• Головна
  • Порушення виборчого процесу на Волині - незначні та не мають системного характеру
14:18, 29 жовтня 2012 р.

Порушення виборчого процесу на Волині - незначні та не мають системного характеру

Представники Центральноєвропейської групи політичного моніторингу запевняють, що  вибори на Волині пройшли прозоро та згідно з регламентом. «Україна довела, що є зрілою та демократичною державою» , - заявив міжнародний спостерігач від Центральноєвропейської групи політичного моніторингу Сергій Держнюк.

Сьогодні, 29 жовтня, за день після виборів представники Центральноєвропейської групи політичного моніторингу Сергій Держнюк та Марк Шитров поділились своїми вражаннями щодо виборів у Волинській області.

Висновки, як зауважили доповідачі, робили лише з побаченого на власні очі, тобто ніякої мови про плітки, які поширювали представники різних партій один про одного, бути не може. Основні критерії, якими спостерігачі керувались, стосувались  наявності здорової  конкуренції, належної реклами та дотримання усіх норм законодавства. Так, за їхніми даними, жодних значних порушень виявлено не було. Окрім інциденту в одній із дільниць 22 округу, розташованій у будинку пристарілих. «На цій дільниці одна й та ж людина допомагала двом пенсіонерам здійснити своє волевиявлення. Такий вчинок  звичайно зумовлюється фізичними вадами, але все ж таки суперечить закону», - наголосив Сергій Держнюк.

Ще одним фактом, який суперечив регламенту, було те, що троє осіб на одній дільниці не могли себе ідентифікувати в списках. «Двоє з них, так і не відшукавши себе, пішли до дому. А одна людина поводилась так, як повинна була б чинити кожна в такій ситуації. А саме, намагалась з'ясувати, чому її нема у списку, а опісля навіть погрожувала звернутись до суду», - додав спостерігач.

Варто зауважити й те, що технічне облаштування дільниць було достойним. «Ми перевірили наявність веб-камер, розташування урн для бюлетенів. Жодних серйозних порушень не виявили. А ті порушення, які ми помітили, були незначні та не мали системного характеру», - додав і Марк Шитров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...