• Головна
  • Альтернатива пластичній хірургії АБО: Що обрати: «ін’єкції краси» чи пластичну операцію
14:02, 23 серпня 2018 р.

Альтернатива пластичній хірургії АБО: Що обрати: «ін’єкції краси» чи пластичну операцію

Альтернатива пластичній хірургії АБО: Що обрати: «ін’єкції краси» чи пластичну операцію

Контурна пластика – це ряд процедур, які допомагають вдосконалити контури і риси обличчя (форму губ, підборіддя, щік, повік тощо), а також позбутися зморшок, омолодити шкіру, надати їй сяючого вигляду без скальпеля – за допомогою підшкірних ін'єкцій. Якого результату можна досягнути завдяки таким процедурам,розповідає лікар-хірург, косметолог Ольга Петрук.

– Чи може контурна пластика стати альтернативою пластичній хірургії?

– Зараз є різні процедури, які можуть суттєво покращити зовнішність, і ці зміни будуть помітні візуально. Вони не завжди є альтернативою пластичній хірургії, їх радше можна поєднувати. Адже пластична хірургія, як малоінвазивні методики, самі по собі можуть впоратися не з усіма завданнями.

Приміром, у мене була пацієнтка, яка зробила дві пластичні операції – кругові підтяжки обличчя, але її все одно не влаштовував результат. Для досягнення бажаного ефекту після проведення пластики довелося застосувати малоінвазивні методики.

У деяких випадках доцільно робити ін’єкції перед проведенням пластичних операцій. Наприклад, якщо перед блеферопластикою (пластикою повік) провести плазмоліфтинг (введення плазми) ділянки навколо очей, можна досягнути набагато кращого результату від операції. Завдяки плазмоліфтингу усі процеси у цій ділянці відбуватимуться набагато ефективніше, а відновлення – швидше й інтенсивніше. Це є світова практика.

Альтернатива пластичній хірургії АБО: Що обрати: «ін’єкції краси» чи пластичну операцію, фото-1

– У яких випадках малоінвазивні процедури є більш бажаними, ніж операція?

– Контурна пластика може бути альтернативою пластичній хірургії у разі якщо йдеться про вікові зміни, які можна скоректувати малоінвазивними методами.

Окрім того, малоінвазивні методики вимагають набагато менше часу для відновлення і реабілітації, ніж пластична операція. А це дуже важливо для соціально активних людей, у яких дуже насичене життя й обмаль часу.

Іноді люди бояться опероативного втручання і не можуть наважитися на пластичну операцію. У такому разі для них альтернативою також може бути контурна пластика, тобто малоінвазивні методики.

А також це спосіб змінити свою зовнішність на деякий час і визначитися, чи подобаються ці зміни. Так, одній пацієнтці за допомогою малоінвазивних методик ми зробили корекцію спинки носа. Ефект від процедури буде тимчасовим (близько року), але це дасть їй можливість вирішити, чи потрібна ринопластика.

– Якщо порівняти термін, необхідний для реабілітації після пластичної операції і контурної пластики, що виграє?

– Тривалість реабілітаційного періоду після пластичної операції залежить від об’єму хірургічного втручання, соматичного стану жінки (тобто наявності супутніх захворювань) та інших факторів. Термін реабілітації становить щонайменше тиждень.

Після деяких малоінвазивних процедур (наприклад, бутулінотерапії) можна практично відразу (через 15 хвилин) іти, скажімо, на побачення. Якщо шкіра чутлива, сліди після ін’єкцій можуть зійти за годину, максимум – за добу. Іноді після введення препаратів може утворитися синець – від цього ніхто не застрахований. А він також невдовзі сходить.

Якщо порівнювати з реабілітаційним періодом після операції, після малоінвазивних процедур він, звісно, значно менший. І людина набагато швидше може повернутися до активного способу життя.

– Скільки часу триває ефект після введення ін’єкцій?

– Усе залежить від препарату, від фізіологічних особливостей (метаболізму, міміки тощо), дотримання рекомендацій лікаря. Наприклад, ефект від введення ботулотоксину триває від 4 до 6 місяців, а препарати гіалуронової кислоти можуть діяти від 6 до 14 місяців. Виробних препарату «Радієс» обіцяє, що результат триває до 2,5 років.

– Кому протипоказані ін’єкції краси?

– Є абсолютні і відносні протипокази до малоінвазивних процедур. До абсолютних належать аутоімунні, психічні захворювання, захворювання системи згортання крові, вагітність і лактація, імунодефіцитні стани, онкопатологія. Серед відносних протипоказів – запальні процеси у ділянці обличчя, інфекційні захворювання типу ГРВІ, грибкові захворювання, герпес в активній фазі. У такому разі процедуру варто відкласти до одужання.

«Ін’єкції краси»: що, кому і навіщо

Позбутися зморшок, темних кіл під очима і другого підборіддя, підтягнути овал обличчя, зробити пухкішими губки і чіткішими скули, виглядати молодше свого віку – усе це можливо завдяки так званим ін’єкціям краси. У яких випадках їх застосовують і якого результату можна досягнути,розповідає лікар-хірург, косметолог Ольга Петрук.

