• Головна
  • З першого вересня в Україні зміняться правила забудови
13:24, 27 серпня 2018 р.

З першого вересня в Україні зміняться правила забудови

З першого вересня в Україні зміняться правила забудови

З першого вересня правила забудови в Україні зміняться.

Будинки-гіганти в кілька десятків поверхів, з сотнями квартир і тисячами жителів - і все це на одному квадратному кілометрі, - пише "24 канал".

Для будівельних компаній в Україні - головне кількість, а не якість.  Втім, через два тижні їм доведеться працювати за новими правилами.

"З першого вересня це вже буде неможливо зробити. Тому що, якщо в населеному пункті проживає до 50 тисяч осіб, то можна буде будувати лише будинки до 4 поверхів. Якщо 50-100 тис осіб, то лише 9 поверхів.  І вже для великих міст, для мегаполісів - висотність буде визначатися містобудівною документацією. Як ви розумієте, таке нововведення здебільшого буде стосуватись приміської зони біля великих міст," - говорить Олена Шуляк, експерт з питань будівництва.

Нові будівельні норми допоможуть запобігти появі нових "бетонних гетто" - запевняють експерти. Забудовників зобов'яжуть збільшити кількість парковок і зелених зон біля будинків.

"Цим ДБНом вводиться поняття "щільності населення". При проектуванні потрібно буде відзначати, що в кварталі може жити не більше ніж 450 осіб на один гектар", - говорить Олена Шуляк, експерт з питань будівництва.

Втім, головна проблема - хто буде контролювати забудовників - залишилася невирішеною.

"Всі ці речі, вони, на превеликий жаль, носять тип декларації, але правильні.  Типу, європейські. Але без зміни системи державного регулювання, державного контролю і без відповідальності - найжорстокішої відповідальності посадових осіб за дотримання ось цих та інших норм - це все буде - "пшик" - мертвонароджена дитина, на жаль", - переконаний Олексій Кучеренко, голова "Спілки власників  житла України ".

Невирішеною залишається і ще одна проблема. Термін експлуатації панельних багатоповерхівок і "хрущовок", побудованих в минулому столітті, вже закінчився. Будівлі 60-х років минулого століття, скоро почнуть розвалюватися, кажуть експерти.

"Україна в рік може побудувати 94 тисячі квартир. При цьому, руйнується 2 мільйони квартир, буквально в найближчі там 5-6 років потрібно буде з ними щось робити. Квартири знаходяться в будинках, термін експлуатації яких закінчується. Ніхто не говорить про цю проблему, яка дійсно може бути катастрофою", - стверджує Андрій Гусельников, експерт з питань нерухомості.

Коли чиновники почнуть вирішувати ці проблеми - питання риторичне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#правила #забудови #норми #дотримання #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...