У Луцьку презентували першу електричну вантажівку. ФОТО

У Луцьку презентували першу електричну вантажівку. ФОТО

На луцькому заводі «Богдан Моторс» презентували першу електричну вантажівку на замовлення данської компанії Banke Electromotive.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян, голова Волинської ОДА Олександр Савченко і гендиректор данської компанії Banke Electromotive Размус Банке прибули подивитися на машину 22 листопада, повідомляє Район.Луцьк.

Спочатку очільник автозаводу №1 Дмитро Писаний повів гостей цехами «Богдану», аби показати, як живе підприємство і автобуси, які виготовляє автозавод. А на десерт презентували електровантажівку ERCV27, яку спільно виготовили данське та українське підприємства.

У Луцьку презентували першу електричну вантажівку. ФОТО, фото-1 У Луцьку презентували першу електричну вантажівку. ФОТО, фото-2 У Луцьку презентували першу електричну вантажівку. ФОТО, фото-3

Електромашина здатна розвивати швидкість до 80 км/год. Обладнана вона комбінованою вентиляцією, водними опалювачами, системою відеонагляду та кондиціонером. Тобто вантажівка відповідає сучасним технічним стандартам і виготовлена за європейськими екологічними нормами.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян зауважив, що сьогоднішня подія важлива для України.

«Ми весь час говоримо про Україну, як аграрну країну, країну, яка видобуває корисні копалини та експортує їх. У Міністерстві інфраструктури переконані, що Україна може і повинна бути високотехнологічною державою. В Уряді в нас теж є однодумці з цього приводу. Цей продукт повністю розробили і виготовили в Україні. Це буде made in Ukraine в Європейському Союзі», – наголосив Омелян.

Електровантажівка – це надзвичайно добрий показник того, каже Омелян, що всі їхні плани йдуть в правильному напрямку, і додав, що Міністерство вірить в майбутнє України, як високотехнологічну націю.

«Ми віримо в електротранспорт, бо на площадці «Богдана» виробляють не тільки вантажівки, а й тролейбуси й електробуси. Важливо, щоб міста й області закупляли нову техніку саме українського виробництва», – додав Володимир Омелян і подякував генеральному директорові данської компанії Banke Electromotive Размусу Банке за те, що вірять в Україну і в компанію «Богдан Моторс».

Очільник автоскладального заводу №1 «Богдан Моторс» Дмитро Писаний зазначив, що вдячний робітникам, які сумлінно працювали над електровантажівкою, яка в листопаді виїжджає з заводу.

«Вибір Banke Electromotive нашого підприємства як виконавця цього замовлення свідчить про те, що фах наших спеціалістів дуже високий, потужності підприємства відповідають європейським стандартам, тому ми налаштовані виконувати ще більше такої продукції, в більшому обсязі, і сподіваємося на те, що результат нашої праці до цього якраз і призведе. А також робочі місця у нас збільшуватимуться, відрахування в бюджет зростатимуть, і це буде на користь нашій державі», – розповів Дмитро Писаний.

А голова Волинської ОДА Олександр Савченко додав, що княжа Волинь має процвітати і електромобілі обов’язково повинні їздити по всій Україні, а на Волині насамперед.

«Ми із задоволенням користуємося вашими шкільними автобусами, надіємося, що скоро будемо користуватися і вантажівками, й іншими витворами рук і ваших працівників», – зауважив Савченко.

Про особливості конструкції електровантажівки гостей ознайомив технічний директор автозаводу №1 Богдан Гвоздик, адже безпосередньо під його керівництвом проходила розробка електричної вантажівки ERCV27.

«Є кілька ознак, які відрізняють цей колісний транспорт від зарубіжних аналогів. Перше, що хотілося б відмітити – це просторово-каркасну несучу систему. На інших зарубіжних аналогах використовують рамну. Другий аспект – розміщення батарейних блоків, так званих тягових, над передньою віссю за кабіною водія. Це дозволило оптимізувати навантаження на осі і забезпечити можливість при створенні спецавтомобілів підняти повну масу до 27 тон», – пояснив Гвоздик.

За словами Богдана Гвоздика, на цьому проекті данська фірма вперше в Україні в автомобільному виробництві адаптувала схему роботи з давальницькою сировиною (сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, ввезені на митну територію України іноземним замовником (чи закуплені іноземним замовником за іноземну валюту в Україні) або вивезені за її межі українським замовником для використання у виробленні готової продукції з наступним поверненням усієї продукції або її частини до країни власника (чи реалізацією в країні виконавця замовником або за його дорученням виконавцем) або вивезенням до іншої країни, – авт.).

«Надіюся, ми створили гідний продукт для європейського ринку – це спільна робота двох конструкторських колективів – нашого заводу і данського», – наголосив Богдан Гвоздик.

А гендиректор данської фірми Размус Банке висловив сподівання, що в майбутньому робитимуть більше таких продуктів.

«Я дуже задоволений співпрацею з «Богдан Моторс». Я побачив, наскільки тут є мотивовані люди, наскільки висококваліфіковані інженери тут працюють, і сподіваюся, що в майбутньому розширятиму співпрацю, і ми разом працюватимемо», – підсумував Размус Банке.

Після презентації Міністра інфраструктури, очільника Волинської ОДА, гендиректора данської компанії та керівника автозаводу покатали на електричній вантажівці по території «Богдану». Гості із задоволенням проїхалися в солідній машині, яку виготовили українська й данська фірми.

електрична вантажівка презентація луцьк богдан моторс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі