• Головна
  • Подарував квартиру – втратив субсидію: правда чи міф?
17:20, 6 липня 2018 р.

Подарував квартиру – втратив субсидію: правда чи міф?

Подарував квартиру – втратив субсидію: правда чи міф?

У зв’язку з новими правилами нарахування субсидій виникає багато припущень та трактувань. Одне з них стосується дарування нерухомості.

Чи втратить людина право на субсидію, якщо подарує майно комусь зі своїх рідних, - пише "etcetera".

ЗВ’ЯЗОК МІЖ ДАРУВАННЯМ МАЙНА ТА ПРИЗНАЧЕННЯМ СУБСИДІЇ
У Кабміні пояснюють: якщо громадянин подарував чи передав певне майно у спадок, це не позбавляє його права на отримання субсидії.

Проте той, хто отримав такий подарунок, і справді може таке право втратити. Усе залежить від оціночної вартості спадку чи подарунка. Якщо вона перевищує 50 тисяч гривень, субсидію можуть скасувати.

ВИНЯТКИ З ПРАВИЛ
Винятки є і з цього правила – кожне звернення громадян має розглядатися індивідуально. Остаточне рішення приймається Комісією з питань призначення житлових субсидій.

ЯКЩО У МЕНЕ ДВІ КВАРТИРИ – СУБСИДІЮ СКАСУЮТЬ?
Сам факт наявності у власності двох житлових приміщень не є приводом до скасування субсидії. До уваги береться дохід, який вони приносять.

ЯКЩО КВАРТИРА ПРИДБАНА У КРЕДИТ
Якщо ви придбали квартиру у кредит і при цьому претендуєте на субсидію, при її призначенні буде враховуватися сума першого внеску. Якщо вона більша ніж 50 тисяч гривень, Комісія повинна здійснити акт обстеження матеріально-побутових умов, і після цього буде прийнято остаточне рішення.

ВИТРАТИ НА ЛІКУВАННЯ
Якщо ви витратили понад 50 тисяч гривень на лікування (наприклад, оплатили операцію чи придбали необхідні ліки), це не позбавляє вас права на субсидію.

Нагадаємо, що за новою програмою нарахування субсидії, якщо площа квартири перевищує 120 метрів квадратних, а будинку – 200 квадратів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, виплати не надаватимуть. Волинь у трійці областей за найбільшою кількістю будинків площею понад 200 кв. метрів. Водночас в цьому регіоні найменші розміри доходів населення і найбільше отримувачів субсидій.

Експерти вважають, що уряд запровадив нові правила надання субсидій, щоб зменшити кількість субсидіантів і, відповідно, зменшити видатки на субсидії.

Додамо, що середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство в квітні 2018 року зменшився на 59% в порівнянні з квітнем минулого року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #нарахування #доходи #власність #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...