• Головна
  • Як на Україні перевіряють лікарські засоби
18:14, 16 січня 2019 р.

Як на Україні перевіряють лікарські засоби

Як на Україні перевіряють лікарські засоби

В Україні існує багатоступеневий контроль якості лікарських засобів. 

Про це розповіла Ірина Вараніцька, заступник начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області.

«Наше завдання - контролювати якість лікарських засобів, щоб до кожного пацієнта надходили лише відповідні препарати», – переконує Ірина Вараніцька.

Існують такі ступені контролю: 1 – контроль якості виробника, 2 – акредитовані лабораторії, які здійснюють та видають висновок щодо якості ввезених лікарських засобів. 

Відповідно до Наказ МОЗ України від 29.09.2014 р. № 677 щодо затвердження Порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі, кожен суб’єкт господарювання, який має у своїй структурі аптеки, призначає уповноважену особу, яка при поступленні лікарських засобів в аптеку повинна здійснити, так званий, вхідний контроль препаратів на наявність сертифікатів, відповідність накладних, серій і тд. 

Ірина Вараніцька стверджує, що лише після надання письмового висновку вхідного контролю ліки потрапляють у торгівельний зал, де їх і реалізують.

Фахівець додає, що право перевіряти вакцини має лише київська установа. 

За минулий рік на території Волині не було зафіксовано неякісних лікарських засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #перевірка #волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...