• Головна
  • Двоє волинян отримали шанс на Шевченківську премію-2013
10:54, 25 жовтня 2012 р.

Двоє волинян отримали шанс на Шевченківську премію-2013

1 листопада завершується висунення творів і робіт на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка 2013 року. Серед номінантів – і двоє волинян. Про це, посилаючись на офіційний сайт Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка, інформує «Волинська правда».

У номінації «Література» – наразі чотири автори-кандидати на лауреатство: Костянтин Москалець (книга поезій «Мисливці на снігу»), Мирослав Дочинець (книги «Вічник» і «Криничар»), Петро Коробчук (книга поезій «Боса флейта»), Наталя Околітенко (книга «Рось-Марія»), Геннадій Щипківський (книга-трилогія «Товтри»). 

У номінації «Літературознавство та мистецтвознавство»  поки що лише Дмитро Степовик (книга «Історія української ікони Х – ХХ століть»). Так само – як і «Публіцистика та журналістика», де наразі на самоті один автор – Андрій Цаплієнко (публіцистичний документальний фільм «Місто, яке зрадили» та серію репортажів про події в Україні та світі на телеканалі «Інтер»).

У номінаціях «Кінематографія», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво» – жодного кандидата.

У напрямі преміювання «Театральне мистецтво»  номінуються колектив (режисер постановник, актори) національного театру імені Івана Франка за виставу «Перехресні шляхи». У номінації «Концертно-виконавське мистецтво» – Олександр Биструшкін й Олег Ступка за «Аудіоантологію української поезії». У напрямі преміювання «Народне і декоративно-прикладне мистецтво» – Петро Печорний (серія тематичних тарелей, створених за поезіями Тараса Шевченка) й Тарсас Баран (великі та малі концертні цимбали).

«ВП» нагадує, що у списку кандидатів на здобуття Шевченківськох премії – двоє волинян: поет Коробчук (проживає в Луцьку) та мистецтвознавець і релігієзнавець Дмитро Степовик (жив і навчався в Камені-Каширському). Очевидно, до цього «дуету» доєднається (до завершення процедури подання й  документів і творів ще залишається майже тиждень) прозаїк Володимир Лис, кандидатуру якого висувала Волинська обласна організація НСПУ (за роман «Століття Якова»).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...