• Головна
  • Волинські лідери і «лузери» 2012 року
09:01, 29 грудня 2012 р.

Волинські лідери і «лузери» 2012 року

За результатами експертного опитування, яке організував Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу, Борис Клімчук став політиком року. А «лузером» – Анатолій Грицюк. Такі дані оголосили під час круглого столу під час презентації «Підсумки політичних подій 2012-го року на Волині: погляд експертів».

Учасники опитування обирали у номінаціях «Найуспішнішого політика 2012 року», «Політика, який зазнав за рік найбільше невдач», «Політика-несподіванку», «Найуспішнішу політичну команду року», «Політичну команду, яка зазнала найбільше втрат», визначали й «Найскандальнішу подію року», оцінювали й «Політичне майбутнє Бориса Клімчука». Експерти відповідали на відкриті на напівзакриті запитання.

У номінації «Найбільш успішний політик року» здобув першість голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук. Цей результат є на 25 відсотків меншим, ніж у попередньому році. 2-ге місце ділять Євген Мельник та Ігор Палиця, а третє місце – теперішні нардепи Ігор Єремеєв та Анатолій Вітів.

У номінації «Політик, який найбільше зазнав невдач» переміг Анатолій Грицюк. 60 відсотків опитаних експертів відзначили, що він за 2012 рік зазнав найбільше втрат. З величезним відривом другу позицію займає Ігор Гузь. Попри боротьбу обидва кандидати не стали депутатами Верховної Ради цього року. А третє місце – Сергій Ковальчук. В цьому списку експерти називали також Валерія Діброву, Івана Смітюха, Бориса Клімчука.

«Політиком- несподіванкою року», тобто тим, хто несподівано здобув політичний успіх визнано народного депута Євгена Мельника (40 відсотків голосів). Він переміг у 19 виборчому одномандатному окрузі. Друге місце зайняв Ігор Гузь (20 відсотків голосів), який вів боротьбу у 21 виборчому окрузі проти теперішнього депутата-мільйонера Степана Івахіва. Третє місце посів секретар Луцької міської ради та голова виборчого штабу ВО «Батьківщина» Григорій Пустовіт (8 відсотків голосів).

«Найуспішнішою політичною командою року» експерти обрали політичну партію ВО «Свобода». З великим відривом друге місце у цій номінації зайняла партія «Удар».

ВО «Батьківщина» оголосили, як політичну команду, яка зазнала найбільше втрат у 2012 році. Адже жоден кандидат-мажоритарник із БЮТу не виграв. Друге місце віддали політичній партії «Наша Україна».

Визначали експерти й «Найбільш скандальну подію року», що мала негативні наслідки у 2012 році. Першу позицію займає невдале балотування Бориса Клімчука до Верховної Ради України. Друге місце – передвиборчий конфлікт Ігоря Палиці із Борисом Клімчуком. Одні експерти вважають, що це була награна ситуація, інші ж вірять у те, що не було в цій ситуації політичної гри. Третя позиція – закрите висування кандидатів від ВО «Батьківщина» по мажоритарних округах. Також експерти згадали публічну образу редактора Ольги Булковської депутатом Ігорем Гузем.

Також оцінювали експерти й політичне майбутнє Бориса Клімчука.

Третина опитаних людей вважає, що Бориса Петровича переведуть на іншу впливову посаду. Інша третина опитаних вважає, що він збереже свою посаду. Інші не змогли відповісти на це запитання. Один експерт вважає, що він піде на заслужений відпочинок.

Участь у опитуванні взяло 25 експертів. Серед них волинські громадські діячі, редактори, журналісти, місцеві політики, викладачі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...