• Головна
  • «Живі книги» розповідали луцьким студентам про алкоголізм
11:03, 29 листопада 2012 р.

«Живі книги» розповідали луцьким студентам про алкоголізм

«Жива бібліотека» проходила в стінах Луцького педагогічного коледжу.

Друго- та четвертокурсники вели розмову на тему «Краще тверезе життя».

Формат проекту передбачає залучення так званих «живих книг» - експертів із певних питань. Сьогодні ними стали голова Волинського братства тверезості імені Іоана Кронштадтського Степан Ярема та директор творчо-виробничого об'єднання обмінних і видовищних програм ВОДТРК Тамара Куліш.

Перед початком спілкування студенти переглянули відеоопитування щодо традицій застілля. Як виявилося, більшість респондентів вживають алкоголь вдома, при дітях. Цю тенденцію підтвердили й студенти ЛПК, зізнавшись, що вперше побачили чарки зі спиртним саме вдома.

Голова Волинського братства тверезості імені Іоана Кронштадтського отець Степан Ярема розповів про діяльність своєї організації. Так, братчики допомагають тим, котрі перебувають в полоні «зеленого змія», спонукаючи їх утримуватися від алкоголю та шукати шлях до істини. Священик зізнався, що й сам вживав алкоголь.

За словами Степана Яреми, справа в програмуванні. В нашу свідомість «запускають» рекламу та соціальні стереотипи, а тому потрібно їх ламати – розповідати людям про шкоду алкоголю. Зокрема, про те, що в пиві містяться жіночі гормони, чи про те, що в дівчат хмільний напій викликає надлишок гормонів, а це загрожує безпліддям.

Модератор «Живої бібліотеки», заступник директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга  Максимя’к  розповіла, що нині її установа опікується понад 300-ми сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. Більшість із них страждає через проблему алкоголізму. Надмірне вживання алкоголю провокує домашнє насилля та неадекватну поведінку.

А Тамара Куліш наголосила, що люди нині не мають культури споживання алкоголю. Внаслідок цього малюки з дитинства звикають до спиртного, що й призводить до сумних наслідків. Як приклад представниця ВОДТРК навела Оксану Макар, яка постраждала не останньою чергою через алкоголь. «Той, хто не п’є, той довше живе», - заявила Куліш і порадила молоді займатися спортом та вести здоровий спосіб життя.

Насамкінець студенти переглянули фільм ВОДТРК «Обери здорове життя», у якому лікарі, священики й експерти переконували в шкоді алкоголізму.

Потому присутні обговорили побачене і дійшли висновку, що кожна людина повинна робити свій вибір, який, утім, неможливий без підтримки родини та держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...