14:01, 26 грудня 2012 р.
Луцьку владу просять не продавати приміщення, яке можна віддати неповносправним
Луцького мера Миколу Романюка та депутатів міськради просять не продавати приміщення на проспекті Грушевського, 1, а облаштувати там консультативний центр для батьків дітей з обмеженими можливостями здоров’я.
Про це йдеться у листі батьківського комітету «Материнка» за підписом його голови Галини Дмитерчук, – повідомила IA ZIK координатор Волинського прес-клубу Богдана Стельмах.
Батьки закцентували увагу влади на гострій проблемі щодо отримання освітніх послуг дітьми раннього та дошкільного віку, які через протипокази за станом здоров’я не відвідують дошкільні заклади.
«У нашому місті ми не можемо відшукати тих фахівців, які б змогли належним чином нас консультувати та здійснювати корекційні заняття. За рекомендаціями лікарів та спеціалістів різних консультативних центрів міст Києва, Львова та інших, куди ми постійно змушені їздити через відсутність таких у Луцьку, часто чуємо поради щодо пошуку вчителів-дефектологів, які б надавали вчасну корекційну допомогу. Першочергово маємо проблему з пошуком логопеда, олігофренопедагога, спеціального психолога тощо. Наші діти ростуть, з ними ростуть і їх проблеми. Адже у дошкільному віці те, що можна виправити вчасно, не терпить відкладання на потім», – йдеться у листі.
Досвід показує, що в окремих випадках вчасна допомога фахівців дозволить запобігти інвалідності, іншим дітям дасть можливість здійснення підготовки до шкільного навчання та взаємодії з однолітками, також в майбутньому зменшить кількість учнів, котрі навчаються за індивідуальною формою, а відтак перебувають в соціальній ізоляції.
У інших містах України та за кордоном успішно діють такі центри, де поруч із дітьми – їх мами або члени родин. Вони діють на зразок «маленької школи» для дітей групи ризику (недоношених, переношених, народжених в асфіксії, дітей із вродженими вадами розвитку та родовими травмами, тощо). При цьому вони не потребують організації харчування, сну, оскільки відвідують заняття, що тривають 1 або ж 2-3 години.
Батьки дітей із вадами розвитку стверджують: «Наразі ми маємо підтримку кількох благодійних фондів Волині і добре сформовану матеріальну базу, у т.ч. за фінансової підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Інформаційно-методична база Центру розвитку дитини накопичувалась з 2003 року і має в переліку велику кількість діагностичного та корекційного обладнання, методики та літературу, а також співпрацю із командою фахівців – вчителів – дефектологів та консультантів – лікарів, котрі готові надавати професійну допомогу на запит через посильний благодійний внесок від батьків. Проте відсутність приміщення не дозволяє здійснювати статутну діяльність «Центру розвитку дитини».
Вони глибоко схвильовані та стурбовані чутками про те, що приміщення за адресою пр. Грушевського, 1, яке оптимально відповідає потребам особливих дітей (знаходиться у зручному розташуванні майже в центрі міста на І поверсі, поруч із зупинкою громадського транспорту), а також може стати добрим майданчиком для педагогічної практики студентів Східноєвропейського університету, оскільки знаходиться через дорогу, може бути виставлене на продаж з метою поповнення бюджету міста.
«Переконливо просимо піти назустріч родинам дітей з особливими потребами, а саме: не продавати приміщення а надати його в пільгову оренду під потреби організації», – закликають батьки мера.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...