• Головна
  • Росія може "зайняти" всю Україну за 3-4 дні, - екс-генсек НАТО
20:19, 7 червня 2018 р.

Росія може "зайняти" всю Україну за 3-4 дні, - екс-генсек НАТО

Росія може "зайняти" всю Україну за 3-4 дні, - екс-генсек НАТО

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен повідомив, що країни Північноатлантичного альянсу ще в 2008 році прийняли рішення прийняти Україну до військово-політичного блоку при виконанні нею ряду умов.

При цьому екс-генсек зазначив, що російські війська при бажанні могли б "зайняти" усю територію України за кілька днів, інформує УНН.

"Російські війська вразі бажання влади могли б зайняти Україну за кілька днів, незважаючи на те що Київ значно збільшив свій військовий потенціал за останні 3-4 роки",— заявив секретар.

Політик додав, що "за будь-яких обставин" слід уникати відкритого збройного конфлікту вЄвропі.

"Те, чого ми за будь-яких обставин повинні уникнути, — це відкритий військовий конфлікт в Європі",— сказав Фог Расмуссен.

Тому, на думку колишнього генсека, санкції проти Росії — "це єдина можливість" для чинення тиску на Москву, яка, за його твердженням, "поважає тільки мову сили".

"У 2008 році країни НАТО прийняли рішення прийняти Україну в альянс, коли вона виконає для цього необхідні і ясні умови, — повідомив екс-генсек. —Однак, незважаючи на істотний прогрес за останні 3-4 роки Україна має пройти ще довгий шлях перш, ніж вона зможе приєднатися до альянсу".

Слід зазначити, за версією щорічного рейтингу військової могутності Global Firepower (GFP) у трійку найсильніших армій світу входять збройні сили США (1місце), Росії (2), Китаю (3). Українські збройні сили опинилися на 29-й позиції.

Деякі українські користувачі соціальних мереж скептично поставилися до цього рейтингу, адже, на їхню думку, українська армія змогла зупинити наступ "російської регулярної армії" на Сході України.

Однак, втручання РФ уконфлікт не можна назвати "класичною" війною із повномасштабною інтервенцією, оскільки конфлікт є гібридним за своєю суттю: РФ постачає бойовикам самопроголошених невизнанних “Л/ДНР” зброю, війському техніку, інструкторів та“добровольців”, серед яких більшість — військовослужбовціРФ, і не визнає свого втручання у конфлікт перед світовою спільнотою.

Таким чином, побоювання експерта Newsweek має усі підстави для існування, адже армія РФ дійсно є однією з найпотужніших та однією з найбільших загроз для світової безпеки.

Одне з багатьох підтверджень цьому — заява голови об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Джозефа Данфорда, згідно з якою за останні десять років Російська Федерація модернізувала всі складові збройних сил та розробила, як і КНР, контрметоди і стратегії для нівелювання американської переваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #армія #зброя #конфлікт #Україна #НАТО #Росія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...