• Головна
  • Повідомили, коли Україна зможе відмовитися від пластикового посуду
17:11, 2 листопада 2018 р.

Повідомили, коли Україна зможе відмовитися від пластикового посуду

Повідомили, коли Україна зможе відмовитися від пластикового посуду

Європейський парламент заборонив пластиковий посуд і предмети з пластику на території ЄС. Закон вступить в дію з 2021-го.

Окрім одноразових столових приладів і пакетів, заборонили ватні тампони, ватяні палички, трубочки-соломинки для напоїв і палички для повітряних куль. До 2025-го року на території Європейського Союзу слід на 25% знизити використання пластикових пляшок, харчових контейнерів для продуктів або морозива і коробок для бургерів, - пише "gazeta".

У деяких країнах діють заборони на використання поліетиленових пакетів. Зокрема, у Франції, Італії, Сінгапурі. На багаторазові сумки та екологічно безпечну упаковку почали переходити супермаркети Латвії, Польщі, Іспанії. У Нідерландах у виготовленні упаковки використовують біорозкладні матеріали.

"У нашій країні відсутня масова тенденція переходу від пластику до екологічних матеріалів. Є лише поодинокі випадки. Перша країна, у якій пластиковий посуд заборонили на державному рівні, Німеччина. До прикладу, каву навіть на вулиці наливають у порцеляновий або металевий посуд. Потім його віддають назад. Напій також можуть налити у принесений із собою стакан", - розповідає Gazeta.ua директор агенції "МПП-консалтинг" Павло Мельник.

Заборона на одноразові пластикові вироби має вирішити проблеми забруднення екології.

"Київ щодня продукує близько мільйона пластикових виробів. Це все йде на сміттєзвалища і там дуже довго розкладається. Поки у нашій країні не буде державної заборони на окремі види пластику, не з'явиться економічний сенс інвестувати у дорожчі, але екологічні матеріали. Щоб з'явився реальний результат, принаймні у половині країн світу має бути така заборона. В Україні це можливо не менш як за 10 років" - каже аналітик.

Крім того, усю пластикову упаковку в ЄС до 2030-го мусять переробляти. Щорічно європейці генерують 25 млн т пластикових відходів. Переробляють лише 30%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пластик #заборона #екологія #ЄС #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...