В Луцьку розігнали консульство Польщі. Через работоргівлю!

В Генеральному консульстві Республіки Польща у Луцьку зараз летять голови. Заново формують візовий відділ дипломатичної установи. Стало відомо, що лише цим не обмежаться – нинішній генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек на своїй посаді не затримається. 

Причинами такого серйозного, як колоритно висловився білоруський президент Олександр Лукашенко, «перетрахіванія» персоналу консульства став гучний міжнародний візовий скандал, в епіцентрі якого опинилася дипломатична установа у Луцьку.

Повідомлення про оборудки у польському консульстві з’явилося у виданні Gazeta Polska Codziennie наприкінці липня. За інформацією часопису, у консульстві РП в Луцьку діяла злочинна група, яка займалася видачею віз до країн Шенгенської зони особам, яким заборонено в’їзд до цих країн. Мовляв, угруповання видавало візи повіям, а також «засвітилося» навіть у торгівлі дітьми.

Натомість нібито «дахували» діяльність злочинного угруповання співробітники колишніх комуністичних спецслужб. На сліди злочинної діяльності в 2011 році вийшли працівники польської прикордонної служби. До фунціонування групи нібито були причетні низка посадовців дипломатичної установи, зокрема консул та водій.

Загадкова мовчанка поляків

Це повідомлення викликало в Україні ефект бомби, яка вибухнула. Посольство Польщі опинилося в облозі різноманітних українських та білоруських ЗМІ. Однак коментувати ситуацію дипломати вперто відмовлялися як у амбасаді, так і в генконсульстві. Генеральний консул Польщі в Луцьку Марек Мартінек раптово вийшов з відпустки.

7 серпня Асоціація захисту прав молоді Волині представила Аналітичний звіт «Моніторинг візової політики Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку». У заході взяв участь і візовий консул цієї дипломатичної установи Анджей Рачковський.

Журналісти попросили його прокоментувати скандал, який розгорівся навколо незаконної видачі шенгенських віз у польському консульстві в Луцьку.

«Це питання треба обговорити з начальством», – лаконічно відповів Рачковський.

Він також порадив: «Треба зв’язатися із секретаріатом нашого генерального консула і його спитати. Він щойно повернувся з відпустки і думаю, він займе адекватну позицію що цього питання».

«Пан генеральний консул у курсі справи», – переконував дипломат.

Слід додати, що запропонований Рачковським механізм уточнення офіційної позиції Генерального консульства щодо скандалу – недієвий. Адже у дипломатичній установі просто переадресовували журналістів на польську амбасаду в Києві, а там навпаки – до консульства у Луцьку.

Наприклад, інформаційній агенції УНІАН довелося тривалий час чекати з амбасади відповіді на інформаційний запит щодо цієї ситуації.

В ексклюзивному коментарі IA ZIK генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек пояснив, що коментувати мають право лише представники МЗС Польщі або ж посольства цієї країни у Києві. «Просто є така процедура: вам інтерв’ю дасть наше МЗС або посольство», – заявив Марек Мартінек.

Водночас він підкреслив, що тримає руку «на пульсі». «Я вивчаю ситуацію, звичайно», – додав дипломат.

Тим часом у Польщі з цього приводу розгорівся чималий політичний скандал. Представники найбільшої опозиційної сили «Право і справедливість» повідомили про намір добиватися розгляду цієї справи у сеймі Польщі.

На це були змушені реагувати і в МЗС Польщі. Там ще 2 серпня пообіцяли звільнити працівників консульства в Україні у разі висунення їм офіційних звинувачень у корупції прокуратурою, котра розслідує справу про видачі нелегальних віз. Прес-секретар МЗС Мартін Босацький заяву представників партії «Право і справедливість» назвав «політичним нападом».

Слідство у скандальній темі провадила Бельсько-Бяла окружна прокуратура. Заступник окружного прокурора Маргарита Борковська підтвердила польським ЗМІ, що в Луцьку справді могли незаконно видавати візові документи.

А поза тим видання Gazeta Polska Codziennie продовжувало постачати читачам подробиці оборудок у луцькому консульстві. Часопис повідомив, що процедура незаконної видачі віз тривала «під оком консула Сильвестра Шостака, який контролював видачу віз».

Видання констатувало, що тему міжнародного скандалу, яка наробила величезного резонансу в Україні та Білорусі, в Польщі висвітлюють лише окремі мас-медіа. «Міністр закордонних справ Радослав Сікорський після публікації «ГП» також набрав води в рот», – зазначило видання.

Через консульство торгували людьми

Допоки поляки намагалися відмовчатися, ситуацію прояснили українські відомства. Як з’ясувалося, наприкінці квітня 2011 року оперативні підрозділи Луцького прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України спільно з представниками управлінь Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області отримали первинну інформацію щодо налагодження та функціонування на постійній основі каналу вербування та вивозу українських жінок до Німеччини з метою сексуальної експлуатації.

Прес-служба Держприкордонслужби України повідомила: під час перевірки діяльності каналу та розробки злочинного угруповання правоохоронці встановили, що організація вивозу наших співгромадян за кордон здійснюється з використанням шахрайських схем та зв’язків у Консульстві Республіки Польща в Україні у Луцьку, де оформлялися візи для виїзду до країн Шенгенської зони.

Подальша плідна спільна робота правоохоронних органів, яка ґрунтувалася перш за все на проведенні активних оперативно-розшукових заходів, дозволила повністю задокументувати протиправну діяльність міжнародного злочинного угруповання.

Так, на початку липня 2011 під час спроби вивозу за кордон чергової партії українських жінок, в пункті пропуску «Ягодин – авто» (українсько-польський кордон) було затримали одного з головних організаторів злочинного угруповання – громадянина Німеччини та його посібника, громадянку України.

На підставі матеріалів оперативного документування в УМВС Волині області відносно затриманих осіб порушили кримінальну справу за ознаками скоєння злочину, передбаченого частиною 3 статті 149 Кримінального кодексу України («торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини»). Під час проведення слідства було встановлено, що це угруповання діяло протягом 2010-2011 років і за цей період їм вдалося вивезти за кордон більш як 20 українських жінок віком 18-25 років, які були використані в якості повій у борделях Німеччини.

За результатами розгляду кримінальної справи в суді фігурантів було визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 149 Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді 2 та 1,5 року позбавлення волі відповідно. Наприкінці липня поточного року вирок суду набрав чинності.

У подальшому волинська міліція обмінялася інформацією з поліцією Німеччини щодо діяльності злочинного угруповання. Так, під час виїзду до Німеччини співробітники МВС надали спецслужбам інформацію щодо основного організатора каналу торгівлі людьми – громадянина Німеччини, щодо якого, як з’ясувалось, поліцією Німеччини та Республіки Польща також проводились активні заходи.

Матеріали, які були надані українською стороною, підштовхнули спецслужби Німеччини до проведення спільних поліцейських рейдів, під час одного з яких у борделі «Едем» у місті Бернау було виявлено ряд українських жінок, яких утримували силоміць та примушували займатися проституцією. Під час детальної перевірки отриманих даних було встановлено, що всі українські жінки отримували візи у Консульстві Республіки Польща у Луцьку за підробленими запрошеннями, причому візи не були внесені до загального реєстру.

У результаті проведених заходів та отримання доказів, спецслужби Німеччини та Республіки Польща розпочали перевірки законності видачі шенгенських віз у Консульстві Республіки Польща у Луцьку.

Дипломатична чистка дипломатів

Відомий австрійський публіцист Карл Краус писав: «Як керують світом та як починаються війни? Дипломати брешуть журналістам, а потім вірять тому, що читають». Схоже, саме цю істину не врахували польські дипломати. Замовчуючи та спростовуючи повідомлення у ЗМІ, в підсумку вони опинилися у вельми делікатному становищі, коли правда таки випливла на поверхню.

Оцінивши ситуацію, у польському МЗС пішли на радикальні кроки, аби зберегти лице. Як пише УНІАН, міністерство закордонних справ Польщі звільнило п’ятьох з шести візових консулів свого представництва у Луцьку, відкликаних через виявлені порушення під час видачі віз.

«Відкликані консули закінчили співпрацю з МЗС. Це не стосується генерального консула, якого відкликано за брак нагляду за видачею віз», – відзначили у прес-службі відомства.

Мовляв, консули «на свій розсуд» видавали візи «певним групам» клієнтів. Проведений на місці контроль показав, що зовнішня фірма, яка приймала візові анкети, створювала «штучну чергу».

А вже 3 вересня посол Польщі Генрік Літвін заявив у Львові, що в генеральному консульстві в Луцьку формують новий склад візового відділу. «Новий склад візового відділу буде. Частково він вже є. Буде заново організована робота», – цитує Генріка Літвіна ZAXID.NET.

Щоправда, лише цим у польському МЗС не обмежаться. Як стало відомо IA ZIK із джерел у консульстві, нинішній генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек на цій посаді не затримається. Невдовзі у дипломатичну установу має очолити новий керівник

зі цю дипломатичну установу може очолити новий керівник.

