• Головна
  • Українців штрафами змусять утеплювати будинки
13:07, 4 серпня 2018 р.

Українців штрафами змусять утеплювати будинки

Українців штрафами змусять утеплювати будинки

В кінці липня вступив в силу закон «Про енергетичну ефективність будівель», який передбачає проведення масового аудиту квартир і будинків на предмет їх енергоефективності.

За підсумками перевірок на житло видадуть відповідні сертифікати. Але якщо зараз проходження аудиту добровільне, то вже з 1 січня 2019 роки для певних будинків воно стане обов'язковим. За відсутність сертифіката навіть передбачили штрафи, - повідомляє "ubr.ua".

Зокрема, провести енергоаудит та отримати сертифікат зобов'яжуть:

  • Об'єкти будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту);
  • Будинки із загальною опалювальною площею від 250 кв.м, в яких знаходяться органи влади;
  • Багатоквартирні житлові будинки, які беруть участь в держпрограмах фінансування енергоефективності.

Такий документ можна буде вимагати також і при укладенні договорів купівлі-продажу або оренди будівлі. Продавець або орендодавець на вимогу потенційного покупця або наймача повинні будуть надати енергетичний сертифікат будівлі.

Іншими словами, ще до фактичної покупки квартири майбутній мешканець зможе оцінити приблизні витрати на утримання приміщення, зрозумівши його здатність, наприклад, зберігати тепло.

Залежно від рівня енергоефективності будівлі, йому присвоять відповідну букву від «А» (найвищий) до G (самий марнотратний) - за тим же принципом, який застосовують виробники побутової техніки. За липові сертифікати або їх відсутність (де це обов'язково) передбачений штраф від 3400 до 5100 грн.

Першими енергетичну обов'язкові положення повинні будуть освоїти ОСББ, які захочуть отримати державне співфінансування, а також бюджетна сфера.

«Для житлових будинків сертифікація необов'язкова. Може знадобитися лише в разі отримання допомоги з боку держави. Швидше за все потрібен буде пройти аудит, якщо будете брати фінансування від фонду енергоефективності. В інших випадках отримання сертифіката на житло - справа добровільна. Відповідно не стануть перевіряти і наявність самого паперу», - розповів UBR.ua член правління Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин.

Зараз чиновники в Кабміні розмірковують над підготовкою низки підзаконних актів: їм належить створити реєстр сертифікованих аудиторів і наглядовий орган, який буде відати штрафами. Вартість процедури аудиту обійдеться орієнтовно в 8-15 тис. грн. в залежності від будинку і остаточного варіанту положення про сертифікацію. Так чи інакше, в результаті платити за документ доведеться простим мешканцям.

«Можливо ОСББ передбачать це в тарифі на обслуговування. Варіанти можуть бути різні», - зауважив координатор ГО «Експертна платформа з енергоефективності» Ігор Черкашин.

Наразі в Луцьку зареєстровано 349 ОСББ, які потребують утеплення зовнішніх стін, фундаментів, підвалів, горищ, покрівель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#утеплення #енергоефективність #сертифікат #аудит #ОСББ #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...