Що робили волинські "волонтери миру" на брянському форумі? (ВІДЕО)

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Гучними піснями та гаслами зустрічали волинян на брянскій землі. А приводом гулянки став так званий «Форум Победителей». Цьогоріч він проходив під гаслом «Великая Победа, добытая единством...».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Майже половина всієї української делегації – відомі волиняни. Серед них були ті, хто ніколи і не приховував проросійські настрої, але виявилися і несподівані учасники, - пише "Волинь 24".

Наприклад, діючий член виконавчого комітету Луцької міськради та голова Громадської ради при обласній державній адміністрації. Обидва – близькі до політичної сили, яка заявляє про свої радикальні патріотичні настрої.

МАСШТАБНИЙ ФОРУМ

Організатором форуму в Брянську став Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД. У цієї організації – 9 країн-засновників, а виконавчим директором є людина, близька до Володимира Путіна - Анатолій Іксанов.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«За один день на четырех тематических площадках была проделана колоссальная работа. Видные историки со всего постсоветского пространства, поисковики, представители общественных и молодежных движений. Всех их объединила общая цель - разработать масштабную программу, которая не позволит переписать историю и пересмотреть итоги Второй Мировой Войны», - заявляла ведуча російського телеканалу «Брянская Губерния» Оксана Ізмєрова.

НА ФОРУМІ - П'ЯТЕРО ВОЛИНЯН

Поки Україна намагається активно відійти від співпраці з Росією, а президент Петро Порошенко заявляє про відкликання представників України зі статутних органів СНД, волинські активісти спокійно їдуть обмінюватися люб’язностями з росіянами.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

На фото із форуму, які блискавично розлетілися мережею, помітили одразу п’ятьох волинян.

ОЛЬГА САГАН

Очолила делегацію скандальна керівниця «Центру міжкультурних комунікацій», колишнього «Російського культурного центру» Ольга Саган.

Жінка відома своїми проросійськими поглядами. Так, неодноразово її затримували працівники СБУ під час проведення антиукраїнських акцій .

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Цього разу їй пощастило відзначитись в своїй улюбленій Росії. Адже там під час свого виступу заявила: українці не вчать свою історію, а ще в країні «процвітає» фашизм.

«Я хочу, чтобы все дети, которые здесь сегодня сидят, как подрастающие поколение, понимали, что те события, которые произошли на Украине именно потому, что украинские дети не учили историю своего родного края. Именно потому, что за 26 лет независимости нашей страны историю переписывали каждый год. Именно потому, что нам навязывали искусственные символы. Именно потому, что нам заменили настоящих героев на фальшивых», - заявила вона під час свого виступу в ефірі телеканалу «Россия1».

Та вже на рідній землі говорити про фашизм жінка не схотіла. На питання, що вона робила в Росії Ольга Саган відповіла:

«Ви знаєте, я сьогодні зранку приймала ліки, тому що в мене дуже хворе серце».

Та вже після кількох хвилин розмови жінка закрила двері перед журналістами та спілкуватися не захотіла.

На прохання зустрітися та поговорити про її поїздку в Росію жінка відповіла відмовою. Однак зазначила, що коли вона разом з іншими волинянами, які їздили на форум, запишуть звернення щодо своєї поїздки, дасть відповіді на всі наші питання.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Однак згодом брати слухавку від журналістів жінка не захотіла.

ОЛЕКСАНДР БУЛАВІН

Більш говірким виявився інший учасник великороського дійства – голова Волинської обласної спілки ветеранів України, екс-генерал Служби безпеки України Олександр Булавін.

На питання чи вважає він заяви Ольги Саган у Росії провокативними представник волинських ветеранів відповів:

«Я не бачу там нічого провокативного. Тому що у нас є прояви нацизму, фашизму. Ви знаєте, що в Ковелі напередодні Дня Перемоги було ну варварськи розрушено пам’ятник учасникам Великої Вітчизняної Війни».

