• Головна
  • Які проблеми турбують українців найбільше? (Опитування)
10:56, 5 липня 2018 р.

Які проблеми турбують українців найбільше? (Опитування)

Які проблеми турбують українців найбільше? (Опитування)

Які проблеми найбільше турбують українців? Як впливає політична ситуація в країні на міркування та занепокоєння громадян? Що найбільше хвилює українців у різних регіонах країни?

Про це повідомляє прес-служба Київського міжнародного інституту соціології, опираючись на проведене соціологічне дослідження.

Як показують результати дослідження, більшість опитаних (67%) занепокоєна війною на Сході України. Також серед проблем, які найбільше непокоять українців – рівень життя (54%), економічна ситуація (42%) та безпека України (23%).

З усіх проблем, зазначених в питанні, найменше українців турбує статус російської мови в Україні (2%) та відносини з Європейським Союзом (4%). Такі проблеми, як відносини між громадянами України різних національностей, відродження української нації, анексія Криму, хвилюють 5-6% громадян.

Порівняно з 2016-2017 роками, занепокоєність громадян війною на Сході України, рівнем життя та економічною ситуацією дещо знизилась, проте залишається високою.

Політична ситуація в Україні теж стала непокоїти меншу частка громадян (від 15% у 2016-му до 13% у 2017-му і зрештою 9% у 2018-му). У той же час українців більше стали турбувати екологічні проблеми (з 5-6% до 10%).

За два роки також дещо зросла занепокоєність відносинами між громадянами України різних національностей (з 3.5% до 5%), проблемами відродження української нації (з 4% до 6%), та статусом російської мови в Україні (з 1% до 2%), але всі ці проблеми займають останні місця в ієрархії проблем для населення.                                                                                                                                 

Жінок більше, ніж чоловіків, турбують війна на Сході України (72% проти 61%) та рівень життя (58% проти 50%).

Чоловіків порівняно більше, ніж жінок, хвилюють безпека України (28% проти 20%), політична ситуація (12% проти 7%), відродження української нації (8% проти 4%) і анексія Криму (7% проти 5%).

Економічна ситуація в Україні більше турбує жителів міст (45% серед міського населення та 35% серед сільського). Так само екологічні проблеми більше турбують міське населення (11%), ніж сільське (7%).

Натомість війна на Сході України більше хвилює сільське населення, ніж міське (73% проти 64%).

Довідково:

З 18 по 30 травня 2018 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2025  респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. 

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:

3,3% — для показників близьких до 50%,

2,8% — для показників близьких до 25%,

2,0% — для показників близьких до 10%,

1,4% — для показників близьких до 5%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #настрої #проблеми #хвилювання #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...