• Головна
  • Змінено правила оформлення ДТП
16:45, 7 червня 2018 р.

Змінено правила оформлення ДТП

Змінено правила оформлення ДТП

Поліцейські в Україні змінили процедуру внесення інформації про правопорушення в систему автоматизованого обліку. 

Зміни внесені наказом МВС від 13 квітня 2018 року № 318, який вступив в силу з дня опублікування, - пише "Юрліга".

Облік протоколів про адміністративні правопорушення, постанов по таких справах, тимчасових дозволів на право керування авто, а також внесення інформації  в систему автоматизованого обліку здійснює підрозділ адміністративної практики.  У разі відсутності зазначених підрозділів це роблять інші працівники поліції, на яких покладено виконання таких обов'язків. 

Інформація про ДТП вноситься протягом трьох днів з дати отримання матеріалів, а інформація за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені ст.  130 КУпАП (керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), - протягом одного дня. 

У десятиденний термін з дати отримання матеріалів така інформація направляється до органів (посадових осіб), яким надано право накладати адміністративне стягнення. 

Матеріали зберігаються в підрозділах поліції за місцем ухвалення рішення протягом трьох років з дня накладення адміністративного стягнення.  Після закінчення цього терміну матеріали підлягають знищенню комісією в складі не менше трьох осіб.  Персональний склад комісії затверджується керівником відповідного підрозділу поліції. 

При наявності матеріалів про порушення ПДР, зафіксовані за допомогою фото- і кінозйомки, відеозапису, зберігаються в підрозділі поліції в електронному вигляді протягом одного місяця (раніше зберігалися протягом трьох місяців) з дати фіксації порушення, а в разі наявності інформації про оскарження  - протягом терміну оскарження і розгляду справи. 

У разі відмови особи, яка притягається до відповідальності, від підписання протоколу про адміністративні правопорушення в ньому робиться відповідний запис. 

Встановлено, що такий протокол більше не потрібно завіряти підписами двох свідків.  Крім того, учасники ДТП мають право зробити фотографію схеми події.  Раніше копія схеми і (або) фотографії з місця ДТП надавалися за письмовою заявою учасників в підрозділі відповідної патрульної поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДТП #правила #оформлення #зміни #поліція #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...