• Головна
  • На Волині діятиме онлайн-реєстр пацієнтів замість паперових карток
14:25, 31 травня 2018 р.

На Волині діятиме онлайн-реєстр пацієнтів замість паперових карток

У Волинській області створили онлайн-реєстр пацієнтів та попрощалися з паперовими картками.

Про це повідомляє "Громадське радіо".

Швидкий пошук інформації на кшталт історії хвороби пацієнта в такому реєстрі допоможе волинським лікарям якісніше та ґрунтовніше надавати медичні послуги. Кардіограми, попередні аналізи та інша важлива інформація про здоров’я пацієнтів міститиметься на одному сайті, доступ до якого матимуть лише лікарі.

Інформація, внесена у базу даних, не загубиться серед численних папірців, незручних для українського пацієнта.

Зі слів консультанта з інформаційних технологій субпроекту Дмитра Киращука, загалом на реалізацію цього онлайн-реєстру витратили близько 350 тисяч доларів США від Світового банку. На реалізацію усього субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» передбачено 30 мільйонів доларів США.

Із 2017 року на Волині вже працює медична інформаційна система «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області». Цей реєстр стане основою до повного переходу від паперових медичних карток в онлайн-систему.

Цей реєстр створили в рамках реалізації субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Інформація з цього реєстру, що отримав назву Медпортал, постійно оновлюється. Під час написання матеріалу на сайті було зареєстровано 304 649 пацієнтів-мешканців Волинської області.

На Волині діятиме онлайн-реєстр пацієнтів  замість паперових карток , фото-1

Якщо у пацієнта є підозра на серцево-судинне захворювання, лікар одразу вносить інформацію до цього онлайн-реєстру. Персональні дані, внесені до системи, захищені відповідно до Закону України «Про захист інформації». Лікарі мають можливість сканувати необхідні документи та вносити дані на сайт.

Консультант з інформаційних технологій субпроекту Дмитро Киращук розповів, що пацієнтів вноситимуть до реєстру від народження і до завершення їхнього життя.

«Можна подивитися, які пацієнт робив щеплення, які захворювання переніс, які були попередні кардіограми, подивитися показники. Є можливість збору всіх даних по його електронно-медичній картці», – зазначив Дмитро Киращук.

Із його слів, на сьогодні до системи підключили 181 заклад. Це всі 142 амбулаторії Волинської області, 20 центрів первинно медико-санітарної допомоги, обласні, міські та центральні районні лікарні.

Дмитро Киращук зазначив, що в рамках проекту вдалось зробити більше, ніж планували. Зокрема, базу розширили і тепер лікарі можуть вносити інформацію не лише про пацієнтів, але й про підписані з ними декларації, надані консультації та інше. Також онлайн-реєстр показує у публічному доступі лікарів-лідерів, із якими пацієнти підписали найбільше декларацій.

Дмитро Киращук зауважив, що перед початком роботи над проектом колектив скептично ставився до того, що всі амбулаторії загальної практики сімейної медицини можна буде підключити до онлайн-системи. Попри це, команда, що працювала над створенням онлайн-системи, не полишила думку створення сайту та підключення до мережі медзакладів.

«У кожному районі є села, які важко підключалися. Наприклад, село Затурці. От здається, що недалеко біля Луцька. Але в якійсь ямі, то там навіть мобільний телефон погано працює. Особисто поїхав, там поставили підсилювач, щоби краще працював Інтернет. Зараз все добре працює», – додав він.

Експерт зауважує, що на основі цього реєстру планують побудувати єдиний інформаційний медичний простір. У майбутньому існує можливість підключення до мережі аптек. Наприклад, прийде пацієнт в аптеку з рецептом, де нерозбірливим почерком лікар написав те, що треба купити. Аптекар гляне у реєстрі, що призначено пацієнту, і продасть те, що треба.

«Пацієнт називає своє прізвище і аптекар знаходить цей рецепт у онлайн-системі. Це дозволяє уникнути помилкових витрат на ліки», – зауважив Дмитро Киращук. Перед початком роботи у реєстрі влітку 2017 року медпрацівники Волині проходили спеціалізоване навчання.

Дмитро Киращук зазначає, що надалі в рамках проекту заклади первинної ланки планують забезпечити комп’ютерами, а інші медзаклади – сканерами. Так, 24 травня в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася процедура публічного розкриття пропозицій тендеру № NCB 6.2.3.1 «Закупівля комп’ютерного обладнання для ведення медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області, його впровадження та забезпечення технічної підтримки» (2 фаза)».

Невдовзі у Волинь надійде 270 ноутбуків та стільки ж багатофункціональних пристроїв (принтер-сканер-копіювальна машина). Це дозволить вести реєстр та обладнати кожне робоче місце у закладах первинного рівня надання медичних послуг.

Довідково:

У Волинській області триває реалізація субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Журналістка Мая Голуб спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Волині.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#онлайн #реєстр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...