• Головна
  • У Луцьку не допускають до навчання дівчинку, яка перехворіла на кір
16:34, 31 січня 2019 р.

У Луцьку не допускають до навчання дівчинку, яка перехворіла на кір

У Луцьку не допускають до навчання дівчинку, яка перехворіла на кір

У луцькій школі не допускають до навчання дитину, яка перехворіла на кір. Дівчинка має імунітет і не може бути носієм хвороби, однак без щеплення її не пускають до школи. Лікарі підтвердили, що потрібна вакцинація.

Про це розповідає "Перший". 

У Луцьку ученицю 5 класу, яка кілька років тому перехворіла на кір, але не має щеплення, не пускають до школи.

Батьки запевняють – після перенесеної хвороби у дівчинки – пожиттєвий імунітет.

Дівчинка навчається у п’ятому класі Луцької ЗОШ №11. Після канікул вона прийшла до школи, однак згодом батькам сказали більше не приводити її до навчального закладу, доки не зроблять щеплення від кору.

Батьки ж запевняють – у 2012 році дитина перехворіла на кір, що свого часу підтвердив педіатр. Також дитині зробили аналіз крові на наявність антитіл до кору.

«Результат позитивний, а це означає, що вона не може бути носієм хвороби. Ми пояснили у школі, що дитина більше не захворіє, але там відповіли, що їх це не цікавить, потрібна довідка з поліклініки про те, що щеплення є», - розповів батько дитини Сергій Берчук.

Чоловік розповів журналістам "Першого", що їхня родина відмовилась від усіх щеплень для дитини.

«У нас своє бачення. У складі вакцин є ртуть і абортовані диплоїдні клітини ембріонів (тканини людських ембріонів використовувались для виготовлення деяких вакцин лише у 60-х роках минулого століття, – ред.) Серед офіційних побічних ефектів є анафілактичний шок (рідкісна алергічна реакція, яка проявляється удушенням, може виникнути через ліки, їжу, укуси комах, - ред.). Якщо порівнювати дитячу хворобу кір і анафілактичний шок, то мені краще, щоб дитина отримала пожиттєвий імунітет природним шляхом», – пояснює батько.

У навчальному знають про те, що дитина раніше хворіла на кір. Однак, для захисту від хвороб, кажуть, цього недостатньо, мовляв, щеплення від кору захищає також від двох інших інфекцій – краснухи і паротиту, і до них у цієї дитини немає імунітету. Відтак те, що вона перехворіла на кір, не означає, що дитина може відвідувати навчальний заклад».

«Є спільний лист Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства освіти та науки, розпорядження Волинської ОДА, в яких є зобов’язання не дозволяти відвідування закладів дошкільної освіти та загольноосвітніх закладів дітям, яким не проведено щеплень, відповідно до календаря. 

В цьому ж розпорядженні є пункт: «вказати керівникам освітніх установ на персональну відповідальність за дотримання санітарного законодавства». Я цього документу дотримуюсь», – аргументує позицію директорка навчального закладу Наталія Гаць.

За її словами, наразі школу не відвідують 20 дітей, в яких немає щеплень КПК (кір, паротит, краснуха), більшість з них – у молодших класах. Такі діти можуть консультуватись щодо навчання з вчителями

Також директор школи розповіла, що 25 січня першокласниця з їхнього навчального закладу, яка не мала повторної вакцини – захворіла на кір. Через це від навчання тимчасово відсторонили і її сестру-четвертокласницю.
За коментарем з приводу цієї ситуації журналісти "Першого" звернулися до лікарів. 

Головна лікарка Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська каже, що дитина потребує щеплення, відповідно до національного календаря, у будь-якому випадку. 

За її словами, згідно з документом, перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху, не є протипоказами до щеплення тривакциною.

Крім того, Оксана Лєщинська зазначає, що цьогоріч лише протягом січня у Луцьку на кір захворіло 104 дитини, тоді як протягом всього минулого року – 208 і дорослих, і дітей.

Захворюваність росте лише через одну причину – низький відсоток охоплення щепленнями. 

"Для щеплень в суботу додатково вийшло на роботу два лікарі і чотири медсестри у поліклініках на проспекті Волі і Чорновола. Всіх запросили в інтернеті, у ЗМі. В результаті прийшло лише 39 людей», – розповіла вона.

«Якщо не будемо робити вакцинацію, будемо жити, як країни третього світу в Африці, де під час спалахів приїздить Червоний Хрест і усіх масово щеплює», - наголосила головний лікар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #школа #щеплення #луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...