• Головна
  • У скільки оцінили втрати України від російської агресії?
21:33, 10 червня 2018 р.

У скільки оцінили втрати України від російської агресії?

У скільки оцінили втрати України від російської агресії?

Україна втратила 98,4 мільярда доларів через окупацію Криму і війну на Донбасі.

Про це йдеться в доповіді старшого наукового співробітника Eurasia Center Atlantic Council Андерса Аслунда, передає Український кризовий медіа центр.

"Після анексії Криму Україна втратила 1,4 млн гектарів землі, які оцінюють в більш, ніж 1,8 млрд доларів. Крім цього, українські банки втратили активи, які залишилися в банківських відділеннях, - від 1,7 млрд до 1,9 млрд доларів", - йдеться в звіті.

"Також Росія конфіскувала "Крименерго", як наслідок - Україна втратила ще 1 млрд доларів", - сказав Аслунд.

Він зазначив, що через бойові дій на Сході України зруйнована велика частина інфраструктури. В результаті отриманий збиток оцінюється ще в 9,5 млрд доларів.

У звіті Eurasia Center Atlantic Council стверджується, що найпростіше і узагальнене визначення збитків, які понесла Україна, полягає в множенні частки її втраченого ВВП на чотири.

"Донбас був джерелом 10% ВВП України, Крим - 3,7%. У МВФ оцінили ВВП України в докризовий 2013 рік на рівні 179,6 млрд доларів. Таким чином, загальна вартість активів Криму і Донбасу становила 13,7% від цієї суми, помножені на чотири, або 98,4 млрд доларів", - зазначено в документі.

Доповідь Аслунда також містить списки підприємств, захоплених проросійськими бойовиками на Донбасі та Росією у Криму.

Російська Федерація також має значні економічні втрати. Так, щороку Росія витрачає близько 2 мільярдів доларів на підтримку Криму. Військові витрати РФ зросли за останні роки до 5,3% ВВП. Внаслідок зменшення частки торгівлі з Росією Україна втратила ще 14 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що російські війська вразі бажання влади могли б зайняти Україну за кілька днів, незважаючи на те що Київ значно збільшив свій військовий потенціал за останні 3-4 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#агресія #окупація #втрати #збитки #Ккраїна #Крим #Росія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...