Навчання за кордоном: що потрібно знати абітурієнтам (ВІДЕО)

Через розвинену університетську інфраструктуру за останні десять років кількість українців, які вступають закордон вчитися збільшилась у шість разів: з п'яти тисяч до 30-ти.

Про це заявляють агенції, які допомагають школярам та випускникам вітчизняних вишів вступити на навчання за кордон, - йдеться у сюжеті «12 каналу».

На навчання за кордон

Петро Шутяк цього року закінчив Карлів університет у Празі. Там вивчав чеську та місцеву культуру. Хлопець планує продовжувати вищу освіту в Чехії, каже, що вже обрав спеціалізацію: маркетинг. Коли у нього був вибір - Україна чи Європа – то, запевняє, навіть не було сумнівів - точно їде за кордон, адже переваги очевидні.

«Там студента більше сприймають як дорослу людину, з цього починається повага, до тебе звертаються на ви. Там немає груп, там ти записуєшся на предмети, що хочеш вивчати і це все відповідно до своїх потреб», - зізнається студент Петро Шутяк.

Хлопець додає: у іноземців активно розвинене позанавчальне дозвілля. Їхні студмістечка займають квадратні кілометри, там свої магазин, клуби та великі молодіжні центри.

Серед країн, які найчастіше обирають - це Чехія, Австрія та найпопулярнішою останні декілька років є Польща.

ЗНО - обов'язкове

Фахівці одразу розвінчують міфи: зовнішнє незалежне оцінювання потрібно здавати обов'язково. Це у випадку, коли йдеться про виш у якого хороший рейтинг. Також добре треба знати мову і складати спеціальний тест при консульствах в Україні для того аби визначити рівень володіння мовою і таким чином отримати пропуск у вищий навчальний заклад.

На західній Україні такий центр є лише у Луцьку на базі спеціалізованої школи №1. Сюди у визначені дні приїжджають складати іспити абітурієнти з усієї країни.

Що потрібно ще складати?

Також обов'язковою є співбесіда і екзамен при університеті. Та якщо їх добре скласти, то можна отримати не лише безкоштовне житло, а й навчання.

«Польські вузи на сьогодні роблять ряд промоакцій, що допомагає діткам вчитися безкоштовно. Тобто якщо дитина талановита і розумна, то вона здобуває освіту на тих самих правах, що і польські діти», - пояснює Марія Вєржбіцкі, керівниця компанії, яка влаштовує людей у виш за кордоном.

Раніше за кордон їздили навчатися на спеціальності пов'язані із туризмом, вже тепер найпопулярніші професії інженери та програмісти. Добрі спеціалісти можуть знайти роботу уже на останніх курсах університету.

Хочу диплом європейського зразка

У волинських вишах запевняють, якщо ж студент добре вчиться в Україні, то для нього не буде проблемою знайти роботу і тут - вакансій чимало.

Щодо диплома європейського зразка, то такі переваги мають десятки українських інститутів та університетів. Наприклад, Луцький НТУ співпрацює з понад двадцятьма університетами з усього світу і десятки студентів волинського вишу мають змогу отримати два дипломи: український і європейський.

Ректор технічного вишу запевняє, що за кордоном навчатися легше. Роботи на ступінь бакалавра чи магістра - на рівні наукових робіт українських студентів другого та третього курсів.

«Цей диплом на рівні хорошої курсової роботи. Маючи там суперсучасне обладнання, вони настільки спрощують рівень цього диплома, що ясно, що в нас він виходить набагато конкурентніший», - каже ректор ЛНТУ Петро Савчук.

Крім того, Петро Савчук каже, щороку кількість державних місць збільшується, також спрощується і модернізується система навчання.

Сподівається, що ще декілька років і студенти самі вибиратимуть пари, які хочуть відвідувати, тоді навчання стане ще більш європейським.

Де найкращі пропозиції?

Найкращі пропозиції для українських студентів пропонує "2TM Освіта в Словенії".

Вартість навчання та інші витрати у Словенії відносно невисокі у порівнянні з іншими європейськими країнами. Навчання для іноземців в залежності від програми тут коштує від 1500 євро / рік (близько 46500 гривень).

Співробітники 2ТМ готові надати вам всебічну підтримку під час вступу до коледжів та ВНЗ Словенії - від подачі заявки до переїзду, оформлення ВНЖ і подальшого проживання у країні. Отримати первинну консультацію можна тут.

Якщо ви мрієте про дійсно практичні знання та міжнародну кар’єру, хочете бути конкурентними на світовому ринку праці, стати лідером думки, відкрити свій бізнес, стати відомим інженером та бути успішним у всьому, вам допоможе також компанія Mudra правильно визначити цілі та розробити стратегію їх досягнення.

Mudra допомагає уникнути помилок та пропонує комплекс послуг від кар’єрного планування та підбору навчальної програми до психологічної підтримки та супроводу студентів під час навчання.

навчання кордон вступ переваги іспити Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі