Що робили волинські "волонтери миру" на брянському форумі? (ВІДЕО)

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Гучними піснями та гаслами зустрічали волинян на брянскій землі. А приводом гулянки став так званий «Форум Победителей». Цьогоріч він проходив під гаслом «Великая Победа, добытая единством...».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Майже половина всієї української делегації – відомі волиняни. Серед них були ті, хто ніколи і не приховував проросійські настрої, але виявилися і несподівані учасники, - пише "Волинь 24".

Наприклад, діючий член виконавчого комітету Луцької міськради та голова Громадської ради при обласній державній адміністрації. Обидва – близькі до політичної сили, яка заявляє про свої радикальні патріотичні настрої.

МАСШТАБНИЙ ФОРУМ

Організатором форуму в Брянську став Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД. У цієї організації – 9 країн-засновників, а виконавчим директором є людина, близька до Володимира Путіна - Анатолій Іксанов.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«За один день на четырех тематических площадках была проделана колоссальная работа. Видные историки со всего постсоветского пространства, поисковики, представители общественных и молодежных движений. Всех их объединила общая цель - разработать масштабную программу, которая не позволит переписать историю и пересмотреть итоги Второй Мировой Войны», - заявляла ведуча російського телеканалу «Брянская Губерния» Оксана Ізмєрова.

НА ФОРУМІ - П'ЯТЕРО ВОЛИНЯН

Поки Україна намагається активно відійти від співпраці з Росією, а президент Петро Порошенко заявляє про відкликання представників України зі статутних органів СНД, волинські активісти спокійно їдуть обмінюватися люб’язностями з росіянами.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

На фото із форуму, які блискавично розлетілися мережею, помітили одразу п’ятьох волинян.

ОЛЬГА САГАН

Очолила делегацію скандальна керівниця «Центру міжкультурних комунікацій», колишнього «Російського культурного центру» Ольга Саган.

Жінка відома своїми проросійськими поглядами. Так, неодноразово її затримували працівники СБУ під час проведення антиукраїнських акцій .

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Цього разу їй пощастило відзначитись в своїй улюбленій Росії. Адже там під час свого виступу заявила: українці не вчать свою історію, а ще в країні «процвітає» фашизм.

«Я хочу, чтобы все дети, которые здесь сегодня сидят, как подрастающие поколение, понимали, что те события, которые произошли на Украине именно потому, что украинские дети не учили историю своего родного края. Именно потому, что за 26 лет независимости нашей страны историю переписывали каждый год. Именно потому, что нам навязывали искусственные символы. Именно потому, что нам заменили настоящих героев на фальшивых», - заявила вона під час свого виступу в ефірі телеканалу «Россия1».

Та вже на рідній землі говорити про фашизм жінка не схотіла. На питання, що вона робила в Росії Ольга Саган відповіла:

«Ви знаєте, я сьогодні зранку приймала ліки, тому що в мене дуже хворе серце».

Та вже після кількох хвилин розмови жінка закрила двері перед журналістами та спілкуватися не захотіла.

На прохання зустрітися та поговорити про її поїздку в Росію жінка відповіла відмовою. Однак зазначила, що коли вона разом з іншими волинянами, які їздили на форум, запишуть звернення щодо своєї поїздки, дасть відповіді на всі наші питання.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Однак згодом брати слухавку від журналістів жінка не захотіла.

ОЛЕКСАНДР БУЛАВІН

Більш говірким виявився інший учасник великороського дійства – голова Волинської обласної спілки ветеранів України, екс-генерал Служби безпеки України Олександр Булавін.

На питання чи вважає він заяви Ольги Саган у Росії провокативними представник волинських ветеранів відповів:

«Я не бачу там нічого провокативного. Тому що у нас є прояви нацизму, фашизму. Ви знаєте, що в Ковелі напередодні Дня Перемоги було ну варварськи розрушено пам’ятник учасникам Великої Вітчизняної Війни».

Однак, варто зазначити, що пам'ятник у Ковелі понівечили вже після того, як волиняни повернулися з російського форуму.

