• Головна
  • На Волині – найбільше випадків розсіяного склерозу
18:33, 20 липня 2018 р.

На Волині – найбільше випадків розсіяного склерозу

Волинська область лідирує в Україні за поширенням розсіяного склерозу.

Про це повідомила Ольга Шульга, завідувач відділення неврології Волинської обласної клінічної лікарні, - пише "Радіо Свобода".

Ольга Шульга досліджує цю хворобу вже десять років. Розповідає, що причинами розвитку розсіяного склерозу можуть бути генетична схильність, кліматичні фактори або ж інфекція.

Ольга Шульга отримала нагороду в конкурсі молодих науковців

Ольга Шульга отримала нагороду в конкурсі молодих науковців

Для Волині характерна висока вологість та обмаль сонячного світла, що сприяє частим випадкам розсіяного склерозу.

Крім того, розсіяним склерозом частіше хворіють люди, народжені навесні – оскільки вагітність триває у той час, коли найменше сонця.

Цією хворобою частіше за все хворіють молоді люди.

«Цією хворобою частіше за все хворіють молоді люди. На сході України це трапляється з людьми у віці 18-20 років, у легшій формі. Натомість на Волині розвиток хвороби починається в 30-34, але важче, агресивніше. Жінки хворіють в 2-3 рази частіше, ніж чоловіки. Загалом розсіяний склероз може бути легким, а може прогресуючим, коли постійно стає гірше. Погіршення настає завжди, питання лише, коли і на якому етапі», – розповідає Ольга Шульга.

Вона слідкувала за пацієнтами з розсіяним склерозом протягом п’яти років і виявила вплив психоемоційних реакцій на атрофічні зміни головного мозку.

Розсіяний склероз впливає на пам'ять, увагу, здатність приймати рішення.

«Протягом п’яти років ми спостерігали, в кого розвинеться хвороба, а в кого ні. На діагноз «розсіяний склероз» кожна людина реагує по-різному. У когось це тривога, хтось каже, що життя закінчилося, хтось реагує полегшенням, мовляв, «нарешті я знаю, що зі мною сталося», хтось все заперечує і каже, що лікуватися не буде. Коли ми дослідили цю залежність, то помітили, що процеси атрофії найзначніші при шоковій реакції. В тому числі у пацієнтів, що мали виражену тривогу, швидше розвивалася інвалідність», - каже лікар.

Отже, на думку медика, позитивні емоції сповільнюють розвиток розсіяного склерозу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розсіяний #склероз #захворювання #статистика #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...