– Які є види малоінвазивних процедур і в яких випадках їх застосовують?

Бутуліноерапіяпроводиться для корекції мімічних зморшок між бровами і в ділянці надбрів’я, гусячих лапок, провисання шкіри на шиї. Бутулінотерапія єфективною у лікуванні гіпергідрозу – підвищеної пітливості, яка є фізіологічною особливістю організму, яку людина не може контролювати. Процедури бутулінотерапії особливо актуальні у літню пору. Так, тиждень тому я проводила таку процедуру: вводила пацієнту препарат у ділянку під пахвами. Наступного дня уже був ефект: людина пітніла, але її пахви залишалися абсолютно сухими. Виробник препарату заявляє, що ефект триватиме до року.

Контурна пластика застосовується як з метою б’ютифікації (створення максимально привабливої зовнішності: для корекції форми і об’єму губ, виразності скул тощо), так і для антиейдж-терапії – корекції вікових змін (при збільшенні очних орбіт, западанні височної ямки, зміні овалу обличчя, опущенні шкіри, утворенні носослізної борозни, обтяженні обличчя, коли воно має втомлений вигляд). Словом, це спосіб омолодження без хірургічного втручання. У контурній пластиці застосовуються препарати-філери на основі гіалуронової кислоти.

Для корекції жирових пакетів, усунення другого підборіддя, бульдожих щічок використовують препарати-ліполітики, які можуть зменшити об’єми та виокреслити овал обличчя.

Плазмоліфтинг в естетичній медицині застосовують для омолодження, а також для лікування акне і волосистої частини голови (як терапія при випадінні волосся). Перед проведенням процедури пацієнт здає аналіз крові. І якщо до його результатів немає зауважень, спеціаліст здійснює забір крові, відділяє з неї плазму і швидко вводить назад пацієнту у необхідну ділянку. Плазма містить дуже активні компоненти, які стимуюлюють резервні сили організму і запускають регенерацію.

Ін’єкції краси (ін’єкції пептидів, гіалуронової кислоти, біоревіталізація) застосовують для омолодження шкіри, підвищення тургору, покращення еластичності, усунення темних кіл під очима, зменшення жирових відкладень на обличчі.

Усіма цими методами можна коригувати не тільки обличчя, а й шию, декольте і руки.

Альтернатива пластичній хірургії АБО: Що обрати: «ін’єкції краси» чи пластичну операцію, фото-2

– Скільки необхідно пройти процедур, щоб досягнути бажаного ефекту?

– У випадку, якщо проблема не є запущеною, наприклад, не сильно заглиблена носогубна зморшка, її можна вирішити і за одну процедуру.

Однак неможливо за одну процедуру зробити все. Якщо вам обіцяють результат за одну-єдину процедуру – не вірте. Можна провести інтенсивний курс, який складається із кількох процедур, а вже потім підтримувати ефект, проходячи процедури, скажімо, раз на рік. Але для збереження ефекту важливо також дотримуватися рекомендацій лікаря і правильно доглядати за шкірою. Турбота про свою зовнішність має бути комплексною.

– Кажуть, хто хоч раз зробить ін’єкції краси, потім «підсідає» на них. Це правда?

– Це дійсно так. Але це залежність не від препарату, а від свого відображення у дзеркалі, від задоволення своєю зовнішності, від відчуття впевненості у собі. Головне – не переборщити, дотримуватися міри. Щоб обличчя виглядало доглянутим, природним, а не смішним.

– Якщо порівнювати вартість малоінвазивних методик і пластичної хірургії, що вигідніше?

– Звісно, застосування малінвазивних методик значно дешевше і більш доступне за проведення пластичної операції. Однак я помітила, що наші жінки, хоч і забезпечені, не завжди достатньо уважні до себе.

Пройшовши навчання в Одесі у клініці пластичної хірургії і косметології «Віртус», я зауважила таку тенденцію, що жінки на Волині приділяють менше уваги догляду за своєю зовнішністю, на відміну від киянок, одеситок чи у львів’янок. Але при цьому наші жінки не шкодують грошей на дорогі шуби і прикраси.

Але прийде час – і ви все це знімете і заховаєте шафу. Що ж тоді на вас залишиться? Тому не забувайте себе любити і доглядати за собою!

– З якого віку варто починати робити малоінвазивні процедури?

– Усе залежить від бажання людини і від показів, але не від віку. Наприклад, усувати мімічні зморшки на лобі чи у міжбрів’ї можна навіть у дуже молодому віці, скажімо, у 18 років. У такому разі вводяться мінімальні дози ботулотоксину. Таким чином можна навіть відучитися морщити лоб, адже введений препарат розслабляє м’язи, людина не може морщитися і поступово позбувається цієї поганої звички.

Але при цьому треба врахувати, що попереджати вікові зміни набагато простіше, ніж потім боротися з ними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...