Щодо запрошення на форум Олександр Булавін каже - «отримав його з Росії».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Жодних якихось провокаційних дій, які б зачіпали якісь інтереси України, члени нашої делегації не допускали. Ми не використовували і не носили георгіївських стрічок. Все було доброзичливо. Я рахую, що ми там виступали як волонтери миру», - розповів про форум Олександр Булавін.

Та волонтерська поїздка в Росію не відволікла екс-генерала СБУ Булавіна від активної роботи у Луцьку.

«Він організував по-справжньому сепаратистське свято. Він сам поїхав в Росію, а в Луцьку організував для сепаратистів п'янку на честь перемоги Радянського Союзу в кафе «Вікторія». Туди не були запрошені жоден учасник АТО та жоден ветеран УПА, тільки, дійсно, інваліди війни, але, які твердо підтримують русскій блок, Росію, Путіна. Це було за гроші Палиці. По 600 гривень за кожного сепаратиста», - розповів лучанин, ветеран праці Олександр.

«Ну ви знаєте, хто такий Палиця і хто такий Булавін. Я - ветеран праці і з ними рівнятись, і воювати один на один не зможу, тому не хотів би від мого імені ту війну починати», - додав чоловік.

ІЛЛЯ СМЕТАНІН

Ще один член делегації – артист обласної філармонії, авіалюбитель Ілля Сметанін також відомий як організатор відверто проросійських акцій. Зокрема, у 2017 році він організував у Луцьку показ радянського фільму «Право на крила».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Ще із 70-х цей фільм лежав в московських архівах, а через півстоліття російський уряд допоміг організувати його показ саме у Луцьку. І саме завдяки Сметаніну.

До речі, першу презентацію стрічки зірвали місцеві активісти.

Наразі ж про свою поїздку до Росії Ілля Сметанін журналістам розповідати на камеру відмовляється.

«Я на данный момент ничего комментировать не буду. Был и все, был и ездил. Это моя личная инициатива, я ездил в свободное от работы время», - зазначив він.

ВАЛЕРІЙ КОРПАЧ

Не захотів спілкуватися з журналістами й ще один учасник форуму: член виконкому Луцькради Валерій Корпач.

На посаду члена виконкому його лобіював депутат від «Укропу» Петро Бойко.

Корпач запевняв журналістів про свою надзвичайну зайнятість та всіляко уникав зустрічі. Спочатку пан Валерій косив траву, а згодом у нього вдома прорвало трубу.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Однак уже ввечері журналісти зловили його в пивному барі у компанії інших учасників форуму.

«Я готовий вам дати коментар у свій час, почекайте, чого ви спішите? Я сьогодні напахався, як папа Карло...», - обурився Валерій Корпач.

Проте пообіцяв таки поговорити з журналістами наступного дня. Однак вже вранці додзвонитися до нього ми не змогли.

В офіційній заяві, яку оприлюднили згодом, Валерій Корпач вирішив не пояснювати, що ж робив на території країни-агресора, а заявити про політичний тиск. Мовляв, його виключили із виконкому не через поїздку до Росії, а тому, що він не погоджується з деякими рішеннями, які «пропихає» влада.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Принципове і об’єктивне відношення мною виражалось і при розгляді питань розміщення реклами, малих архітектурних форм і з інших питань, але вони не завжди знаходили підтримку в інших членів виконкому. Можливо, саме ця принципова, наполеглива, послідовна і антикорупційна діяльність була одною з причин, щоб зняти мене з даної посади», - сказав Валерій Корпач.

ОЛЕКСАНДР ВОЛЯНЮК

Чи не найбільший подив серед учасників «форуму победителей» викликала поява молодого активіста, голови громадської ради при облдержадміністрації, прес-секретаря громадського формування «Варта порядку» Олександра Волянюка.

У 2015 році він балотувався до Луцької міської ради у команді УКРОПу та активно заявляв про власні патріотичні погляди.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Хоча така зміна політичних векторів – не перша для Олександра Волянюка. У часи Віктора Януковича він активно брав участь у роботі «молодіжки» «Партії регіонів».

