• Головна
  • В Україні вводять в обіг 5-ти гривневі монети
15:32, 16 січня 2019 р.

В Україні вводять в обіг 5-ти гривневі монети

В Україні вводять в обіг 5-ти гривневі монети

Національний банк України вводить в обіг 5-ти гривневі монети, присвячені 100-літтю з проголошення Акту Злуки.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Монета присвячена урочистому проголошенню акта про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. 

На аверсі монети розміщені: малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі – шрифтова композиція з абревіатур УНР/ЗУНР, літери яких декоровані характерними орнаментами; унизу на матовому тлі – номінал 5 ГРИВЕНЬ, по боках від якого – стилізований рослинний орнамент, рік карбування монети 2019 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч на дзеркальному тлі).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено фрагмент Акту Злуки: ОДНИНІ / ВОЄДИНО ЗЛИВАЮТЬСЯ / СТОЛІТТЯМИ ОДІРВАНІ / ОДНА ВІД ОДНОЇ / ЧАСТИНИ ЄДИНОЇ УКРАЇНИ / ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКА/ НАРОДНА РЕСПУБЛІКА/ (ГАЛИЧИНА, БУКОВИНА/ І УГОРСЬКА УКРАЇНА / І НАДДНІПРЯНСЬКА / ВЕЛИКА УКРАЇНА. / ЗДІЙСНИЛИСЬ / ВІКОВІЧНІ МІРЇ,/ЯКИМИ ЖИЛИ / І ЗА ЯКІ УМИРАЛИ / КРАЩІ СИНИ / УКРАЇНИ. Латентним зображенням на тексті проглядається зображення Тризуба. Ліворуч і праворуч від напису розміщено медальйони із зображеннями символів земель: лева - Західної України (ліворуч) та Архангела Михаїла - центральної України (праворуч), від яких угору йде стилізований рослинний орнамент у вигляді лаврових галузок, унизу напис півколом 100 РОКІВ АКТУ ЗЛУКИ.

Тираж – 40 тисяч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#монети #5 гривень #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...