• Головна
  • У луцькому виші у студентів вимагали «благодійну допомогу»
16:59, 6 листопада 2012 р.

У луцькому виші у студентів вимагали «благодійну допомогу»

При поселенні в гуртожитки Луцького національного технічного університету студентів змушували платити «благодійну допомогу», порушуючи право на доступність та безкоштовність освіти.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратури Волині.

Працівники прокуратури області провели перевірки з питань додержання законодавства щодо працевлаштування випускників у двох найбільших вищих навчальних закладах області – Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки та Луцькому національному технічному університеті.

Встановлено, що в обидвох навчальних закладах належним чином не виконуються завдання щодо сприяння працевлаштуванню випускників. Не всі випускники 2012 року, які навчались за державним замовленням, працевлаштовані.

Із 27 випускників Східноєвропейського університету, які мали статус дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, або в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, працевлаштовано лише шість. Із 10 таких випускників ЛНТУ – троє.

Перевіркою встановлено також, що трьом випускникам СНУ з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не виплачено грошову допомогу у зв’язку із працевлаштуванням.

Такі ж порушення виявлені і під час проведення перевірки у діяльності Луцького національного технічного університету.

Виявлено в ЛНТУ і факти недотримання вимог Закону України «Про благодійництво та благодійні організації».

Студентам цього вузу при поселенні у гуртожиток пропонували внести на рахунки навчального закладу фіксовані суми «благодійної допомоги», що є порушенням права молоді на доступність та безоплатність вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах.

На усунення порушень прокуратурою області ректорам вузів внесено подання, на виконання яких випускникам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що працевлаштувались, уже виплачено 20 тисяч гривень, до відповідальності притягнуто одну посадову особу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...