Що робили волинські "волонтери миру" на брянському форумі? (ВІДЕО)

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Гучними піснями та гаслами зустрічали волинян на брянскій землі. А приводом гулянки став так званий «Форум Победителей». Цьогоріч він проходив під гаслом «Великая Победа, добытая единством...».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Майже половина всієї української делегації – відомі волиняни. Серед них були ті, хто ніколи і не приховував проросійські настрої, але виявилися і несподівані учасники, - пише "Волинь 24".

Наприклад, діючий член виконавчого комітету Луцької міськради та голова Громадської ради при обласній державній адміністрації. Обидва – близькі до політичної сили, яка заявляє про свої радикальні патріотичні настрої.

МАСШТАБНИЙ ФОРУМ

Організатором форуму в Брянську став Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД. У цієї організації – 9 країн-засновників, а виконавчим директором є людина, близька до Володимира Путіна - Анатолій Іксанов.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«За один день на четырех тематических площадках была проделана колоссальная работа. Видные историки со всего постсоветского пространства, поисковики, представители общественных и молодежных движений. Всех их объединила общая цель - разработать масштабную программу, которая не позволит переписать историю и пересмотреть итоги Второй Мировой Войны», - заявляла ведуча російського телеканалу «Брянская Губерния» Оксана Ізмєрова.

НА ФОРУМІ - П'ЯТЕРО ВОЛИНЯН

Поки Україна намагається активно відійти від співпраці з Росією, а президент Петро Порошенко заявляє про відкликання представників України зі статутних органів СНД, волинські активісти спокійно їдуть обмінюватися люб’язностями з росіянами.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

На фото із форуму, які блискавично розлетілися мережею, помітили одразу п’ятьох волинян.

ОЛЬГА САГАН

Очолила делегацію скандальна керівниця «Центру міжкультурних комунікацій», колишнього «Російського культурного центру» Ольга Саган.

Жінка відома своїми проросійськими поглядами. Так, неодноразово її затримували працівники СБУ під час проведення антиукраїнських акцій .

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Цього разу їй пощастило відзначитись в своїй улюбленій Росії. Адже там під час свого виступу заявила: українці не вчать свою історію, а ще в країні «процвітає» фашизм.

«Я хочу, чтобы все дети, которые здесь сегодня сидят, как подрастающие поколение, понимали, что те события, которые произошли на Украине именно потому, что украинские дети не учили историю своего родного края. Именно потому, что за 26 лет независимости нашей страны историю переписывали каждый год. Именно потому, что нам навязывали искусственные символы. Именно потому, что нам заменили настоящих героев на фальшивых», - заявила вона під час свого виступу в ефірі телеканалу «Россия1».

Та вже на рідній землі говорити про фашизм жінка не схотіла. На питання, що вона робила в Росії Ольга Саган відповіла:

«Ви знаєте, я сьогодні зранку приймала ліки, тому що в мене дуже хворе серце».

Та вже після кількох хвилин розмови жінка закрила двері перед журналістами та спілкуватися не захотіла.

На прохання зустрітися та поговорити про її поїздку в Росію жінка відповіла відмовою. Однак зазначила, що коли вона разом з іншими волинянами, які їздили на форум, запишуть звернення щодо своєї поїздки, дасть відповіді на всі наші питання.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Однак згодом брати слухавку від журналістів жінка не захотіла.

ОЛЕКСАНДР БУЛАВІН

Більш говірким виявився інший учасник великороського дійства – голова Волинської обласної спілки ветеранів України, екс-генерал Служби безпеки України Олександр Булавін.

На питання чи вважає він заяви Ольги Саган у Росії провокативними представник волинських ветеранів відповів:

«Я не бачу там нічого провокативного. Тому що у нас є прояви нацизму, фашизму. Ви знаєте, що в Ковелі напередодні Дня Перемоги було ну варварськи розрушено пам’ятник учасникам Великої Вітчизняної Війни».

Однак, варто зазначити, що пам'ятник у Ковелі понівечили вже після того, як волиняни повернулися з російського форуму.

Щодо запрошення на форум Олександр Булавін каже - «отримав його з Росії».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Жодних якихось провокаційних дій, які б зачіпали якісь інтереси України, члени нашої делегації не допускали. Ми не використовували і не носили георгіївських стрічок. Все було доброзичливо. Я рахую, що ми там виступали як волонтери миру», - розповів про форум Олександр Булавін.

Та волонтерська поїздка в Росію не відволікла екс-генерала СБУ Булавіна від активної роботи у Луцьку.

«Він організував по-справжньому сепаратистське свято. Він сам поїхав в Росію, а в Луцьку організував для сепаратистів п'янку на честь перемоги Радянського Союзу в кафе «Вікторія». Туди не були запрошені жоден учасник АТО та жоден ветеран УПА, тільки, дійсно, інваліди війни, але, які твердо підтримують русскій блок, Росію, Путіна. Це було за гроші Палиці. По 600 гривень за кожного сепаратиста», - розповів лучанин, ветеран праці Олександр.

«Ну ви знаєте, хто такий Палиця і хто такий Булавін. Я - ветеран праці і з ними рівнятись, і воювати один на один не зможу, тому не хотів би від мого імені ту війну починати», - додав чоловік.

ІЛЛЯ СМЕТАНІН

Ще один член делегації – артист обласної філармонії, авіалюбитель Ілля Сметанін також відомий як організатор відверто проросійських акцій. Зокрема, у 2017 році він організував у Луцьку показ радянського фільму «Право на крила».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Ще із 70-х цей фільм лежав в московських архівах, а через півстоліття російський уряд допоміг організувати його показ саме у Луцьку. І саме завдяки Сметаніну.

До речі, першу презентацію стрічки зірвали місцеві активісти.

Наразі ж про свою поїздку до Росії Ілля Сметанін журналістам розповідати на камеру відмовляється.

«Я на данный момент ничего комментировать не буду. Был и все, был и ездил. Это моя личная инициатива, я ездил в свободное от работы время», - зазначив він.

ВАЛЕРІЙ КОРПАЧ

Не захотів спілкуватися з журналістами й ще один учасник форуму: член виконкому Луцькради Валерій Корпач.

На посаду члена виконкому його лобіював депутат від «Укропу» Петро Бойко.

Корпач запевняв журналістів про свою надзвичайну зайнятість та всіляко уникав зустрічі. Спочатку пан Валерій косив траву, а згодом у нього вдома прорвало трубу.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Однак уже ввечері журналісти зловили його в пивному барі у компанії інших учасників форуму.

«Я готовий вам дати коментар у свій час, почекайте, чого ви спішите? Я сьогодні напахався, як папа Карло...», - обурився Валерій Корпач.

Проте пообіцяв таки поговорити з журналістами наступного дня. Однак вже вранці додзвонитися до нього ми не змогли.

В офіційній заяві, яку оприлюднили згодом, Валерій Корпач вирішив не пояснювати, що ж робив на території країни-агресора, а заявити про політичний тиск. Мовляв, його виключили із виконкому не через поїздку до Росії, а тому, що він не погоджується з деякими рішеннями, які «пропихає» влада.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Принципове і об’єктивне відношення мною виражалось і при розгляді питань розміщення реклами, малих архітектурних форм і з інших питань, але вони не завжди знаходили підтримку в інших членів виконкому. Можливо, саме ця принципова, наполеглива, послідовна і антикорупційна діяльність була одною з причин, щоб зняти мене з даної посади», - сказав Валерій Корпач.

ОЛЕКСАНДР ВОЛЯНЮК

Чи не найбільший подив серед учасників «форуму победителей» викликала поява молодого активіста, голови громадської ради при облдержадміністрації, прес-секретаря громадського формування «Варта порядку» Олександра Волянюка.

У 2015 році він балотувався до Луцької міської ради у команді УКРОПу та активно заявляв про власні патріотичні погляди.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Хоча така зміна політичних векторів – не перша для Олександра Волянюка. У часи Віктора Януковича він активно брав участь у роботі «молодіжки» «Партії регіонів».

Наразі ж колеги із Громадської ради при Волинській ОДА теж здивовані поїздкою Волянюка у Росію.

«Це питання поїздки, наприклад, персонально Олександра Волянюка в Росію, тим більше на такі заходи, які організовує Кремль, зі зрозумілою метою, антиукраїнською... ніхто взагалі навіть не обговорював. Це для нас всіх, і для мене особисто, стало неприємною новиною. Це його приватна ініціатива, чому він туди поїхав, що він там робив», - розповів заступник голови громадської ради при Волинській ОДА Володимир Данилюк.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Домовитися з Волянюком про зустріч ніяк не вдавалося: він то в церкві, то не хоче піднімати проблемні теми, бо «сьогодні свято».

Спіймати вдалося у барі. У тому самому, де разом із Корпачем та Булавіним збиралися записати офіційне звернення.

«Я не бачу логіки зараз, коли йде на мене хвиля інформаційного бруду коментувати будь-які звернення», - сказав Волянюк.

Та додав:

«Я людина свідома і тому роблю свідомі кроки».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Свідоме звернення, яке свідомо готувалося майже тиждень, таки оприлюднили.

Однак не вірять в добрі наміри такої поїздки місцеві активісти.

«Це не та ситуація, коли людина поїхала, скажімо, коли у неї дід десь там воював на Брянщині. Вони поїхали поклали квіти, повернулися. Це не вшанування пам’яті, ми всі чудово розуміємо, що це пропагандистська акція. Вони туди поїхали представлятися як делегація від України. Не зрозуміло хто їм дав таке право», - каже керівник «Нацкорпусу» на Волині Андрій Дяченко.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Була інформація, коли вони організовували фільм «Право на крила», що ціна питання організувати такий кіноперегляд - це в районі від 7 до 10 тисяч американських, звичайно, доларів. Ну я думаю, що подібна поїздка приблизно в такому ж районі варіює», - додав Андрій Дяченко.

