• Головна
  • Як не стати жертвою карткових шахраїв?
13:09, 12 серпня 2018 р.

Як не стати жертвою карткових шахраїв?

Як не стати жертвою карткових шахраїв?

За даними Міжбанківської асоціації платіжних карток ЕМА , в 2017 році шахраї за допомогою дзвінків і СМС-повідомлень вкрали з рахунків українців понад 275 млн грн. Найчастіше при контакті з клієнтом банку зловмисники намагаються отримати секретні дані банківської картки для подальшого списання коштів.

Про найпопулярніші на сьогоднішній день види шахрайства пише "finance.ua".

Вішинг

Одним з найпопулярніших видів шахрайства сьогодні є «вішинг». Це спосіб шахрайства, при якому клієнт повідомляє реквізити своєї платіжної картки фіктивним співробітникам банку, фіктивній службі безпеки банку або нібито співробітникам НБУ і т. д.

Якщо вам зателефонували з такою вимогою, важливо пам’ятати, що банки володіють всією необхідною інформацією для ідентифікації клієнта і тому ніколи не просять називати реквізити платіжної картки.

Крадіжки в мережі Інтернет

В мережі Інтернет шахраї все частіше крадуть реквізити платіжних карток за допомогою підроблених web-сайтів.

Такий вид шахрайства називається «фішингом».

Найкращий спосіб захисту платіжної картки в мережі Інтернет – підключити до картки сервіс 3D-Secure або відкрити інший картковий сет, який буде використовуватися вами винятково для Інтернет – платежів.

Поповнювати такий рахунок краще при необхідності – на потрібну вам суму для здійснення конкретної транзакції.

У будь-якому випадку, оплачувати покупки та послуги в мережі Інтернет необхідно тільки на перевірених і відомих web-сайтах, а на картці краще встановити ліміт для здійснення платежів.

В даний час фіктивні web-сайти створюються також для поповнення номера мобільного телефону.

Як правило, власники платіжних карток в своїх пошукових запитах шукають web-сайти для безкоштовного поповнення номера і переходять на перший з них в списку варіантів, що випали.

Намагаючись поповнити мобільний телефон, клієнти банків забувають про запобіжні заходи і вводять свої реквізити картки і таким чином надають шахраям доступ до них.

Зазвичай, такі поповнення закінчуються фіктивним повідомленням про помилку.

Наприклад, таким: «Ваш платіж відхилено банком, спробуйте ввести номер картки іншого банку».

Старе добре СМС

Шахраї відправляють держателям платіжних карток СМС-повідомлення про те, що їхня платіжна картка заблокована банком.

При цьому обов’язково вказується номер телефону для зворотного зв’язку з шахраями.

Стурбований клієнт передзвонює на вказаний номер, після чого шахраї за допомогою різних хитрощів отримують інформацію про те, в якому банку у нього відкрита картка, просять назвати реквізити картки і необхідні коди.

Під час такої розмови клієнта банку умисно тримають у режимі очікування, щоб за цей час була можливість списати всі доступні кошти з його платіжної карти.

Жертвою такого шахрайства може стати будь-хто, оскільки сьогодні майже у всіх мобільних абонентів є платіжна картка.

Захиститися від цього можна, якщо знати кілька простих правил.

По-перше, номер відправника СМС завжди повинен відповідати назві банку, який відправив СМС .

По-друге, в такому повідомленні мають бути вказані останні 4 цифри номера заблокованої платіжної картки, а також номер телефону в форматі 0800 для зворотного зв’язку з банком.

Захищайте реквізити

До реквізитів банківської картки належать її номер, термін дії та тризначний код CVV2/CVC2 на зворотному боці.

Якщо платіжна картка підключена до сервісу 3D-Secure, то до таких даних належить і динамічний код, отриманий в СМС від банку для додаткового підтвердження оплати в мережі Інтернет.

Ці дані використовуються шахраями для переказу грошей з вашої картки на чужу, після чого ці кошти практично відразу знімаються в банкоматі.

Другий спосіб шахрайства – поповнення номера мобільного телефону з подальшим виведенням коштів на картку Visa або MasterCard.

Крім того, знаючи реквізити вашої картки, треті особи можуть зробити покупки високоліквідних товарів у мережі Інтернет, наприклад, на ресурсах Amazon, eBay, iTunes, Google Play. Це може бути купівля відеоігор, мобільних додатків, електротоварів на сайті AliExpress і т.д.

З цих причин реквізити картки необхідно берегти і не повідомляти їх іншим особам, а саму картку не передавати в чужі руки для здійснення будь-яких платежів.

Бувають ситуації, коли самостійно оплатити послугу через термінал в зоні самообслуговування неможливо. Наприклад, в ресторані.

В цьому випадку попросіть принести вам термінал для здійснення транзакції або пройдіть до терміналу самі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #картки #оплата #кошти #крадіжка #дані
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...