В Луцьку розігнали консульство Польщі. Через работоргівлю!

В Генеральному консульстві Республіки Польща у Луцьку зараз летять голови. Заново формують візовий відділ дипломатичної установи. Стало відомо, що лише цим не обмежаться – нинішній генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек на своїй посаді не затримається. 

Причинами такого серйозного, як колоритно висловився білоруський президент Олександр Лукашенко, «перетрахіванія» персоналу консульства став гучний міжнародний візовий скандал, в епіцентрі якого опинилася дипломатична установа у Луцьку.

Повідомлення про оборудки у польському консульстві з’явилося у виданні Gazeta Polska Codziennie наприкінці липня. За інформацією часопису, у консульстві РП в Луцьку діяла злочинна група, яка займалася видачею віз до країн Шенгенської зони особам, яким заборонено в’їзд до цих країн. Мовляв, угруповання видавало візи повіям, а також «засвітилося» навіть у торгівлі дітьми.

Натомість нібито «дахували» діяльність злочинного угруповання співробітники колишніх комуністичних спецслужб. На сліди злочинної діяльності в 2011 році вийшли працівники польської прикордонної служби. До фунціонування групи нібито були причетні низка посадовців дипломатичної установи, зокрема консул та водій.

Загадкова мовчанка поляків

Це повідомлення викликало в Україні ефект бомби, яка вибухнула. Посольство Польщі опинилося в облозі різноманітних українських та білоруських ЗМІ. Однак коментувати ситуацію дипломати вперто відмовлялися як у амбасаді, так і в генконсульстві. Генеральний консул Польщі в Луцьку Марек Мартінек раптово вийшов з відпустки.

7 серпня Асоціація захисту прав молоді Волині представила Аналітичний звіт «Моніторинг візової політики Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку». У заході взяв участь і візовий консул цієї дипломатичної установи Анджей Рачковський.

Журналісти попросили його прокоментувати скандал, який розгорівся навколо незаконної видачі шенгенських віз у польському консульстві в Луцьку.

«Це питання треба обговорити з начальством», – лаконічно відповів Рачковський.

Він також порадив: «Треба зв’язатися із секретаріатом нашого генерального консула і його спитати. Він щойно повернувся з відпустки і думаю, він займе адекватну позицію що цього питання».

«Пан генеральний консул у курсі справи», – переконував дипломат.

Слід додати, що запропонований Рачковським механізм уточнення офіційної позиції Генерального консульства щодо скандалу – недієвий. Адже у дипломатичній установі просто переадресовували журналістів на польську амбасаду в Києві, а там навпаки – до консульства у Луцьку.

Наприклад, інформаційній агенції УНІАН довелося тривалий час чекати з амбасади відповіді на інформаційний запит щодо цієї ситуації.

В ексклюзивному коментарі IA ZIK генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек пояснив, що коментувати мають право лише представники МЗС Польщі або ж посольства цієї країни у Києві. «Просто є така процедура: вам інтерв’ю дасть наше МЗС або посольство», – заявив Марек Мартінек.

Водночас він підкреслив, що тримає руку «на пульсі». «Я вивчаю ситуацію, звичайно», – додав дипломат.

Тим часом у Польщі з цього приводу розгорівся чималий політичний скандал. Представники найбільшої опозиційної сили «Право і справедливість» повідомили про намір добиватися розгляду цієї справи у сеймі Польщі.

На це були змушені реагувати і в МЗС Польщі. Там ще 2 серпня пообіцяли звільнити працівників консульства в Україні у разі висунення їм офіційних звинувачень у корупції прокуратурою, котра розслідує справу про видачі нелегальних віз. Прес-секретар МЗС Мартін Босацький заяву представників партії «Право і справедливість» назвав «політичним нападом».

Слідство у скандальній темі провадила Бельсько-Бяла окружна прокуратура. Заступник окружного прокурора Маргарита Борковська підтвердила польським ЗМІ, що в Луцьку справді могли незаконно видавати візові документи.

А поза тим видання Gazeta Polska Codziennie продовжувало постачати читачам подробиці оборудок у луцькому консульстві. Часопис повідомив, що процедура незаконної видачі віз тривала «під оком консула Сильвестра Шостака, який контролював видачу віз».

Видання констатувало, що тему міжнародного скандалу, яка наробила величезного резонансу в Україні та Білорусі, в Польщі висвітлюють лише окремі мас-медіа. «Міністр закордонних справ Радослав Сікорський після публікації «ГП» також набрав води в рот», – зазначило видання.

Через консульство торгували людьми

Допоки поляки намагалися відмовчатися, ситуацію прояснили українські відомства. Як з’ясувалося, наприкінці квітня 2011 року оперативні підрозділи Луцького прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України спільно з представниками управлінь Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області отримали первинну інформацію щодо налагодження та функціонування на постійній основі каналу вербування та вивозу українських жінок до Німеччини з метою сексуальної експлуатації.

Прес-служба Держприкордонслужби України повідомила: під час перевірки діяльності каналу та розробки злочинного угруповання правоохоронці встановили, що організація вивозу наших співгромадян за кордон здійснюється з використанням шахрайських схем та зв’язків у Консульстві Республіки Польща в Україні у Луцьку, де оформлялися візи для виїзду до країн Шенгенської зони.

Подальша плідна спільна робота правоохоронних органів, яка ґрунтувалася перш за все на проведенні активних оперативно-розшукових заходів, дозволила повністю задокументувати протиправну діяльність міжнародного злочинного угруповання.

Так, на початку липня 2011 під час спроби вивозу за кордон чергової партії українських жінок, в пункті пропуску «Ягодин – авто» (українсько-польський кордон) було затримали одного з головних організаторів злочинного угруповання – громадянина Німеччини та його посібника, громадянку України.

На підставі матеріалів оперативного документування в УМВС Волині області відносно затриманих осіб порушили кримінальну справу за ознаками скоєння злочину, передбаченого частиною 3 статті 149 Кримінального кодексу України («торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини»). Під час проведення слідства було встановлено, що це угруповання діяло протягом 2010-2011 років і за цей період їм вдалося вивезти за кордон більш як 20 українських жінок віком 18-25 років, які були використані в якості повій у борделях Німеччини.

За результатами розгляду кримінальної справи в суді фігурантів було визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 149 Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді 2 та 1,5 року позбавлення волі відповідно. Наприкінці липня поточного року вирок суду набрав чинності.

У подальшому волинська міліція обмінялася інформацією з поліцією Німеччини щодо діяльності злочинного угруповання. Так, під час виїзду до Німеччини співробітники МВС надали спецслужбам інформацію щодо основного організатора каналу торгівлі людьми – громадянина Німеччини, щодо якого, як з’ясувалось, поліцією Німеччини та Республіки Польща також проводились активні заходи.

Матеріали, які були надані українською стороною, підштовхнули спецслужби Німеччини до проведення спільних поліцейських рейдів, під час одного з яких у борделі «Едем» у місті Бернау було виявлено ряд українських жінок, яких утримували силоміць та примушували займатися проституцією. Під час детальної перевірки отриманих даних було встановлено, що всі українські жінки отримували візи у Консульстві Республіки Польща у Луцьку за підробленими запрошеннями, причому візи не були внесені до загального реєстру.

У результаті проведених заходів та отримання доказів, спецслужби Німеччини та Республіки Польща розпочали перевірки законності видачі шенгенських віз у Консульстві Республіки Польща у Луцьку.

Дипломатична чистка дипломатів

Відомий австрійський публіцист Карл Краус писав: «Як керують світом та як починаються війни? Дипломати брешуть журналістам, а потім вірять тому, що читають». Схоже, саме цю істину не врахували польські дипломати. Замовчуючи та спростовуючи повідомлення у ЗМІ, в підсумку вони опинилися у вельми делікатному становищі, коли правда таки випливла на поверхню.

Оцінивши ситуацію, у польському МЗС пішли на радикальні кроки, аби зберегти лице. Як пише УНІАН, міністерство закордонних справ Польщі звільнило п’ятьох з шести візових консулів свого представництва у Луцьку, відкликаних через виявлені порушення під час видачі віз.

«Відкликані консули закінчили співпрацю з МЗС. Це не стосується генерального консула, якого відкликано за брак нагляду за видачею віз», – відзначили у прес-службі відомства.

Мовляв, консули «на свій розсуд» видавали візи «певним групам» клієнтів. Проведений на місці контроль показав, що зовнішня фірма, яка приймала візові анкети, створювала «штучну чергу».

А вже 3 вересня посол Польщі Генрік Літвін заявив у Львові, що в генеральному консульстві в Луцьку формують новий склад візового відділу. «Новий склад візового відділу буде. Частково він вже є. Буде заново організована робота», – цитує Генріка Літвіна ZAXID.NET.

Щоправда, лише цим у польському МЗС не обмежаться. Як стало відомо IA ZIK із джерел у консульстві, нинішній генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек на цій посаді не затримається. Невдовзі у дипломатичну установу має очолити новий керівник

зі цю дипломатичну установу може очолити новий керівник.

ZZ.TE.UA
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
205 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Луцьку розробили програму розвитку та утримання парків і скверів на 2019-2021 роки.Про це йшлося у вівторок, 19 лютого, під час засідання комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.Директор КП «Парки та сквери» Богдан Феденчук повідомив, що у місті розробили трирічну програму розвитку та обслуговування всіх парків та скверів Луцьк...
Кримінал
22-річний житель села Марковичі Горохівського району вирішив придбати колеса до трактора і натрапив на шахрая на сайті оголошень OLX. Як тільки молодий господар перерахував на вказаний рахунок 5000 гривень, «продавець», наче зник у невідомому напрямку, - пише газета Волинь-нова.Тож поліцейські вкотре звертаються до волинян бути обачними при купівлі товару в інтернеті.
Суспільство
Жителі кількох районів Луцька скаржаться, що не можуть нічим доїхати, оскільки забрали 47 маршрут.Про це пише Галина Цимбал у Фейсбуці."Мабуть, хтось у Луцькій міській раді вирішив, що всі, хто живуть у районі Кічкарівки, Чернишевського, Зміїнця, Тарасового і Боголюбської лікарні - їздять власним автотранспортом. І забрав 47-ий маршрут. Казали, додадуть ще дві 31-их маршрутки", - зазначає жінка.Вона пише, що вже другий день 31 маршрути переповнені і купа л...
Суспільство
Уряд не допустить, аби хтось міг відібрати в українців житло за заборгованість за комунальні послуги.Міністр юстиції Павло Петренко в ефірі програми Свобода слова на ICTV запевнив, що уряд не допустить конфіскації житла за заборгованість по комуналці.Він нагадав, що у 2015 році було запроваджену систему безоплатної правової допомоги.– Пенсіонери, діти, учасники АТО мають право на безкоштовну допомогу адвоката, у тому числі й у суперечках з облгазами та нед...
Суспільство
Минулого тижня до Любешівського відділення поліції надійшло три повідомлення про шахрайства. Загалом зловмисники шляхом обману та зловживання довірою ошукали громадян на понад 100 тисяч гривень, повідомляє Любешівське відділення поліції.Троє жителів району звернулись до відділення поліції й повідомили про те, що двоє чоловіків під приводом розмитнення автомобілів заволоділи грошовими коштами та транспортними засобами. За усіма фактами шахрайств поліція від...
Суспільство
Поліція Волині розслідує кримінальне провадження відкрите за фактом безвісти зникнення Катюха Роман Павлович, 11.02.1994 року народження, який проживав у Луцьку. Про це інформує сектор комунікації поліції Волині. За інформацією правоохоронців, чоловік - уродженець села Острожець, Млинівського району Рівненської області.  Під час досудового слідства встановили, що він проживав у Луцьку. У середині листопада 2018 року він вийшов із дому та дотепер його місце...
Суспільство
У центрі Луцька, за драмтеатром, люди виявили чоловіка, який лежав на землі та не реагував на перехожих.Про подію, яка тарпилася у понеділок, 18 лютого, повідомили очевидці, які не пройшли повз та викликали до чоловіка «швидку» допомогу, пише «Конкурент».З їх слів, у той час коли швидка їхала, перехожа жінка звернулася до чергових Волинського окружного адміністративного суд, який знаходиться неподалік, аби ті відвели чоловіка на лавку до драмтеатру.Тим час...
Суспільство
У торговому центрі вікон та дверей «Віксіс» тривають акції від Львівської фабрики «Брама». На українському ринку цей виробник працює більше 15 років. 12 з них – з надійним волинським дистриб’ютором «Віксіс». Продукцію фабрики «Брама» завдяки відмінній якості знають не лише в Україні, а й у світі. Міжкімнатні двері її виробництва мають попит і вже здобули високу оцінку у Європі та Америці, а торік їх стали постачати і на азійський ринок. Менеджер з питань р...
Суспільство
Учасники громадських слухань проголосували за створення норкової ферми в селі Підгірне Рожищенського району.Із 117 присутніх на слуханнях підтримали проект 74. Про це видання «Волинь24» повідомив член правління громадської організації «Екодія» Олег Савицький.«Громада «купилася» на красиві обіцянки, що власник ферми буде вкладати гроші в соціальні проекти в селі, відремонтує клуб та щось подібне. Крім того, людям показали такі собі красиві «потьомкінські дє...