• Головна
  • Скільки грошей отримають пільговики Волині за проїзд?
18:25, 4 червня 2018 р.

Скільки грошей отримають пільговики Волині за проїзд?

Скільки грошей отримають пільговики Волині за проїзд?

Коли переходити на монетизацію пільг – кожне місто вирішуватиме саме, а виплачувати планують від 60 грн на місяць.

14 березня Кабмін постановою №197 затвердив "Порядок надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах". Відповідно до документа, розмір компенсації повинен щорічно визначатися обладміністраціями, - пише "Сьогодні".

Постанова була опублікована і набула чинності з 24 березня, а значить, до початку літа місцева влада мала визначитися з розміром компенсації.

Мінімальна сума виплат у Волинській області – 69 грн, згідно з проектом розпорядження. Однак в обладміністрації також чітко розписали суми виплат з надбавками.

Причому людям з інвалідністю подвоїли не мінімальну суму, а "мінімалку" з 20%-вою надбавкою за користування міжміськими маршрутами.

Звичайні пільговики, які мають право на компенсацію проїзду в міжміському транспорті, отримуватимуть 83 грн на місяць (мінімальна сума + 20%), люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю – 166 грн, а якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 332 грн. Люди з інвалідністю II групи, які навчаються або проходять реабілітацію, – також отримають 166 грн.

"Розцінки" в інших регіонах:

  • Вінницька область – 96,9 грн (проект)
  • Донецька область – 106,8 грн (проект)
  • Кіровоградська область – 97,5 грн
  • Миколаївська область – 110 грн
  • Рівненська область – 90 грн (проект)
  • Тернопільська область – 100 грн (проект)
  • Чернігівська область – 112,5 грн

Кабмін передав місцевим органам влади не тільки питання про розмір компенсації, а й право визначатися: монетизувати пільги на проїзд чи залишити все, як є, тобто і далі продовжувати розраховуватися за пільговиків з транспортниками з місцевого бюджету в безготівковій формі. Причому якщо розмір компенсації повинна встановлювати обладміністрація, то вирішуватиме питання про введення монетизації кожне місто окремо.

"У разі неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у грошовій формі... відповідні пільги продовжують надаватися в безготівковій формі", – йдеться в постанові.

Тобто переходити на видачу готівки – не обов'язково. Принаймні офіційні документи не вимагають, щоб місцева влада робили це негайно і в обов'язковому порядку.

Якщо місцева влада прийме рішення про монетизацію пільг, вона повинна протягом місяця після цього проінформувати Міністерство соціальної політики, а міністерство зобов'язане опублікувати список регіонів, де пільги на проїзд монетизовані, на своєму офіційному сайті.

Станом на 1 червня такого списку на сайті Мінсоцполітики немає.

"На сьогодні навіть теоретично не може бути цього списку, оскільки тільки закінчився термін затвердження облдержадміністраціями мінімального розміру компенсації. А без розуміння мінімального розміру виплат не можна порахувати і затвердити загальну суму", – пояснив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

У регіонах неоднозначно ставляться до монетизації субсидій на проїзд. Хтось вважає, що суми виплат не покриють витрати пільговиків. Десь влада скаржиться, що в бюджеті немає грошей.

Є регіони, які активно готують пакет документів і вже заявляють, що монетизації – бути. Але є і такі, де влада зберігає цілковите мовчання про перспективи монетизації, змушуючи жителів гадати: чи збережуться старі правила, чи потрібно готуватися до нових?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пільговики #проїзд #монетизація #бюджет #рішення #Волинь #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...