У Польщі соціально застрахованих українців стає більше

6ca90080-4b53-4c1f-a2c3-d4306a5f68e7.file
6ca90080-4b53-4c1f-a2c3-d4306a5f68e7.file

У Польщі збільшується число іноземців, застрахованих у Закладі соціального страхування (ZUS). На кінець березня таких осіб було 476 тисяч. Найбільше число застрахованих іноземців становлять громадяни України.

Про це поінформувала міністр сім’ї, праці та соціальної політики Ельжбєта Рафальська, - пише "Польське радіо".

«Маємо актуальну інформацію Закладу соціального страхування про іноземців, котрі сплачують соціальне страхування. Збільшується число застрахованих іноземців у ZUS. На кінець 2017 року їх було 440 тисяч. На кінець березня 2018 року маємо їх вже 476 тисяч. Це показує, що ця праця легальна, сплачуються внески на соціальне страхування», - сказала Рафальська. В

Вона звернула увагу, що найбільше соціально застрахованих у ZUS працівників є з України. На другому місці - білоруси, а на третьому – в’єтнамці.

У свою чергу, віце-міністр сім’ї, праці та соціальної політики Станіслав Швед повідомив, що до кінця травня 2018 року було видано понад 152 тисячі дозволів на роботу та приблизно 570 тисяч заяв про намір доручення роботи іноземцю.

Однак він зауважив, що не слід порівнювати статистику у справі заяв з подібними документами з попереднього року, адже від січня змінилися правила. Він додав, що збільшується число трудових договорів серед іноземців.

Від 2018 року у Польщі діють нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Працедавці повинні інформувати управління про будь-які зміни щодо процедури працевлаштування іноземців. Нові положення стосуються короткотермінової праці, яку виконують громадяни Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України та Росії, що можуть використовувати спрощену процедуру доступу до польського ринку праці.

Згідно зі змінами, крім дозволів на роботу, що можуть видавати воєводи терміном до трьох років, введений дозвіл на сезонну роботу, що видають старости на дев’ять місяців протягом календарного року.

Міністерство опрацювало також проект змін до закону про ринок праці, що поступив на консультації. Він передбачає продовження до 12 місяців періоду, протягом якого іноземці можуть працювати у Польщі на підставі заяв про намір доручення роботи.

страхування українці працевлаштування Польща
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі