• Головна
  • Волинян поділять на «угодних» та не дуже
13:31, 10 грудня 2012 р.

Волинян поділять на «угодних» та не дуже

Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку збирається відкрити вікно для VIP-ів. Таким чином, в установі хочуть полегшити отримання візи для деяких категорій осіб і сприяти покращенню іміджу Польщі

Про це в інтерв'ю виданню «Волинський Монітор» розповіла керівник відділу особового руху в Генеральному консульстві РП у Луцьку консул Беата Бживчи. 

З її слів, у Міністерстві закордонних справ Польщі розробили концепцію, відповідно до якої 80-90% клієнтів подаватимуть документи на візу у візових пунктах, а 10-20% заявок прийматимуть у консульстві. «Згідно із концепцією, міністерство бажає, щоб ці 10-20% були передбачені для певних категорій клієнтів», - зауважила посадовець. 
Вона стверджує, що до цих категорій належать члени польської діаспори та польських товариств. «По-друге, це були б особи, котрі виїжджають до Польщі або до країн ЄС у рамках реалізації певних програм, що фінансуються або польською стороною, або європейськими інституціями. По-третє, це були б ситуації, пов'язані із хворобою чи смертю рідних або з виконанням гуманітарних місій. І, нарешті, це були б, так звані, VIP-особи», - сказала Беата Бживчи. 
Щоправда, нині виникають суперечки щодо того, хто належить до категорії VIP-осіб. «З одного боку вона доволі розбудована. Багато хто вважає, що має право, щоб до цієї категорії належати. Маю надію, що разом з усіма нашими консульськими установами в Україні ми визначимо один спільний каталог функцій, посад, які даватимуть можливість віднести себе до категорії VIP-осіб», - відзначила консул. 
Насамкінець вона повідомила, що у візових пунктах з'являться окремі вікна для VIP-ів. «Цим віконцем зможуть скористатися, зокрема, працівники адміністративних інституцій або органів місцевого самоврядування, котрі не матимуть права подавати документи безпосередньо в консульстві, чи також представники бізнесу, котрі співпрацюють із польськими фірмами», - розповіла посадовець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...