Однак, варто зазначити, що пам'ятник у Ковелі понівечили вже після того, як волиняни повернулися з російського форуму.

Щодо запрошення на форум Олександр Булавін каже - «отримав його з Росії».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Жодних якихось провокаційних дій, які б зачіпали якісь інтереси України, члени нашої делегації не допускали. Ми не використовували і не носили георгіївських стрічок. Все було доброзичливо. Я рахую, що ми там виступали як волонтери миру», - розповів про форум Олександр Булавін.

Та волонтерська поїздка в Росію не відволікла екс-генерала СБУ Булавіна від активної роботи у Луцьку.

«Він організував по-справжньому сепаратистське свято. Він сам поїхав в Росію, а в Луцьку організував для сепаратистів п'янку на честь перемоги Радянського Союзу в кафе «Вікторія». Туди не були запрошені жоден учасник АТО та жоден ветеран УПА, тільки, дійсно, інваліди війни, але, які твердо підтримують русскій блок, Росію, Путіна. Це було за гроші Палиці. По 600 гривень за кожного сепаратиста», - розповів лучанин, ветеран праці Олександр.

«Ну ви знаєте, хто такий Палиця і хто такий Булавін. Я - ветеран праці і з ними рівнятись, і воювати один на один не зможу, тому не хотів би від мого імені ту війну починати», - додав чоловік.

ІЛЛЯ СМЕТАНІН

Ще один член делегації – артист обласної філармонії, авіалюбитель Ілля Сметанін також відомий як організатор відверто проросійських акцій. Зокрема, у 2017 році він організував у Луцьку показ радянського фільму «Право на крила».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Ще із 70-х цей фільм лежав в московських архівах, а через півстоліття російський уряд допоміг організувати його показ саме у Луцьку. І саме завдяки Сметаніну.

До речі, першу презентацію стрічки зірвали місцеві активісти.

Наразі ж про свою поїздку до Росії Ілля Сметанін журналістам розповідати на камеру відмовляється.

«Я на данный момент ничего комментировать не буду. Был и все, был и ездил. Это моя личная инициатива, я ездил в свободное от работы время», - зазначив він.

ВАЛЕРІЙ КОРПАЧ

Не захотів спілкуватися з журналістами й ще один учасник форуму: член виконкому Луцькради Валерій Корпач.

На посаду члена виконкому його лобіював депутат від «Укропу» Петро Бойко.

Корпач запевняв журналістів про свою надзвичайну зайнятість та всіляко уникав зустрічі. Спочатку пан Валерій косив траву, а згодом у нього вдома прорвало трубу.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Однак уже ввечері журналісти зловили його в пивному барі у компанії інших учасників форуму.

«Я готовий вам дати коментар у свій час, почекайте, чого ви спішите? Я сьогодні напахався, як папа Карло...», - обурився Валерій Корпач.

Проте пообіцяв таки поговорити з журналістами наступного дня. Однак вже вранці додзвонитися до нього ми не змогли.

В офіційній заяві, яку оприлюднили згодом, Валерій Корпач вирішив не пояснювати, що ж робив на території країни-агресора, а заявити про політичний тиск. Мовляв, його виключили із виконкому не через поїздку до Росії, а тому, що він не погоджується з деякими рішеннями, які «пропихає» влада.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Принципове і об’єктивне відношення мною виражалось і при розгляді питань розміщення реклами, малих архітектурних форм і з інших питань, але вони не завжди знаходили підтримку в інших членів виконкому. Можливо, саме ця принципова, наполеглива, послідовна і антикорупційна діяльність була одною з причин, щоб зняти мене з даної посади», - сказав Валерій Корпач.

ОЛЕКСАНДР ВОЛЯНЮК

Чи не найбільший подив серед учасників «форуму победителей» викликала поява молодого активіста, голови громадської ради при облдержадміністрації, прес-секретаря громадського формування «Варта порядку» Олександра Волянюка.

