії.

У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».

Якщо, для прикладу, в помешканні прописана повнолітня одружена донька, то в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю також - чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох.

Це рішення Комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які надають послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини.

Додамо, що міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що тепер для призначення субсидій, враховуватимуть фактичне місце проживання людини.

Нагадаємо, що з травня українці отримають субсидії з урахуванням перерахунку.

Згідно з чинним постановою уряду, в квітні "знижка" на комуналку надається з урахуванням доходів за першу половину 2017 року, а в травні 2018 го - з урахуванням доходів за друге півріччя. Таким чином, при перерахунку знижки будуть вважати традиційно високі грудневі зарплати і осучаснення пенсій.

В результаті зростання доходів виявиться, що право на знижку втратить кожна п'ята сім'я. Експерти вважають, що субсидіантів має бути на 20% менше.

Уряд запровадив нові правила надання субсидій, щоб зменшити кількість субсидіантів і, відповідно, зменшити видатки на субсидії. Відповідно сімей з пільгами на Волині може поменшати - на 25 відсотків.

А вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #правила #проживання #реєстрація #надання #нормативи #монетизація #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...