• Головна
  • На Волині шукали розкрадачів бюджету і не знайшли
17:40, 26 жовтня 2012 р.

На Волині шукали розкрадачів бюджету і не знайшли

Волинські владці відповідають на запити громадських діячів стисло та невичерпно. Також вони намагаються проводити закупівлі таким чином, щоб не організовувати тендерних торгів.

Про це йшлося 26 жовтня під час прес-конференції виконавців проекту «Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель».

Зі слів менеджера зв’язків з громадськістю ВОГО «Фонд місцевого розвитку» Ольги Бузулук, на Волині моніторили облдержадміністрацію, Луцьку та Володимир-Волинську міськради, Любомльську, Ківерцівську, Турійську, Ковельську, Локачинську райдержадміністрації.

«Перші запити, надіслані в ці органи влади, стосувалися реєстру державних закупівель на їх утримання та забезпечення потреб, а також програм, які існують, і об'ємів їх фінансування. Їх підсумки були підведені 20 липня цього року. На другому етапі ми запитували про дітей із багатодітних та соціально незахищених сімей», - розповіла громадська діячка.

Юрист ВОГО «Фонд місцевого розвитку» Мар’яна Конончук відзначила, що владці відповідали стисло, не надаючи вичерпної інформації. Тому фахівцям, які реалізували проект, довелося попрацювати над формулювання запитів, аби отримати чіткі відповіді від чиновників.

Виконавці проекту зауважили, що найкраще спрацювала Луцька міськрада: відповіді на запити конкретні, вичерпні, чітко сформульовані.

Водночас фахівці повідомили, що за жодним з досліджуваних напрямків витрат державних коштів органами влади, обраними для участі в проекті, не здійснювалися закупівлі товарів, робіт та послуг, у яких вартість предмета закупівлі дорівнювала або перевищувала 100 тисяч гривень, у будівництві - 300 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйон гривень. Тому процедури закупівлі відбувалися без виконання умов, що передбачені Законом України «Про здійснення державних закупівель» (для прикладу, мерія Луцька запланувала придбати у 2012 році оргтехніки на суму 99 960 гривень).

Також деякі органи влади уникнули надання певних відомостей. Так, Турійська райдержадміністрація запланувала проведення ремонтних робіт на трьох об’єктах спортивної інфраструктури, однак не вважала за потрібне вказати, які роботи вже виконані і хто є їх виконавцем.

Загалом, системних порушень у діяльності розпорядників бюджетних коштів не виявили. «Незважаючи на це, просимо громадськість продовжувати здійснювати незалежний громадський моніторинг використання бюджетних коштів, слідкувати за тим, як дотримуються умови застосування процедури придбання товарів, робіт і послуг в одного учасника, здійснювати моніторинг оприлюднення розпорядниками бюджетних коштів інформації про закупівлі», - закликала Мар’яна Конончук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...