• Головна
  • "Перевірки в лісовій галузі не припиняються", - Бондар про контрабанду українського лісу
12:50, 26 липня 2018 р.

"Перевірки в лісовій галузі не припиняються", - Бондар про контрабанду українського лісу

"Перевірки в лісовій галузі не припиняються", - Бондар про контрабанду українського лісу

Керівник Держлісагентства України Володимир Бондар відповів на звинувачення британського видавництва у контрабанді українського лісу до ЄС.

Нагадаємо, нещодавно британською організацією Earthsight було опубліковане розслідування незаконної рубки і контрабанди лісу в ЄС, в якому стверджують, що 70% експорту деревини до ЄС йде з України, 40 % з якої нібито експортується незаконно, про що є докази,- йдеться у Ресурсі.

Тож прем'єр-міністр звернувся до Генпрокуратури і НАБУ з проханням взяти питання лісу під особливий контроль. Крім того, Президент ветував закон, який передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн кубометрів на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

В інтерв’ю Володимир Бондар запевнив, що експорт відбувався законно.

«Усі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України», - стверджує він.

На думку Володимира Бондаря, дослідження можна брати до уваги частково.

«Для того, щоб робити системно якесь обвинувачення, чи аналіз того чи іншого явища, потрібно мати для того підстави. Ми з’ясували інформацію, яку оприлюднила ця організація, на підставі яких документів вона оприлюднила це звернення і проаналізували наслідки. Організація знаходиться в Великобританії, зареєстрована в 2015 році і складається з однієї людини. Одна людина – це директор. Цей директор не є фахівцем. Самі ці факти говорять про те, що це дослідження можна брати до уваги лише частково», - наголошує в.о. голови Держлісагентства.

Ситуація, на його думку, спровокована і комусь вигідна.

«Мені здається, що з цього боку не зовсім правильно було поінформовано прем’єр-міністра України. Але реакція є, і сподіваюся, що з нашими силами наші лісогосподарські господарства можуть довести свою невинуватість, наскільки мені відомо, всі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України.

На лісову галузь йде системна і серйозна атака. І перевірки в лісовій галузі  не припинялися. Щодо нас постійно проводять перевірки і думаю, лісівники випрацювали певну систему. Всі документи прозорі, рубки відбуваються відповідно до законодавства і чітких правил, які сформовані в державі, експорт відбувається за чіткими правилами і законами, які є в Україні. Якщо є потреба перевірити підприємство, значить, є така потреба, галузь на неї відреагує спокійно», - зазначає Володимир Бондар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#контрабанда #ліс #крадіжка #звинувачення #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...