• Головна
  • Операція «Діснейленд»: діти, як прикриття
17:48, 5 грудня 2012 р.

Операція «Діснейленд»: діти, як прикриття

В останні роки все більшого розголосу набувають скандали пов’язані з будівництвом. Найбільш резонансними виявились столичні забудовники. Але, незважаючи на географію, можна виділити декілька спільних ознак таких будівництв: по-перще - це центральна частин міста, або густо населений район зі зручним доїздом, по-друге - це будівництво в лісопаркових, чи інших природно-рекреаційних зонах і по-третє - це проект будівництва об'єкту певного призначення, який згодом постає зовсім іншим. Багато хто з читачів не раз чув про подібні випадки у сюжетах новин. Але важко було уявити, що таке можливо в Луцьку. До останнього часу…

В Луцьку вже спалахували скандали щодо будівництв. Найгучнішими можна назвати будівництво торгового центру «Буратіно» та новобуд в Старому місті, який пов'язують з депутатом Луцької міської ради ті відомою в місті бізнес-вумен Оленою Голєвою. Але днями у цих будівельних скандалів з'явився «конкурент», якому по силах затьмарити попередні своїм цинізмом — це будівництво, так званого «Луцького Діснейленду» на спуску в парк імені Лесі Українки що біля каскаду фонтанів по вулиці Глушець.

Місце чудове — адже в центрі міста зараз не так багато вільних площ для будівництва. Та й ціль «дитячі майданчики» - благородна. Але чи це дійсно так?

Таке питання виникає у багатьох після ознайомлення з рішенням Виконавчого комітету Луцької міської ради №500-3 від 26.07.2012, яке розміщено на офіційному сайті Луцької міської ради. Цікавою є наступна частина: «Погодити підприємцю Рожанській Аллі Сергіївні розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (група літніх торгових майданчиків «Луцький Діснейленд» - дитяче ігрове містечко)...». Однак ніхто не роз’яснив, що мається на увазі під виразом «група літніх торгових майданчиків «Луцький Діснейленд» - дитяче ігрове містечко». Що буде першочерговим, а отже головним - торгові лотки, чи дитяче ігрове містечко? І якими будуть за розмірами на ділянці лотки і містечко, адже можна поставити одну гойдалку і назвати її ігровим містечком. Однак, чи не найбільше цікавить те, що продаватимуть в торгових майданчиках — морозиво і цукерки для діток чи пиво і горілку для більш «дорослих» відвідувачів «Луцького Діснейленду». Крім цього, в рішенні чітко описаний характер будівель — тимчасові. Але на місці будівництва наразі заливають бетон і зводять паркан, який аж ніяк не буде тимчасовим. З фото проекту, які розміщені на сайті «Волинські новини», майбутні споруди важко назвати тимчасовими, а в проекті, що включатиме в себе дитяче містечко, окрім торгових - майданчиків взагалі немає. Що робитимуть зі спаскудженим ландшафтом після закінчення договору, чи передчасного його розірвання – не відомо.

Ще одним цікавим фактом в даній історії є те, що територію в центрі міста під торгівлю віддали абсолютно безкоштовно. Тобто місто від орендаря не отримає ні копійки. Орендар лише вивозитиме сміття, зробить освітлення і облагородить територію квітами. Чудова плата за таке місце, ринкова економіка «по-українськи» в дії. Виходячи з логіки даної ситуації - будь-хто, хто захоче вести підприємницьку діяльність, метою якої в першу чергу є отримання прибутку, може збудувати декілька гойдалок і отримати в оренду землю за смішну плату та ще й в центрі міста. Якщо так і далі піде, то дитячі майданчики в дефіциті не будуть, як і торгові.

 Дана ситуація не залишилася поза увагою депутатів міської ради - 28 листопада була підтримана пропозиція Романа Бондарука щодо перевірки законності рішення, за яким було дозволено зводити даний об'єкт.

Поки що дане будівництво можна з впевненістю віднести до проблемних. Є велика ймовірність того, шо на місці, де мало бути дитяче містечко, постане новий «гинделик». Та й нинішній характер будівництва свідчить про те, що пані Рожанська планує залишитись на цьому місці надовго.

Окрім цього, є ще одне питання в цій історії, яке, на жаль, поки що залишається без відповіді - чи є в пані Рожанської якийсь високопоставлений покровитель і якщо є - то хто він і який його зиск в цій справі. Адже «людина з вулиці» на сьогодні не може отак просто отримати ласий шматок землі в самісінькому центрі міста, і без допомоги «вище стоящих» чинів.

Ми надалі будемо відслідковувати ситуацію з даним будівництвом і спробуємо знайти відповіді на всі підняті питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...