СБУ поки не оприлюднює офіційну позицію з приводу участі волинян у «Форуме победителей», хоча ситуацією, однозначно, зацікавилися .

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Слідчим відділом управління аналізується дане питання після чого буде прийняте відповідне процесуальне рішення згідно з чинним законодавством України. Про прийняте рішення ми повідомимо громадськість додатково», - розповіла речниця управління СБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

А поки волиняни їздять на пропагандистські акції до Росії, на Сході продовжують гинути українські військові.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

У ті дні, коли Волянюк, Корпач, Булавін та інші волиняни були в РОсії і слухали фанфари з нагоди «єдіной пабєди», від куль російських найманців обірвалося життя ще одного волинського бійця Олега Пушкарука.

Додамо, що народний депутат Ігор Лапін звернувся до Голови СБ України В. Грицака та Генерального прокурора України Ю. Луценка, а також начальника Управління СБ України у Волинській області Ю. Фелонюка й прокурора Волинської області А. Коцури з депутатським запитом, аби вони кваліфікували поїздку волинян на історичний форум у Брянськ як кримінальне правопорушення та внесли відомості про вказане кримінальне правопорушення до ЄРДР.

поїздка Форум Брянськ переможці волонтери мир Волинь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Новини компаній
Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури тіла і навколишнього середовища - дуже корисний пристрій, який повинен бути в кожному домі. З його допомогою Ви з легкістю і за лічені секунди зможете виміряти температуру тіла членів родини. Але також пристрій дозволить дізнатися й температуру будь-якій поверхні або предмета: стіни, їжі, води. Кожен термометр інфрачервоний безконтактний, представлений у нашому магазині пройшов ретельний відбір і...
Новини компаній
Багато людей, вибираючи годинник, намагаються знайти таку модель, яка підкреслить їхню індивідуальність. В Україні з'явилися модні дерев'яні годинники. Вони виконані дуже стильно, якісно і привабливо. Це аксесуар, який зможе підкреслити Вашу індивідуальність і неповторність. Це новинка 2019, яка буде в тренді ще досить довго. Виглядають класично. Мають якісний кварцовий японський механізм, що дозволяє безтурботно носити їх досить довго, змінюючи лише батар...
Реклама
Суши - это простое и одновременно изысканное блюдо, которое завоевало сердца многих людей. В «Sushi Icons» с уважением к японской традиции, соединены новые вкусы. В суши важна каждая деталь, поэтому здесь сочетается высокое качество ингредиентов, тщательное изготовление и элегантное оформление.          Доступна также доставка суши sushiicons.com.ua из высококачественных продуктов на дом, в офис, на вечеринки.  Предлагаем: - доставку по всей территории Х...
Новини компаній
Стильне і надійне рішення Up-brella – це стильна парасолька зворотнього складання, дуже зручна у використанні. Це нове конструктивне рішення для захисту від дощу. Вона стане у нагоді у будь-яку зливу, град, сніг або вітер, що леденить. Ця незвичайна парасолька ніколи не залишить калюжу на Вашій підлозі, не намочить Вас і Ваш одяг. Адже це так неприємно! На Вас не впаде ні крапельки, коли Ви виходитимете з машини, з дома або заходитиме в магазин. Більше нія...
Офіційно
Незабаром – другий тур виборів президента України, в якому зійдуться художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський і нинішній президент Петро Порошенко. І якщо про самих кандидатів і команду чинного глави держави ми чули чимало, то з ким іде в політику «кварталівець», відомо не всім. Як виявилося, у його команді багато авторитетних, хоч і не завжди публічних фахівців. Один із них – уродженець Тернополя Руслан Стефанчук. Він – доктор юридичних...
Суспільство
У Луцьку хочуть підвищити ціну на проїзд у маршрутках до 6 гривень. 18 квітня відбудеться громадське обговорення проекту рішення «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху», – повідомляють на сайті Луцькради. Захід проводиться відповідно до вимог закону, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб. Громадське обговорення відбудеться за адресою: вул. Лесі Українки, 35 («Центр нада...
Новини компаній
Де купити гарну лампу для манікюру? Наша відповідь - магазин novinki.top. Ми пропонуємо унікальну розробку - LEDлампу «SUN», яка дозволяє висушити гель-лак за лічені секунди. Що таке лампа «SUN» і чим вона відрізняється від інших? Неповторний дизайн, в якому відсутнє дно. Для чого? Це дозволить робити не тільки якісний манікюр, але і педикюр. Чому варто купити саме лампу «SUN»? завдяки подвійному джерелу світла, лампа просушує всі популярні види гель-лаку;...