Наразі ж колеги із Громадської ради при Волинській ОДА теж здивовані поїздкою Волянюка у Росію.

«Це питання поїздки, наприклад, персонально Олександра Волянюка в Росію, тим більше на такі заходи, які організовує Кремль, зі зрозумілою метою, антиукраїнською... ніхто взагалі навіть не обговорював. Це для нас всіх, і для мене особисто, стало неприємною новиною. Це його приватна ініціатива, чому він туди поїхав, що він там робив», - розповів заступник голови громадської ради при Волинській ОДА Володимир Данилюк.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Домовитися з Волянюком про зустріч ніяк не вдавалося: він то в церкві, то не хоче піднімати проблемні теми, бо «сьогодні свято».

Спіймати вдалося у барі. У тому самому, де разом із Корпачем та Булавіним збиралися записати офіційне звернення.

«Я не бачу логіки зараз, коли йде на мене хвиля інформаційного бруду коментувати будь-які звернення», - сказав Волянюк.

Та додав:

«Я людина свідома і тому роблю свідомі кроки».

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

Свідоме звернення, яке свідомо готувалося майже тиждень, таки оприлюднили.

Однак не вірять в добрі наміри такої поїздки місцеві активісти.

«Це не та ситуація, коли людина поїхала, скажімо, коли у неї дід десь там воював на Брянщині. Вони поїхали поклали квіти, повернулися. Це не вшанування пам’яті, ми всі чудово розуміємо, що це пропагандистська акція. Вони туди поїхали представлятися як делегація від України. Не зрозуміло хто їм дав таке право», - каже керівник «Нацкорпусу» на Волині Андрій Дяченко.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Була інформація, коли вони організовували фільм «Право на крила», що ціна питання організувати такий кіноперегляд - це в районі від 7 до 10 тисяч американських, звичайно, доларів. Ну я думаю, що подібна поїздка приблизно в такому ж районі варіює», - додав Андрій Дяченко.

СБУ поки не оприлюднює офіційну позицію з приводу участі волинян у «Форуме победителей», хоча ситуацією, однозначно, зацікавилися .

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

«Слідчим відділом управління аналізується дане питання після чого буде прийняте відповідне процесуальне рішення згідно з чинним законодавством України. Про прийняте рішення ми повідомимо громадськість додатково», - розповіла речниця управління СБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

А поки волиняни їздять на пропагандистські акції до Росії, на Сході продовжують гинути українські військові.

«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

У ті дні, коли Волянюк, Корпач, Булавін та інші волиняни були в РОсії і слухали фанфари з нагоди «єдіной пабєди», від куль російських найманців обірвалося життя ще одного волинського бійця Олега Пушкарука.

Додамо, що народний депутат Ігор Лапін звернувся до Голови СБ України В. Грицака та Генерального прокурора України Ю. Луценка, а також начальника Управління СБ України у Волинській області Ю. Фелонюка й прокурора Волинської області А. Коцури з депутатським запитом, аби вони кваліфікували поїздку волинян на історичний форум у Брянськ як кримінальне правопорушення та внесли відомості про вказане кримінальне правопорушення до ЄРДР.

