• Головна
  • Розлучення заради виживання - нова схема збереження субсидії
17:17, 18 травня 2018 р.

Розлучення заради виживання - нова схема збереження субсидії

Розлучення заради виживання - нова схема збереження субсидії

Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб - збереглося. Тепер у випадках, коли члени однієї сім’ї проживають в різних приміщеннях, для розрахунку субсидії буде взятий подвійний дохід цієї сім’ї.

На думку експертів, це стане причиною збільшення кількості розлучень, - пише "finance.ua".

Мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».

Якщо, для прикладу, в помешканні прописана повнолітня одружена донька, то в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю також - чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Тобто якщо раніше чоловік, дружина або інші родичі були зареєстровані і проживали в різних приміщеннях, то кожен з них мав право на отримання житлової субсидії на своє житло з урахуванням власних доходів, що було логічно і справедливо.

Розлучення заради виживання - нова схема збереження субсидії, фото-1

Останні зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій (пункти 9, 10) докорінно змінили цей принцип. Тепер при розрахунку субсидії на кожне таке житло будуть враховуватися доходи відразу обох членів сім’ї.

При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування, як і раніше, будуть враховуватися тільки на зареєстрованих в житловому приміщенні.

«Доходи кожного члена сім’ї враховуватимуться двічі – при розрахунку субсидії в кожному з приміщень. В результаті, визначений законодавцем обов’язковий відсоток платежу для таких сімей збільшиться також удвічі. Відповідно розмір субсидії значно зменшиться, а багато сімей взагалі втратять право на субсидію. Фактично, це дискримінаційні умови», – зауважив UBR.ua адвокат, керівник регіонального офісу АТ «Коннов і Созановський» Ігор Байцар.

Правозахисник переконаний, що ініціатива ніяк не сприятиме об’єднанню українських сімей. Навпаки, вона зродить лавину розпаду шлюбів.

За словами юристів, досить поширені випадки, коли подружжя зареєстроване в різних приміщеннях, що зумовлено різними поважними обставинами. Наприклад, дружина з дітьми прописані в квартирі своїх батьків, які не дали згоду на реєстрацію в своєму будинку зятя.

«За нинішніх тарифів на житлово-комунальні послуги з перспективами їх неухильного зростання, більшість населення отримує житлові субсидії, які стали важливим елементом виживання. Тому, коли перед українською родиною постане проблема платити вдвічі більший відсоток від своїх доходів чи взагалі залишитися без субсидії, у такої сім’ї просто не буде іншого вибору, як розірвати шлюб заради елементарного виживання», – резюмував Байцар.

Розлучення заради виживання - нова схема збереження субсидії, фото-2

Нагадаємо, що відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Уряд запровадив нові правила надання субсидій, щоб зменшити кількість субсидіантів і, відповідно, зменшити видатки на субсидії. Відповідно лише на Волині сімей з пільгами може поменшати - на 25 відсотків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії #нарахування #проживання #реєстрація #подвійний #дохід #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...