• Головна
  • На порушенні виборчого законодавства на Волині спіймали олігарха
Вибори
17:22, 19 жовтня 2012 р.

На порушенні виборчого законодавства на Волині спіймали олігарха

Вибори

Волинський олігарх Степан Івахів, який кандидує до Ради по мажоритарному округу № 21 із центром у Ковелі, порушує виборче законодавство: залучає до агітації іноземців та організовує виборцям паломницькі поїздки.

Про це IA ZIK повідомила прес-секретар Громадянської мережі «Опора» у Волинській області Марічка Доманська.

14 жовтня у Ратнівському та Старовижівському районних будинках культури відбувались святкування дня Покрови. Під час дійства проводилася агітація за кандидата-самовисуванця Степана Івахіва, за підтримки якого й було організоване свято.

Серед виконавців, що виступали на святі,  був гурт «Вераси», учасниками якого є народні артисти Білорусі Ядвіга Поплавська та Олександр Тиханович. Артисти прямим текстом закликали голосувати за кандидата та запрошували прийти на вибори 28 жовтня.

А згідно з п. 1 ч. 1 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», забороняється брати участь в агітації «іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати».

Інші порушення стосуються благодійного фонду «Патріот Волині», за рахунок якого неодноразово було організовано паломницькі поїздки для виборців у місто Почаїв Тернопільської області. Одна з них 16 жовтня була організована для мешканців села Велимче Ратнівського району. Під час поїздки паломникам роздавали агітаційні матеріали кандидата в депутати Степана Івахіва, який і заснував фонд «Патріот Волині» на початку нинішнього року. Така ж поїздка до почаївських святинь була організована й для мешканців селищ Ратне і Стара Вижівка, села Смідин (Старовижівський районн) 17 жовтня.

«Опора» трактує такі факти як непрямий підкуп виборців. Підтвердженням цьому є частина 13 статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів», де чітко вказано «передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців».

Довідка IA ZIK.

Депутат Волиньради Степан Івахів є співвласником групи компаній «Континіум». Видання «Кореспондент» оцінило його статки у $ 312 мільйонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...