• Головна
  • ТОП-5 найкращих університетів України
14:18, 5 червня 2018 р.

ТОП-5 найкращих університетів України

ТОП-5 найкращих університетів України

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та Київський національний університет імені Тараса Шевченка посіли перше місце у рейтингу ТОП-200 університетів України у 2018 році.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

Новий академічний рейтинг вишів "Топ-200 Україна 2018" було створено Центром міжнародних проектів "Євроосвіта", в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

КПІ ім.Сікорського отримав інтегральний показник діяльності – 84,74, КНУ ім.Шевченка – 80,59, а найближчий їхній конкурент – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна – 48,95.

"Незважаючи на те, що ці два університети діють дещо в різних сферах суспільства, в національному вимірі за методикою "Топ-200 Україна", в 2018 році вони також отримали дуже близькі значення інтегрального показника (Iз), але із значним відривом віддалилися від групи інших університетів. Враховуючи досить близькі показники діяльності вказаних двох ЗВО за міжнародними і національними критеріями, в цьому році команда проекту "Топ 200 Україна" присудила їм загальне перше місце", – зазначається у повідомленні розробників.

П’ятірку кращих вишів за рейтингом "Топ-200 Україна 2018" закривають Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" з показником 44,70 та Національний університет "Львівська політехніка" з результатом 44,66.

Волинські університети увійшли у першу сотню. Луцький національний технічний університет зайняв 74 позицію, а Східноєвропейський - 80 місце.

Однією із головних тенденцій в системах ранжування університетів є знаходження балансу між створенням нових, критичних знань, результатів досліджень та інновацій і практичною трансформацією цих напрацювань в розвиток сучасного суспільства.

У 2018 році у першій десятці лідерів зберегли своє перебування Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (4 місце), Національний університет "Львівська політехніка" (5 місце), Національний університет біоресурсів і природокористування України (6 місце), Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (7 місце), Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (8 місце), Львівський національний університет імені Івана Франка (10 місце). Високої оцінки заслуговує діяльність Сумського державного університету , який продемонстрував найбільший прогрес серед українських ЗВО. У 2016 році він обіймав 15 місце, у 2017 – вже 11, а у 2018 він увійшов у десятку лідерів і обійняв 9 місце в рейтингу «Топ 200 Україна».

В цілому ж переважна більшість українських університетів покращує показники за усіма напрямами своєї діяльності.

ТОП-200 університетів України у 2018 році дивіться за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#університети #рейтинг #якість #викладання #інновації #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...