• Головна
  • Що втратила Україна за роки Незалежності?
12:33, 21 липня 2018 р.

Що втратила Україна за роки Незалежності?

Що втратила Україна за роки Незалежності?

Україна перетворилася з індустріальної на аграрну країну і змушена імпортувати те, що раніше виробляла з надлишком.

Такого висновку дійшли експерти “Українського інституту майбутнього”, - пише "etcetera".

У 1992 році 30% українського експорту становили продукти переробки нафти – бензин, мазут, мастила. В країні працювало шість нафтопереробних і один газопереробний завод загальною потужністю 50 млн тонн на рік. Сьогодні з них залишилося лише два. Україна перетворилася на імпортера бензину та інших нафтопродуктів.

Крім того, на старті незалежності наша країна була великим виробником мінеральних добрив. Власники заводів не інвестували в їх модернізацію, самі підприємства неодноразово закривалися через дорожнечу газу. Галузь занепала.

Експерти інституту зазначають, що через високий знос виробничих потужностей через 10-15 років Україна може стати імпортером електроенергії. Крім того, без будівництва нових блоків АЕС атомна енергетика може “закритися” до 2035 року. Загальне виробництво електроенергії до цього часу скоротиться в два рази.

На думку експертів Інституту, причиною деградації вітчизняної економіки стало те, що Україна не мала чіткої Експортної й Економічної стратегії. В результаті, програла конкуренцію майже всім своїм сусідам. Сьогодні 70-80% експорту нашої країни – сировина.

Вихід фахівці бачать у розвитку інноваційної і високотехнологічної продукції. Для цього необхідно сприяти створенню в Україні дослідних центрів іноземних компаній-лідерів у світовій HI-Tech індустрії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#втрата #країна #розвиток #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...