ZZ.TE.UA
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Молодий волинянин, який воював на Сході, наклав на себе руки. 31-річного Ігоря Тильного знайшли повішеним 19-го липня в Нововолинську, – пише Буг. При загиблому була передсмертна записка, в якій просив нікого не звинувачувати в скоєному. Перед тим мав конфлікти з дружиною, почав випивати. Начальник Нововолинського відділеня поліції повідомив, що повісився хлопець на дверній ручці за допомогою шматку мотузки, в будинку, де проживають батьки. Їх вдома не бул...
Новини компаній
Із сухістю повітря щодня стикається кожна людина. Вдома, на роботі, в автомобілі. Дискомфорт при диханні, сухість шкіри - неприємні наслідки пересушеного повітря. Велика кількість побутових приладів вдома, офісної техніки на роботі, випаровування бензину в автомобілі не сприяють поліпшенню якості повітря, що вдихається людиною. Не завжди є можливість придбати дороге кліматичне обладнання і створити «оазис» свіжості і приємних ароматів. Справжньою знахідкою...
Офіційно
Активісти, експедитори та брокери об’єднались для ефективного реагування на порушення та боротьбу з корупційними схемами на митниці, що приносять багатомільйонні збитки державі. Громадська ініціатива «Митний пульс» захищатиме права білого бізнесу та співпрацюватиме з ДФС для покращення роботи митних сервісів, заявляють активісти. Експедитори та брокери започаткували ініціативу «Митний ПУЛЬС» для спільного вирішення системних проблем митниці та неправомірни...
Новини компаній
Сучасним дітям доступні десятки розваг - будь-які мультфільми завжди доступні в інтернеті, гаджети завжди під рукою, а іграшками завалені всі шафи. Батьки все частіше замислюються над тим, що подарувати, щоб захопити і розвинути творчі здібності своєї дитини. Паперовий альбом, олівці і фломастери не здивують дітей, тому що малювати можна за допомогою комп'ютерних програм або в додатку смартфона. На допомогу прийшла унікальна новинка - технологія малювання...
Суспільство
У Луцьку організовують акцію “Безпечний Луцьк”, під час якої будуть боротися із рекламою наркотиків на будівлях. Квест відбудеться 20  липня в 11:00 в Центральному парку культури і відпочинку, – про це повідомила власниця кафе “Шарлотка” Зоряна Гладишевська на своїй сторінці у фейсбуці. Жінка зазначає, що сама є матір’ю двох дітей і вважає неприпустимою рекламу наркотиків на кожному кроці. Організаторка квесту наголошує, що за результатами невеличкого опит...
Суспільство
У піцерії  «Фелічіта» в Луцьку отруїлося 10 людей. Про це повідомили у прес-службі рятувальників. 14 липня до ДСНС надійшла інформація що, протягом 11-12 липня до обласної інфекційної лікарні з діагнозом гострий гастроентероколіт госпіталізовано 10 осіб, які відвідували піцерію «Фелічіта» у   Луцьку. Станом на 15 липня у лікарні перебуває 10 осіб. Проводиться комплекс протиепідемічних заходів.
Новини компаній
Кожен з нас хоча б раз потрапляв під дощ в незручний момент. Одяг, зачіска і макіяж, потрапляючи під краплі дощу,псують  зовнішній вигляд, а настрій безповоротно псується. Що робити? Вірно, брати парасольку. Але багато людей не люблять носити з собою цей аксесуар через його некомпактні розміри й невідповідность кольору з одягом. Рішення проблеми - Mini Umbrella. Що це таке? - Парасолька з міцною металевою основою. Це дозволяє використовувати її навіть при...
Суспільство
На Волині  керівник одного із обласних державних вищих навчальних закладів  вимагав  20 відсотків від щомісячного виторгу у підприємця за безперешкодне встановлення та функціонування на території навчального закладу кавового апарата. Про це повідомили у   прес-службі прокуратури області. “Своїми діями директор дав зрозуміти підприємцю, що іншим шляхом він не розмістить кавовий апарат, тому той погодився на таку вимогу”, – йдеться у повідомленні. Всього кер...
Суспільство
У Луцьку надійшло повідомлення про замінування головного корпусу Луцького національного технічного університету і житлового будинку. Про це повідомляє  ІА ВолиньPost. Відомо, що повідомлення про замінування надійшло вранці 10 липня. Окрім, корпусу університету, що на вулиці Львівській, 75, повідомили і про вибухівку у житловому будинку на вулиці Бенделіані, 3.