У 2015 році він балотувався до Луцької міської ради у команді УКРОПу та активно заявляв про власні патріотичні погляди.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Хоча така зміна політичних векторів – не перша для Олександра Волянюка. У часи Віктора Януковича він активно брав участь у роботі «молодіжки» «Партії регіонів».

Наразі ж колеги із Громадської ради при Волинській ОДА теж здивовані поїздкою Волянюка у Росію.

«Це питання поїздки, наприклад, персонально Олександра Волянюка в Росію, тим більше на такі заходи, які організовує Кремль, зі зрозумілою метою, антиукраїнською... ніхто взагалі навіть не обговорював. Це для нас всіх, і для мене особисто, стало неприємною новиною. Це його приватна ініціатива, чому він туди поїхав, що він там робив», - розповів заступник голови громадської ради при Волинській ОДА Володимир Данилюк.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Домовитися з Волянюком про зустріч ніяк не вдавалося: він то в церкві, то не хоче піднімати проблемні теми, бо «сьогодні свято».

Спіймати вдалося у барі. У тому самому, де разом із Корпачем та Булавіним збиралися записати офіційне звернення.

«Я не бачу логіки зараз, коли йде на мене хвиля інформаційного бруду коментувати будь-які звернення», - сказав Волянюк.

Та додав:

«Я людина свідома і тому роблю свідомі кроки».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Свідоме звернення, яке свідомо готувалося майже тиждень, таки оприлюднили.

Однак не вірять в добрі наміри такої поїздки місцеві активісти.

«Це не та ситуація, коли людина поїхала, скажімо, коли у неї дід десь там воював на Брянщині. Вони поїхали поклали квіти, повернулися. Це не вшанування пам’яті, ми всі чудово розуміємо, що це пропагандистська акція. Вони туди поїхали представлятися як делегація від України. Не зрозуміло хто їм дав таке право», - каже керівник «Нацкорпусу» на Волині Андрій Дяченко.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Була інформація, коли вони організовували фільм «Право на крила», що ціна питання організувати такий кіноперегляд - це в районі від 7 до 10 тисяч американських, звичайно, доларів. Ну я думаю, що подібна поїздка приблизно в такому ж районі варіює», - додав Андрій Дяченко.

СБУ поки не оприлюднює офіційну позицію з приводу участі волинян у «Форуме победителей», хоча ситуацією, однозначно, зацікавилися .

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Слідчим відділом управління аналізується дане питання після чого буде прийняте відповідне процесуальне рішення згідно з чинним законодавством України. Про прийняте рішення ми повідомимо громадськість додатково», - розповіла речниця управління СБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

А поки волиняни їздять на пропагандистські акції до Росії, на Сході продовжують гинути українські військові.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

У ті дні, коли Волянюк, Корпач, Булавін та інші волиняни були в РОсії і слухали фанфари з нагоди «єдіной пабєди», від куль російських найманців обірвалося життя ще одного волинського бійця Олега Пушкарука.

Додамо, що народний депутат Ігор Лапін звернувся до Голови СБ України В. Грицака та Генерального прокурора України Ю. Луценка, а також начальника Управління СБ України у Волинській області Ю. Фелонюка й прокурора Волинської області А. Коцури з депутатським запитом, аби вони кваліфікували поїздку волинян на історичний форум у Брянськ як кримінальне правопорушення та внесли відомості про вказане кримінальне правопорушення до ЄРДР.

