Президент України привітав усіх з утворенням ЗУНР

Президент України привітав усіх з утворенням ЗУНР

Президент України привітав усіх зі 100-річчям Листопадового чину та утворенням Західноукраїнської Народної Республіки.

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Він зазначив, що у ніч на 1 листопада 1918 року українські військові частини на чолі з Дмитром Вітовським без жодного пострілу взяли під контроль найважливіші установи Львова та повітових міст краю.

Ці події стали початком Листопадової національно-демократичної революції в Галичині 1918 року - важливого кроку на шляху до утворення єдиної соборної України.

«Український народе! Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі. Віднині Ти господар своєї землі, вільний горожанин Української Держави», - йшлося у відозві Української Національної Ради від 1 листопада 1918 року.

Президент нагадав, що як колись українці боронили свою незалежність, так і сьогодні вже чотири роки зі зброєю в руках відстоюють свій державний суверенітет і територіальну цілісність від зазіхань країни-агресора - Російської Федерації.

"Свобода і незалежність, здобуті кров’ю і потом мільйонів українців, є священним надбанням кожного громадянина. В ім’я світлої пам’яті наших Героїв маємо боронити і зміцнювати Українську державу", - підсумував керманич держави.

П. Порошенко підкреслив, що і до нині не втратило актуальності ще одне твердження тієї пам’ятної відозви: «Український Народе! Доля Української Держави в Твоїх руках. Ти станеш як непобідний мур... відіпреш усі ворожі замахи на Українську Державу».

привітання ЗУНР Президент Листопадовий чин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі