• Головна
  • Навчання в Словенії для українців: доступно, близько, престижно
12:19, 6 червня 2018 р.
Надійне джерело

Навчання в Словенії для українців: доступно, близько, престижно

Сьогодні все більше і більше жителів пострадянського простору замислюється про можливість отримання освіти – основної або додаткової - за кордоном, як правило, в Європі. Мотиви такого бажання зрозумілі: якісні знання, престижність диплома, кар'єрні перспективи, розширення професійного та загального кругозору. Однак найчастіше багато хто відмовляється від своєї мрії через стереотипи - «закордон далеко», «зарубіжна освіта мені не по кишені», «чужа країна, чужий менталітет», «не знайду роботу» тощо. Безумовно, раціональне зерно у цих міркуваннях є, але тільки не в тому випадку, якщо мова йде про навчання у Словенії.

Вартість навчання та інші витрати у Словенії відносно невисокі у порівнянні з іншими європейськими країнами. Навчання для іноземців в залежності від програми тут коштує від 1500 євро / рік (близько 46500 гривень).

Для порівняння, середня вартість року навчання у деяких провідних навчальних закладах України така:

  • Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка - близько 43000 грн;
  • Київський інститут сучасної психології та психотерапії - близько 33 000 грн; Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського - близько 30 000 грн;
  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка - близько 18000 грн;
  • Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського - близько 15000 грн.

Як бачимо, освіта в Європі, у даному випадку в Словенії, трохи дорожча, однак вкладені кошти сповна компенсуються подальшими кар'єрними досягненнями. Крім того, в кожному ВНЗ є своя система заохочень за хороші показники в навчанні, тому студенти мають дієвий стимул старанно вчитися.

Важливо відзначити, що у розпорядженні студентів, які здобувають освіту у вузах і коледжах Словенії, безліч знижок: на проїзд у громадському транспорті; на відвідування культурних заходів, курсів, семінарів, спортивних закладів; є так звані «бони» (субсидії для студентів на харчування), що діють практично в усіх ресторанах і кафе країни. З урахуванням усіх знижок, якими може скористатися студент в Словенії, витрати на їжу, оренду житла, проїзд і т.д. складають приблизно 500 євро на місяць (приблизно 15500 гривень). При бажанні студент може частково компенсувати ці витрати шляхом легального підробітку через організацію «Студентський сервіс». Мінімальна зарплата становить 4,5 євро на годину.

Навчання в Словенії для українців: доступно, близько, престижно, фото-1

Приємною несподіванкою для багатьох абітурієнтів є те, що прийом до словенських навчальних закладів у більшості випадків здійснюється без вступних іспитів. Виняток становлять творчі професії і деякі програми медичного спрямування. Не потрібно при вступі підтверджувати і свій рівень знання словенської мови - це буде потрібно тільки при переведенні на другий курс, так що у студента в запасі достатньо часу, щоб опанувати мову. До того ж, словенська мова дуже близька до української і, відповідно, нескладна для вивчення. За допомогою досвідчених викладачів і завдяки зануренню у мовне середовище, студенти з «нульового» рівня опановують мову буквально впродовж трьох місяців - звичайно, за умови власного бажання і наполегливої ​​праці.

Власне, наполеглива праця тут знадобиться в усьому, і помилково вважати відсутність вступних іспитів якимись потураннями. Просто підхід до освіти в Словенії - максимально конструктивний. Тут справедливо вважають, що свій багаж знань студент повинен буде підтверджувати не на вступних іспитах, а в процесі навчання - адже саме він в першу чергу зацікавлений в отриманні якісних знань і подальшому успішному працевлаштуванні. Відзначимо, що після закінчення будь-якого навчального закладу студент може працевлаштуватися не тільки в компаніях Словенії, а й усього Євросоюзу. Крім того, з таким дипломом він може продовжити навчання в магістратурі або докторантурі ВНЗ ЄС. Якщо ж вирішить повернутися додому, то забезпечить собі додаткову перевагу на ринку праці як фахівець з європейським дипломом.

Додамо, що близькими для українців в Словенії є не тільки мова, але й культурне середовище, і менталітет.

Тут - багато в чому схожі свята, кулінарні традиції, уклад життя. Навіть клімат і природне розмаїття Словенії, в якій є і море, і гори, перегукуються з українськими. Якщо ж охарактеризувати Словенію однією фразою, то, за словами студентки Єлизавети Попової, «це дуже спокійна країна з привітними жителями».

Навчання в Словенії для українців: доступно, близько, престижно, фото-2

Співробітники 2ТМ готові надати вам всебічну підтримку під час вступу до коледжів та ВНЗ Словенії - від подачі заявки до переїзду, оформлення ВНЖ і подальшого проживання у країні. Отримати первинну консультацію можна тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #Словенії #куди #вступити #після #11 #класу #освіта #закордоном #за #кордоном #навчання #словенська #мова
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...