• Головна
  • Держзамовлення на технічні спеціальності зросло вдвічі, - Гриневич
15:26, 7 червня 2018 р.

Держзамовлення на технічні спеціальності зросло вдвічі, - Гриневич

Держзамовлення на технічні спеціальності зросло вдвічі, - Гриневич

Обсяг держзамовлення на технічні спеціальності зріс майже вдвічі за останні 10 років - з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2018 році.

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, - пише прес-служба МОН.

«У нас у суспільстві побутує думка, що зараз технічні виші переорієнтувалися виключно на гуманітарні спеціальності чи готують тільки економістів, фінансистів, при цьому технарів стає все менше і менше. Більш того, цю думку часто тиражують і представники влади. Давайте подивимося на об’єктивні факти та цифри. Найкращою ілюстрацією є прийом – як приймають випускників шкіл. У абсолютних цифрах замовлення на технічні спеціальності падає, але якщо ми подивимось у розрізі демографії, обсяг держзамовлення на технічні спеціальності по відношенню до випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років - з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2018 році», - пояснила Лілія Гриневич.

Вона також звернула увагу на те, що порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж вдвічі – з 467 тисяч до 203 тисяч.

«Саме демографія зараз є найбільшим нашим стримуючим чинником. Якщо ми звернемось до ринку праці, то за низкою технічних спеціальностей ми маємо значну потребу у кадрах. Більш того, зараз у нас на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше ніж магістрів. І причиною цього є дві важливі тенденції – від’їзд молоді, що навчається на технічних спеціальностях, за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра», - додала Міністр.

Лілія Гриневич наголосила, що впоратися з відтоком людей за кордон буде неможливо, якщо держава не почне передбачувати гроші на технічне оснащення закладів вищої освіти.

«Тут нам потрібна допомога депутатів. Зараз ми маємо можливість закласти на капітальні видатки закладів лише гроші через депутатів, і здебільшого ці кошти вже приходять до нас повністю розписаними. Нам потрібна цільова програма, яка спрямовувалася б саме на підтримку умов навчання та проведення досліджень в технічних університетах», - заявила Міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#держзамовлення #технічні #спеціальності #затребуваність #кадри #навчання #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...