поїздка Форум Брянськ переможці волонтери мир Волинь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
24 перегляди в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Здоров'я
В Україні налічується близько 1,3 млн офіційно зареєстрованих хворих на цукровий діабет, ще приблизно така ж кількість хворих не знає про свій діагноз, оскільки не зверталися до лікаря. Про це повідомила прес-служба Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я на запит кореспондента УНН. "В Україні у 2017 році зареєстровано 1 270 929 випадків цукрового діабету. На сьогодні майже у 50% випадків захворювання на діабет не діагностовано", - зазн...
Суспільство
Закон №8487 знизить вартість нових автомобілів в Україні. Про це повідомляють аналітики AutoConsulting. Згідно з новим законом №8487, акцизні ставки зміняться не тільки для авто з європейськими номерами, а й для нових автомобілів. Як зазначають аналітики видання, згідно з новою формулою, базова ставка множиться на обсяг двигуна, ділиться на 1000 і множиться на вік авто. При цьому у випадку з новим автомобілем коефіцієнт віку дорівнюватиме 1. Базова ставка...
Суспільство
Жителі Пнівного на Волині погрожують перекрити в’їзд до свого села через жахливий стан дороги.  Дорога вкрита глибокими вибоїнами і сполучає два райцентри та виходить на міжнародну трасу, – йдеться у сюжеті Фактів.  Через луснуті колеса на такій дорозі тут щотижня хтось опиняється у кюветі, – кажуть місцеві. І вибоїни навіть узбіччям важко оминути. Бо через наплив транспорту і вони зруйновані. Зате сотні великогабаритних вантажівок зі щебнем тільки цією до...
Різне
Начальник Волинського центру з гідрометеорології Ростислав Бондарчук розповів, коли у Луцьку випаде перший сніг.Про це він повідомив у коментарі Інформаційному агентству ВолиньPost.За словами синоптика, у четвер, 15 листопада, можливо, у Луцьку йтиме дощ з мокрим снігом. Швидше за все сніг випаде у суботу-неділю."Однак сніг не буде таким рясним, як у Києві", - зауважив Ростислав Бондарчук.Морози синоптики прогнозують у ніч з 15 на 16 листопада до -5 градус...
Новини компаній
Цими днями в кінотеатрах України відбувся показ фільму «DZIDZIO перший раз». Творча команда разом з DZIDZIO спеціально мандрують з міста до міста для того, щоб разом з глядачами насолодитись переглядом романтичної комедії на великому екрані. Усі поціновувачі творчості радо вітали епатажного співака та його команду оплесками. Під час прес-конференції актори пригадували яскраві та найкумедніші історії, пов’язані зі створенням фільму. Також DZIDZIO подякував...
Суспільство
Українців за борги за новими правилами можуть залишати без тепла навіть взимку. Нововведення уже відчули на собі жителі Кривого Рогу. Так, місцеве підприємство не виконало графік погашення боргу, а “Нафтогаз” відмовився підписувати з ними договір. За новими правилами це дає можливість законно в опалювальний період залишати котельні без газу, а місцевих жителів — без тепла, - пише "finance". Така ситуація може повторитися і в інших містах. Українці, які не...
Суспільство
Власники автомобілів з іноземною реєстрацією анонсували нову масштабну акцію протесту. 20 листопада акції “євробляхерів” пройдуть в декількох містах України. Про це повідомили в Facebook організації “Авто Євро Сила”. Спочатку акцію хотіли провести 15 листопада, проте Рада виходить на роботу лише 20-го, тому, кажуть “євробляхери”, домогтися скасування ухвалених законів вони не зможуть. 9 листопада Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон, м...
Кримінал
У Луцьку на Меморіалі Вічної Слави зникла плита з переліком прізвищ загиблих на літеру "П".Зникнення плити помітив фотокореспондент "Волині".Як зазначила речниця Головного управління Національної поліції Анна Павловська, заяви про зникнення плити в поліцію наразі не надходило.Заступник начальника відділу благоустрою Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Любов Грабовська підтвердила, що комунальники не знімали жодної плити для...
Суспільство
Зовсім скоро влада приведе в норму технічну сторону питання щодо впровадження автоматичної фіксації правопорушень. Кабінет Міністрів видав указ з вимогою прийняти до виконання відповідні зміни до Закону «Про стандартизацію». Відповідно до документа з 17 грудня 2018 року автоматична автофіксація отримає повний дозвіл на ведення стеження за водіями в Україні, - пише AutoNews.ua. «У цей день набуває чинності новий держстандарт, висуваючи вимоги до приладів, щ...