11:47, 6 липня 2018 р.

ТОП-4 міфи про біль у спині

Серед українців побутує чотири міфи про біль у спині.

Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

За її словами, піковий вік виникнення болю у спині припадає якраз на людей віком від 35 до 55 років, тому навколо цієї теми існує величезна кількість міфів і спекуляцій.

Перший міф: Прийом хондропротекторів при болю в спині - обов'язковий

Першим поширеним міфом, за словами Супрун, є переконання у необхідності прийому хондропротекторів при болю в спині.

«Насправді ж, хондропротектори це лікарські препарати, які начебто стимулюють процеси регенерації хрящової тканини і уповільнюють її подальшу дегенерацію. Прийом хондропротекторів при болю в спині (як і при інших проблемах) - марна трата грошей. Не існує ніяких досліджень, які доводять їхню ефективність», – йдеться у дописі Супрун.

Другий міф: Лікування болю спини можливе через уколи або крапельниці

Наступним поширеним міфом є те, що для лікування болю в спині обов'язково потрібні уколи або крапельниці.

За словами очільниці МОЗУ, медикаментозне лікування болю в спині - мало не останній метод, про який варто думати, коли виникає біль у спині.

«Насправді, ін'єкції можуть бути болісними і супроводжуватися ускладненнями, а лікування крапельницями взагалі не має ніякого наукового обґрунтування. Якщо все-таки потрібні препарати для усунення болю, то цілком достатньо прийому таблетованих форм. Ефект при цьому точно такий же, як і від уколів. При цьому таблетовані форми препаратів набагато дешевші», – написала вона.

Третій міф: Біль спини у молодому віці буде і в старості

Третім міфом, який згадала Уляна Супрун, є: «Якщо у мене болить спина вже у молодому віці, то що ж буде зі мною до старості?».

«Факт: Насправді, піковий вік виникнення болю у спині припадає на 35-55 років. Після 55 років поширеність болю починає знижуватися, особливо це стосується болю, джерелом якого є міжхребцеві диски», – прокоментувала в.о. міністра охорони здоров’я.

Четвертий міф: Біль спини пов'язаний із поганою поставою

Останнім, четвертим міфом, за словами Уляни Супрун є пов’язування болю в спині із поганою поставою.

«Погана постава також не може бути причиною виникнення болю. Багато людей, мають “погану” поставу, проте не страждають від болю. У той же час зустрічаються пацієнти з гарною поставою, які відчувають сильний біль. Ми всі різні, тому не існує універсальної «ідеальної» постави. Насправді, відсутність активності веде до дискомфорту і появи болю в спині!», – написала очільниця Міністерства здоров’я.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спина #біль #міфи #спростування #лікування #Супрун
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...