17:42, 30 листопада 2012 р.

Прокуратура взялась за сміття

Вчора відбулась розширена колегія прокуратури області, на якій обговорювали стан правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері поводження з відходами.

У засіданні прийняли участь керівники ОДА, контролюючих органів та виконавчої влади, які безпосередньо здійснюють покладені на них функції на даному напрямку. Водночас, як засвідчили прокурорські перевірки, якість їх роботи потребує суттєвого покращення. Протягом поточного року прокурорами виявлені непоодинокі порушення законодавства про відходи. Найбільше з них - в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. 
Окремі районні державні адміністрацій не тільки не контролюють виконання регіональних і місцевих програм, але й взагалі їх не розробляють. 
«На даний час в області, функціонує 25 сміттєзвалищ, з яких тільки 15 виготовили дозвільну документацію на свою діяльність. Інші полігони експлуатуються з недотриманням вимог діючого законодавства,»- наголосив старший прокурор прокуратури Івано-Франківської області з питань захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері Святослав Гишта. Утилізація відходів проводиться з порушенням технології їх складування та без відповідної документації, зазначив прокурор.
Проблемним залишається питання збору відходів в сільських місцевостях, де роками сміття накопичують у не встановлених місцях.
Ігнорування органами контролю даної проблеми призводить до виникнення численних стихійних звалищ побутового сміття, що засмічують землі, воду і створюють загрозу життю та здоров’ю мешканців Прикарпаття.
Викликає зауваження робота комунальних підприємств, на балансі яких знаходяться усі полігони області. Прокуратурою виявлено, що вони функціонують без землевпорядної та будівельної документації.
Крім того, встановлено, що посадові особи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області здійснюють видачу дозволів на розміщення та утилізацію відходів із численними порушення.
Знизилась ефективність роботи державної екологічної інспекції в області. Посадові особи інспекції навіть при виявлені порушень не нараховують збитки та не притягують винних осіб до відповідальності .
Більш того, замість належного виконання службових обов’язків, посадовці органів контролю самі вчиняють злочини.
Органами прокуратури порушено 3 кримінальні справи стосовно службових осіб органів державної екологічної інспекції, які під час перевірок в сфері поводження із відходами, з метою штучного нарощування показників, сфальсифікували близько 30 матеріалів адміністративних справ, щодо осіб, які фактично порушення не вчиняли. Справи направлені в суд, а винні особи притягнуті до кримінальної відповідальності.
Всього, впродовж поточного року органами прокуратури області порушено 5 кримінальних справ, внесено більше сотні документів прокурорського реагування. До відповідальності притягнуто 86 посадових осіб.
На колегії затверджено заходи, спрямовані на вирішення проблеми поводження з відходами на території області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...