• Головна
  • Сьогодні День Святителя Миколая Чудотворця
09:01, 19 грудня 2012 р.

Сьогодні День Святителя Миколая Чудотворця

19 грудня святкується День святителя Миколая Чудотворця - одного з найбільш великих святих, шанованого в усьому християнському світі.

 Святитель Миколай шанується як чудотворець, вважається покровителем моряків, купців і дітей. Ще за життя своєї святитель Миколай прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті.

Цей день святкують навіть люди, далекі від Церкви - свято з кожним роком стає все популярнішим. Навіть для невоцерковленої людини день святого Миколая - це, як мінімум, привід покласти дитині під подушку подарунок. І сказати: "Це - від святителя Миколая".

Церква говорить, що "для діток, які з якихось причин перебувають у лікарнях, дитячих будинках, інтернатах, для всіх тих, хто позбавлений батьківського тепла, день святого Миколая - це не просто день, коли дарують подарунки і показують спектаклі про життя святителя. Це - свято надій і молитов. Молитов святому Миколаю Угоднику ".

Православні відзначають цей день 19 грудня, католики - 6 грудня. У переддень свята в дитячі черевички, виставлені біля порогу, або шкарпеточки, повішені біля каміна, з незапам'ятних часів кладуть подарунки. Вважається, що подарунки отримують тільки слухняні діти, а неслухняні - різки. Але малюки, як правило, в очікуванні свята і, звичайно, подарунків, не бешкетують,  даючи зрозуміти Святому Миколаю, що вони завжди готові бути хорошими.

 Народився Миколай Чудотворець близько 270 року від Різдва Христового в Малій Азії. Жив у грецькому поселенні Патара Римської провінції Лікія. Миколай, що народився в сім'ї благочестивих батьків, відрізнявся любов'ю і співчуттям до людей, допомагав убогим і знедоленим, роздаючи майже всі свої гроші і залишаючи собі лише найнеобхідніше. За лагідність і доброту Миколай здобув величезну любов народу.

Як сказано в житії Святого Миколая, він здійснив подорож до Єрусалиму. Досягши древнього міста, святитель зійшов на Голгофу, подякував Спасителю і обійшов всі святі місця, поклоняючись і творячи молитву. Є передання, що під час відвідин святих місць Палестини святитель Миколай хахотів одного разу вночі помолитися в храмі, підійшов до дверей, зачинених на замок, і двері самі відчинилися, щоб обранець Божий міг увійти в храм. Повернувшись в Лікію, святий хотів піти від світу в Сионську обитель, але Господь сповістив про інший шлях, що чекає на нього: "Миколай, не тут та нива, на якій ти повинен принести очікуваний мною плід. Йди звідси і піди у світ, до людей, щоб прославилося в тобі ім'я моє! ". Помер Миколай, доживши до глибокої старості, в 345 році, залишивши після себе світлу пам'ять і величезну подяку всіх, кому він встиг допомогти своїми благодіяннями.

Церква канонізувала Миколая, і в наш час в багатьох будинках моляться цьому святому в горі і радості, а малюки щороку в день Святого Миколая отримують подарунки. Але головне - вони вчаться добру і любові до людей, щоб потім передати цю непорушну традицію своїм дітям. І поки жива традиція і історія, живий народ і жива сім'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...