Патріарх Варфоломій висловив своє бачення на українську автокефалію

Патріарх Варфоломій висловив своє бачення на українську автокефалію, Мирослава Бицька

Патріарх Філарет розповів про рішення Вселенського Патріарха Варфоломія щодо єдиної помісної церкви в Україні.

На його думку, Патріарх Варфоломій розуміє проблеми держави та церкви. Саме тому Філарет сподівається, що найближчим часом Україна буде мати томос, - передає УНН.

"Незважаючи на те, що Україна – поліконфесійна держава, пануючою є православна церква. Але вороги розділили її на частини. Тому, щоб захисти державу, треба об'єднати православну церкву. Чому мова йде про визнання. Воно потрібно, тому що на цій основі розділене українське православ'я. Щоб не було роскольників та розділення, потрібне визнання.

Ми вдячні Вселенському Патріарху Варфоломію, що він розуміє проблеми держави та церкви. Що він зрозумів, що прийшов час надати томос українській церкві про її автокефалію. І сподіваємось, що найближчим часом будемо мати такий томос", - сказав Філарет.

За словами Філарета, Київська Митрополія була частиною Константинопольського Патріархату. А Москва незаконно захопила Київську митрополію. Тому справедливо, що Вселенський Патріарх вважає, що це його канонічна територія і він один має право на надання нам автокефалії.

Натомість Вселенський патріарх у своєму посланні Президентові України Петрові Порошенко заявив, що Україна не є канонічною територією російської православної церкви. У Вселенському патріархаті підтвердили прагнення України отримати автокефалію.

томос автокефалія визнання Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі