• Головна
  • Чи змінилися за роки Незалежності патріотичні настрої українців?
11:48, 24 серпня 2018 р.

Чи змінилися за роки Незалежності патріотичні настрої українців?

Чи змінилися за роки Незалежності патріотичні настрої українців?

За роки Незалежності в Україні зріс рівень патріотизму серед громадян. Патріотами своєї країни вважають себе 82% громадян України. Тільки 13% мають протилежну думку, ще 5% не змогли відповісти.

Такі дані наведено у прес-релізі Соціологічної групи «Рейтинг» за результатами опитування, проведеного у серпні 2018 року.

У всіх макрорегіонах України загальна кількість патріотично настроєних громадян перевищує 75%: на Заході таких 85%, у Центрі – 84%, на Півдні – 79%, на Сході – 76%.

Чи потрібна українцям Незалежність свого краю?

За період досліджень зафіксовано найбільшу кількість тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, якби сьогодні перед ними постав такий вибір – майже 80% (у 2012 році таких було 62%). Лише 13% висловили протилежні міркування, ще 7% вагалися з відповіддю.

Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України у таких регіонах:

  • на Заході (93%);
  • у Центрі таких респондентів 82%;
  • на Півдні – 72%;
  • на Сході – 63%.

Тих, хто має протилежну думку, найбільше у південно-східних областях (від 20 до 25%).

Також відносно більше тих, хто не підтримав би сьогодні Незалежність нашої держави серед старшого покоління, бідніших верств населення та осіб з нижчим рівнем освіти.

Підтримка Незалежності чітко корелюється із почуттям патріотизму: чим вищий рівень патріотичних почуттів, тим більше вони підтримують проголошення Незалежності України.

Чи визнають українці себе громадянами своєї країни?

За останні 8 років зросла кількість тих, хто ідентифікує себе громадянином України: якщо у 2010 році тих, хто міг себе так назвати було 57%, то у 2018 році таких опитаних вже 66%.

Цьогоріч зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, хто ідентифікував себе як жителя свого регіону, міста, села (19%), а також тих, хто б просто назвав би свою національність (13%).

Водночас помітно у порівнянні із опитування м 2014 року зростання кількості тих, хто обрав би інші варіанти:

  • альтернативу «просто людина» (до 29%, у 2012 таких респондентів було 24%, 2010 – 26%);
  • 10% опитаних назвали як ідентифікатор свою родинну роль;
  • 9% вважають себе «громадянином світу»;
  • 6% опитаних характеризують себе як «радянська людина» та «європеєць»;
  • 5% - назвали свої релігійні переконання;
  • 3% – професію, рід заняття.

«Громадянин України», як ідентифікатор, хоча і є домінуючим у всіх регіонах України, водночас прослідковуються і відмінності. Так, у Центрі респондентів, які обрали цю альтернативу - 74%, на Заході – 67%, на Півдні – 61%, на Сході – 55%.

За національною ознакою частіше ідентифікували б себе мешканці західних областей. Асоціація із «радянською людиною» притаманна більше жителям південного та східного макрорегіонів, людям старшого віку. Ототожнюють себе із «європейцями» більшою мірою жителі Заходу та Центру, а також молодь.

Довідка.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю ( face-to-face ). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2 %. Терміни проведення: 3-10 серпня 2018 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#патрітизм #настрої #Незалежність #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...