20:40, 6 червня 2018 р.
Як не переплачувати за розмови у роумінгу?
Українські мобільні оператори борються зі страхом переплат у роумінгу, знижуючи закордонні тарифи.
А щоб уникнути непередбачених витрат, встановлюють клієнтам обмеження, - пише "UBR .ua".
Останні роки відбувається поступове зниження роумінг тарифів. Проте, кажуть експерти, реально оцінити поточну вартість телеком послуг «на експорт» доволі складно. Оскільки оператори активно використовують звичайні для них хитрості, які не дозволяють точно вирахувати ціну хвилини або мегабайта.
«В першу чергу, це похвилинна тарифікація, а також використання інтервалів тарифікації трафіку в сто, двісті і більше кілобайт. В результаті фактична вартість послуг може змінюватися в широких межах в залежності від особливостей споживання. Проте, загальне здешевлення наявності. Зокрема, практично відійшла в минуле плата за з’єднання, яка могла складати одну-дві гривні і ще більше збільшувала фактичну вартість розмов», – розповів експерт телеком ринку Роман Химич.
Зниження цін провокує зростання користування послугами роумінгу в натуральному вираженні. При вартості хвилини дзвінка в пару гривень все більше людей вважають за краще не витрачати час на пошук альтернатив.
Наприклад, ще в 2017 р. Київстар зменшив тарифи на свої послуги в роумінгу відразу в декількох десятках країн. Зараз у всіх популярних для українців напрямках оператор пропонує дзвінки за 2 грн./хв., 100 Мб мобільного інтернету за 35 грн. і SMS по гривні за штуку. Ці умови діють в 54 країнах. У тому числі в Італії, Польщі, Єгипті, Туреччині, США .
У менш популярних серед наших туристів країнах, вартість дзвінків у мережі оператора складе 4 грн./хв., пакет в 100 Мб обійдеться в 60 грн., а за кожну SMS потрібно буде заплатити 1 грн. Ці тарифи діють, наприклад, в Австралії, Бразилії, Мексиці. В цілому ж роумінг Київстар пропонує в 195 країнах.
Знизити роумінг тарифи в цьому році вирішив і Vodafone. Тепер клієнтам цього оператора в зарубіжних поїздках є безлімітне спілкування в месенджерах і 100 МБ мобільного інтернету за 40 грн. Також абонентам пропонують послугу від 35 грн. за 15 хв. для будь-яких розмов у більш ніж 75 країнах світу. В цілому, з появою нових тарифів Vodafone вартість послуг в роумінгу знизилася вдвічі, кажуть у компанії.
Екзотика дорожче
Правда, українські оператори не скрізь готові запропонувати такі доступні тарифи. Скажімо, абонентам мережі lifecell, при подорожі в Андорру, Аргентину, Багамські острови, Венесуелу, Гондурас і ще кілька екзотичних країн, за 1 хвилину розмови доведеться заплатити 100 грн., а за відправлену смс з рахунку спишуть 25 грн. У деяких країнах, як, наприклад, Куба і Домініканська республіка, про мобільний інтернет і зовсім доведеться на якийсь час забути – там ця послуга недоступна.
Проте, в десятки інших більш популярних у українців країн тарифи у lifecell – приблизно на тому ж рівні, що і у інших операторів. Наприклад, 100 Мб інтернету коштують у оператора від 30 грн.
За рахунок перегляду роумінг тарифів споживання трафіку, як голосового, так і інтернет, зросло в рази, кажуть оператори. Але оператори все ще борються зі страхом абонентів перед неконтрольованими витратами, спрощуючи доступ до послуг і переконуючи в їх доступності.
За словами прес-секретаря Vodafone Україна Вікторії Павловської, клієнт не повинен щось спеціально підключати, вибирати якусь конкретну мережу. Достатньо зареєструватися в кожній з мереж, і користуватися мобільним зв’язком.
«Послуги надаються в рамках пакетів – наприклад, 100 МБ + безлімітний меседжинг, включаючи текстові повідомлення і зображення, за 40 грн. До початку сезону роумінгу ми спеціально змінили свої тарифи таким чином, щоб клієнтам не довелося турбуватися про витрати за кордоном. Безлімітне спілкування в месенджерах або 15 хвилин для розмов дешевше, ніж чашка кави в будь-якій європейській країні – такі тарифи дозволяють вільно спілкуватися, не відчуваючи незручностей», – каже Павловська.
Довіряй але перевіряй
При цьому, негативний досвід минулих років і періодичні скандали з шокуючими цифрами несподіваних витрат, як і раніше, змушують багатьох уникати використання роумінгу крім як у екстрених випадках, кажуть телеком експерти.
«Перед поїздкою варто зателефонувати в службу підтримки і уважно вивчити відповідні розділи офіційних сайтів. Якщо ви не їдете в якусь екзотичну країну «третього світу», швидше за все можете розраховувати на божеські ціни за умови підключення відповідних пакетів. Але їх потрібно активувати, упевнитися в коректному підключенні, і відключити сім-карти інших операторів, якщо ви їх використовуєте. Необхідно пам’ятати, що в разі транзитних пересадок ви будете в зоні покриття мереж інших держав», – радить Роман Химич.
Самі ж оператори, щоб уникнути переплат, радять клієнтам відключити автооновлення додатків і встановлювати їх тільки через Wi-Fi (можна виставити в налаштуваннях смартфона). Також в Київстарі нагадали про необхідність переводити смартфон в авіарежім під час польотів.
Щоб не допустити «випадкового» використання послуги зв’язку на борту літака або корабля, в тарифах Vodafone в таких мережах і зовсім включається обмеження по швидкості передачі даних після використання 2 Мб на день. Таким чином, абонент, який забув вимкнути телефон на борту літака, витратить не більше 60 грн., кажуть у компанії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...