• Головна
  • Кого українці хочуть бачити своїм президентом? (Опитування)
15:15, 26 червня 2018 р.

Кого українці хочуть бачити своїм президентом? (Опитування)

Кого українці хочуть бачити своїм президентом? (Опитування)

Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко - лідери президентських вподобань українців. Якби вибори відбулися цього місяця, то за лідера Батьківщини проголосували б майже 23% тих, хто збирається на вибори та визначився із кандидатом.

Про це повідомляє "Радіо НВ".

Вибори Президента

За голову Громадянської позиції - 16%. Це результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Третю сходинку займає Олег Ляшко, його готові підтримати 13%, понад 10% - лідера Опозиційного блоку Юрія Бойко, приблизно стільки ж діючого президента Петра Порошенка, а 8% - Вадима Рабіновича.

При цьому понад 28% українців ще не визначилися, за кого голосувати, а кожен п'ятий українець зіпсував би бюлетень, або не прийшов на вибори.

Юлія Тимошенко має великі шанси вийти в другий тур.

Окрім того, КМІС провів окреме опитування на випадок участі у виборах Володимира Зеленського та Святослава Вакарчука. У такому разі шоумен та лідер гурту Океан Ельзи отримали б 8,5% та 7,5% відсотків голосів відповідно.

За словами замовників дослідження, один з них, скоріше за все, буде брати участь у виборах, а інший - ще вагається, повідомив гендиректор КМІС Володимир Паніото. При цьому соціолог зазначив, що результати на виборах можуть значно різнитися від результатів цього опитування.

“Ця інформація може дуже суттєво не відповідати тому, що буде на виборах. Ми не знаємо, перш за все, хто буде приймати участь. Зрозуміло, що якщо у нас є певне електоральне поле, якщо буде один кандидат, то він отримає набагато більше, наприклад, Рабінович домовиться з Бойком і зніме свою кандидатуру. Це вже змінює ситуацію для тих, хто може увійти в другий тур”, - сказав Паніото.

Другий тур

Юлія Тимошенко має великі шанси вийти в другий тур, вважає науковий директор Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Олексій Гарань. Утім, її результат на виборах залежить від того, хто переможе в першому турі разом із нею. Окрім того Гарань підкреслив - рівень підтримки політиків до виборів президента може ще змінитися.

“Якщо відбудеться згідно з рейтингом, то у другому турі Гриценко матиме усі можливості перемогти Тимошенко. Це показували попередні опитування. Насправді для Тимошенко було б вигідніше, щоб виходив Порошенко. Ситуація зараз для Порошенка - у нього будуть проблеми з виходом у другий тур. І вона полягає у тому, щоб цей постпомаранчевий електорат буде розколотий між багатьома кандидатами”, - розповів Гарань.

Згідно із дослідженнями КМІС, відносна більшість українців підтримує  вступ до євроатлантичних структур. Понад 47% громадян підтримують до Європейського союзу, тоді як інтеграцію до Митного союзу підтримують заледве 12% українців. Якби у червні пройшов референдум щодо вступу до НАТО, то понад 41% висловився за такий вступ, близько 31% - проти, не брали б участі в голосуванні близько 12% опитаних. Найбільша підтримка вступу до Євроаталнтичного військового альянсу спостерігалася 2015 року, відзначає директор Соціологічної групи Рейтинг Олексій Антипович.

З тих пір підтримка НАТО серед українських громадян дещо зменшилася, утім протягом останніх трьох років лишається сталою.

“Зараз справді трохи менше 50% підтримують ідею вступу України до НАТО, але знову ж таки у випадку проведення референдуму ці показники все рівно будуть складати понад 50% серед тих, хто проголосував би на такому референдумі. Щонайменше рік або два не фіксуємо зниження рівня підтримки НАТО”, - зазначив Антипович.   

Опитування проводилося 7-21 червня цього року, опитано 2000 респондентів віком від 18 років, які проживають у 110 населених пунктах усіх регіонах України, крім Криму та непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей. Статистична похибка коливається в межах 2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #президент #кандидати #голосування #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...