поїздка Форум Брянськ переможці волонтери мир Волинь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
24 перегляди в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
У Луцьку новорічні дерева утилізують незвичним способом. Тут навіть після завершення новорічних свят ялинки і сосни продовжують радувати і людей, і тварин. Адже зі звалищ під будинками дерева потрапляють просто в зоопарк, йдеться у сюжеті "Сегодня". За один рейс комунальників по смітниках міста в зоопарк потрапляє близько двох сотень новорічних дерев. Хвою тут використовують як вітамінну добавку звірам. Перед тим, як давати дерева тваринам, їх ретельно огл...
Суспільство
У свято Водохреща голова Волинської ОДА Олександр Савченко разом з іншими посадовцями скупалися в ополонці.Хрещенські купання на джерелі Святих Безсрібників Косьми і Даміана, що у селі Гірка Полонка, відбулись у суботу, 19 січня.Разом з головою ОДА у цілющій воді, за повір'ями християн, купались голова Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович, голова Луцької РДА Тарас Яковлев та жителі громади.«Водичка дуже тепла», – посміхаючись, зазначив Тарас Яковлев.
Суспільство
Протягом року в Україні відбулось понад 6 тисяч ДТП за участі автобусів і маршрутних таксі.Про це повідомила прес-служба Національної поліції у відповіді на інформаційний запит кореспондента УНН."Станом на 16 січня 2019 року за участю автобусів зареєстровано 6342 ДТП, у яких 229 осіб загинуло та 2544 особи травмовано", - зазначили в прес-службі.При цьому у відомстві уточнили, що найбільшу кількість ДТП за участі автобусів і маршрутних таксі зареєстрували в...
Суспільство
На Волині більше 705 тисяч людей підписали декларацію зі своїм сімейним лікарем.Про це повідомили відділ інформаційної політики облдержадміністрації.В рамках впровадження медичної реформи, що розпочалася з первинної ланки, жителі Волині продовжують обирати сімейного лікаря та підписувати з ним декларації. Адже нині з’явилася технічна можливість укладати декларації з лікарями первинної медичної допомоги понад рекомендовану кількість, затверджену Міністерств...
Суспільство
Відповідно до умов реформи в сфері енергетики луцькі комунальні підприємства платитимуть за електроенергію за найвищими тарифами.Повідомляє Сфера ТВ.Ще з 2011 року Україна зобов'язалася дотримуватися так званого Третього енергопакету Європейського Союзу, адже має дати можливість українцям працювати за єдиними правилами є енергоринком ЄС.Поступово і зі скрипом, реформа, все таки рухалась. Зокрема, в червні 2017 року набрав чинності закон «Про ринок електрич...
Суспільство
У Луцьку під час акції “Живий ланцюг” перекриють рух транспорту на деяких вулицях міста.Нагадаємо, з нагоди відзначення Дня Соборності України відбудеться акція символічного єднання, - інформують на сайті Луцької міської ради."Забезпечити перекриття руху транспорту вулицями Градний Узвіз, Кривий Вал, Сенаторки Левчанівської та Лесі Українки під час акції “Живий ланцюг”, - йдеться у розпорядженні секретаря Луцької міської ради Григорія Путовіта.Захід відбуд...
Суспільство
Жінка ромської національності, яка збирала гроші на автовокзалі Луцька буцімто на лікування хлопчика від ДЦП, зізналась, що залишає ці кошти собі.Відео із зізнанням жінки опублікував на YouTube-каналі користувач Marchuk Marchuk.На відеозаписі видно, що чоловік забрав документи на хлопчика для того, аби перевірити їх походження. Натомість жінка почала вмовляти чоловіка віддати їх. Свої дії пояснила тим, що в неї двоє дітей, яких вона не має за що годувати.З...
Кримінал
Волиняни продовжують потрапляти "на гачок" інтернет-шахраїв.Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Волинській області.Так, маючи намір купити автомобілі, пропозиції про продаж яких були виставлені на сайті ОLX, волиняни перерахували завдатки за них, позбувшись понад 10 та понад 2 тис. грн. Отримавши гроші, продавці авто зникли. Лучанин перерахував зловмисникам за так і не отриманий у результаті фотоапарат 9 тис. грн. На трішки менші суми розжилися шах...
Суспільство
Найбільш екологічно чистим регіоном України визнали Чернівецьку область. Про це говорять результати екологічного рейтингу, опублікованому в журналі "Фокус", - передає gazeta.ua."Тут немає таких великих промислових комплексів, як на сході країни, і в числі головних забруднювачів навколишнього середовища є лише кілька підприємств: чернівецький водоканал, місцевий комбінат, цегельний і бетонний заводи", - йдеться у повідомленні.У результаті загальний бал Черн...