• Головна
  • Бій з пластиком у Луцьку. ВІДЕО
15:59, 19 листопада 2019 р.

Бій з пластиком у Луцьку. ВІДЕО

І обсяги, що потребують утилізації, - значні, - йдеться у сюжеті 12 каналу.

Усі ці гори сміття могли би бути меншими, якби при їх утилізації використовували сучасніші та еклогічніші підходи. Та лише на трьох маршрутах контейнерні майданчики наразі пропонують лучанам окремі ємності для вологих і сухих відходів. А контейнерів для пластикових пляшок лише кілька сотень на увесь обласний центр.

Варіант здавати пластик у пункти прийому вторсировини теж не вирішує проблему в обласному центрі. Адже в місті, де проживає понад 200 тисяч жителів, є лише одне підприємтво "Волиньвторма", де можна отримати гроші в обмін за здані відходи. Та оскільки ціна ПЕТ-пляшок не надто висока, то ентузіазм їхати саме туди є у небагатьох лучан. 

До речі, збут відсортованих пластикових відходів цьогоріч став невигідним і для міської влади.

Здавалося б, замкнене коло. Але в тих країнах, де по-справжньому турбуються про те, аби найтоксичніший із відходів, пластик потрапляв на полігони, громадянам пропонують дуже зручні способи його позбутися. У магазинах та на громадському транспорті встановлюють так-звані фандомати - автомати для прийому пластикової та бляшаної тари. Наприклад, у римському метро пасажири тепер можуть розрахуватися за проїзд саме так. Нещодавно на фандомати звернули увагу і українські урядовці. Зауважили, що вивчатимуть досвід та можливості встановлення цього винаходу у нашій країні. Підтримку лучан такий підхід, вочевидь, теж матиме. Принаймні ті, з ким ми спілкувалися, дуже задоволені цією новацією.

Встановлення таких автоматів - не з дешевих задоволень. Один вартує приблизно 200 тисяч гривень. А прибутковим стає лише через кілька років. А відтак, бізнес не ризикує братися за такі проекти. Міська рада теж не має таких коштів, - зауважили в департаменті житлово-комунального господарства. 

Без дотацій такі автомати не встановлюють навіть у ЄС. 

Україна конституційно закріпила своє прагнення бути в Євросоюзі, тож утилізація пластику по-європейські була б конкретною справою на підтвердження цих намірів. Відтак, аби вивчення українським урядом досвіду зі встановлення фандоматів не затягувалося, у жовтні на сайті президента з'явилася петиція із проханням пришвидшити їх появу в торговельних мережах. Автор петиції зазначає, що вони вже працюють в наших найближчих сусідів. Свій підпис на підтримку новації погодився поставити і луцький чиновник. 

Якщо ви прагнете прогресу в утилізації платикових відходів, долучайтесь. Підтримати петицію, потурбувавшись про власний гаманець і про довкілля, можна ще протягом місяця. Якщо вона матиме 25 тисяч підписів, президент, згідно із законом, має відповісти, які ж перспективи для втілення петиції у життя.

https://youtu.be/Txwxdjqhb3A

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...